מכתב משלי יחימוביץ'
מכתב משלי יחימוביץ' לאתר המחלקה הפוליטית תק"מ

19.3.2007


השבוע שבפתח הוא השבוע האחרון של כנס החורף של הכנסת, ולפיכך אנחנו עובדים בקדחתנות כדי לקדם כמה שיותר עניינים.

 

השבוע עבר בקריאה ראשונה "החוק לעידוד טוהר המידות בשירות הציבורי" שכמו חוקים אחרים בנושא זה הגשתי עם ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי (למי שמתעניין בתחום - מצורף החוק, אשר נוסח בידי התנועה לאיכות השלטון) והחוק המבטיח המשך תשלום קצבה לחד הוריות במשך חצי שנה אחרי שמצאו עבודה - עבר בקריאה טרומית פה אחד בתמיכה

נרחבת (49 ח"כים הצביעו בעד, מספר נדיר). דרך ארוכה וקשה עוד מחכה לחוק הכל כך צודק הזה. אחרי שועדת שרים לחקיקה אישרה את החוק - האוצר ערער והקואליציה הונחתה להצביע נגדו. אחרי מגעים אינטנסיביים שלי עם שר האוצר -  הסכים האוצר להסיר את הערעור מה שאפשר את הרוב המוחץ. ושוב, מי שמתעניין בטפח מה"מאחורי הקלעים" של התהליך הסיזיפי של החקיקה, מוזמן לקרוא כאן את ערר האוצר ואת תשובתי.

 

בעוד חודש נכנס לתוקף חוק הזכות לישיבה בעבודה.

 

הרבה קופאיות לא שמעו על זה, וגם אם שמעו - הן לא יעזו לתבוע את מימוש החוק.

 

ביום הזה נקיים מבצע החדרת החוק למודעות, נפשוט על כל הארץ, ונחלק חומר הסברה לקופאיות, למעסיקים ולקונים ברשתות שבהן לא יהיו כסאות ביום תחולת החוק.

 

שותפים לארגון היום לפי שעה: החוג הכלכלי חברתי במפלגת העבודה, תנועות הנוער, הקליניקות לזכויות אדם באוניברסיטאות, מרחב רחובות בהסתדרות, וחברי הכנסת זבולון אורלב, מרינה סולודקין וגדעון סער שצירפתי אלי לחוק. גופים המעונינים לקחת חלק בארגון היום הזה, לרבות סניפי המפלגה והמרחבים - מוזמנים לכתוב לנו.

 

בשבוע הזה גם התקיים דיון דחוף ביוזמתי בועדת כלכלה של הכנסת בנושא תנאי העבדות החרפתיים שבהם מועסקות קלדניות הדואר. הקלדניות שהגיעו הפגינו אומץ לב נדיר ומול מוזמנים רבים השמיעו עדויות על העסקה פוגענית ונצלנית שלא השאירו איש אדיש. הן גם סתרו אחד לאחד את כל ניסיונות המתקפות / ההתגוננות של מנכ"ל הדואר ושל מנכ"ליות חברות כוח האדם המספסרות בהן. נקבע דיון נוסף בעניין, ולמחרת, דיווח לנו נתן שקרצ'י שמלווה אותן בהתנדבות - כבר ביקר אותן מנכ"ל הדואר אחרי הרבה שנות התעלמות. נמשיך לעקוב ולטפל ואפשר שנזדקק לעזרתכם. כשיתפרסם הפרוטוקול נעביר לכם.

 

שבוע מצוין שיהיה לכם,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית