הסתייגויות סיעת העבודה לחוק ההסדרים גובש על בסיס המלצות ח"כ אורית נוקד

הסתייגויות סיעת העבודה לחוק ההסדרים גובשו על בסיס המלצות ח"כ אורית נוקד

ח"כ אורית נוקד - כנסת ישראל

12 בנובמבר 2006

                                                           

הודעה לעיתונות: מסמך ההסתייגויות של סיעת העבודה לחוק ההסדרים גובש על בסיס המלצות ח"כ נוקד

 

סיעת העבודה אימצה ביום שני את המלצות ח"כ אורית נוקד וח"כ שלי יחימוביץ' להסתייגויות על חוק ההסדרים וחוק התקציב לשנת 2007. ח"כ נוקד וח"כ יחימוביץ' הכינו, כל אחת בנפרד, מסמכי הסתייגויות לחוק ההסדרים ולתקציב, שהוצגו בישיבת הסיעה בשבוע שעבר. סיעת העבודה הטילה על חברות הכנסת להכין מסמך משותף שיאומץ כעמדה הרשמית של הסיעה בדיוני התקציב. 

 

בין ההסתייגויות שאומצו במסגרת המסמך: ביטול אי-הצמדתן למדד של קצבאות הביטוח הלאומי וביטול הקיצוץ ב-4% של הקצבאות הללו, דחיית הפעימה של העלאת שכר המינימום (סעיף שמנוגד להסכם הקואליציוני עם סיעת העבודה), פגיעה בזכאות צעירים לדמי אבטלה ולמענקי עבודה מועדפת,  וכן פגיעה בגמלאות הסיעוד.

 

חוק ההסדרים מאפשר לממשלה לחוקק מגוון של סעיפים שמשפיעים על כל היבטי הפעילות במשק בחוק יחיד, שעליו יש להצביע כמקשה אחת. משרד האוצר מנצל את החוק מדי שנה לחוקק חוקים ורפורמות מבניות שהוא מתקשה לחוקק בהליך דמוקרטי מסודר. בנוסף, מבטל האוצר חוקים שנחקקו בכנסת או דוחה תחולת חוקים כדי לקצץ בהוצאה הממשלתית. השנה עתידים להתבטל חוק הקמת בית חולים באשדוד, חוק ערי ואזורי פיתוח והחוק שמסדיר את העברת הכספים מהאוצר לרשויות המקומיות, ומאפשר להן לשלם משכורות בזמן.

 

ח"כ נוקד: "השנה חוק ההסדרים מכיל יחסית מעט רפורמות וביטולי חוקים, וגם הגזרות בו אינן רבות. אולם סיעת העבודה צריכה לעמוד על מימוש של ההסכמים הקואליציוניים ולפעול למימוש הבטחותינו לבוחרים. דווקא אחרי מלחמה יש לצמצם את הפערים החברתיים ולחזק את העורף. חיזוק העורף במקביל לחיזוק הצבא הוא המתכון לעמידה איתנה באתגרים שעומדים בפנינו. אני וחבריי לסיעה נפעל להוצאת הגזרות מהתקציב ולהפניית משאבים ראויים לנושאים חברתיים".

 

ח"כ נוקד הציגה את עיקרי חוק ההסדרים ואת ההסתייגויות בישיבת מזכירות המחוז שהתקיימה ביום ראשון.  

 

לפרטים נוספים:

ליבי בייקין, עפ"י ח"כ אורית נוקד - 054-4449605


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית