פרשת השבוע: מוניתי לסגן-שר הביטחון וסיימתי תפקידי כיו"ר סיעת העבודה בכנסת
פרשת השבוע: מוניתי לסגן-שר הביטחון וסיימתי תפקידי כיו"ר סיעת העבודה בכנסת

2.11.2006

 

 

ביום שני השבוע מוניתי לסגן-שר הביטחון וסיימתי בכך את תפקידי כיושב ראש סיעת העבודה בכנסת. ביום שני בבוקר הספקתי לקדם מהלך עליו אני שוקד למעלה מעשר שנים. הצלחתי לאחד להצעת חוק אחת משותפת ומוסכמת את כל הצעות החוק שנועדו להבטיח תוספת שנתית קבועה לסל התרופות. תוספת זו תעמוד על 500 מיליון ש"ח לערך. זהו סכום מאוד משמעותי. כעת צריכה הצעת החוק לעלות בקריאה ראשונה. יש לה תמיכה של כשמונים חברי כנסת אך הקרב מול משרד האוצר עוד לפנינו. בחודשים המעטים ששירתי בכנסת הנוכחית העברתי בקריאה טרומית גם את החוק המאפשר לנכי רדיפות הנאצים לקבל גם קצבת נכות וגם קצבת ביטוח לאומי ואת החוק המבטיח את קיום בית התנ"ך ובית העצמאות בתל-אביב.

           

כיוון שבתור סגן-שר אני מנוע מלעסוק בחקיקה משלי העברתי את הטיפול בשני חוקים אלה לח"כ אורית נוקד. כמו כן, העברתי לטיפולה את החוק להקמת בית חולים בקריות, חוק המסדיר ניסויים רפואיים בבני אדם, חוק המכליל את האשפוז הסיעודי בסל הבריאות, ואת חוק הנצחת ההעפלה. לח"כ מתן וילנאי העברתי את החוק המעגן את זכויות החקלאים בקרקע (979). לח"כ נדיה חילו העברתי את החוק המקצר את תהליכי הרישוי של תרופות חדשות.

 

אני בטוח שחברי יקדמו את החוקים האלה בנמרצות האופיינית לעבודתם הפרלמנטרית.

בתפקיד סגן שר-הביטחון אני רואה שליחות ראשונה במעלה, לבטח בעת הזאת.

 

בראשית ספטמבר, בנאום בפני מאות חברים וחברות, הצבתי את שלושת היעדים הלאומיים אחרי המלחמה: הכנת צה"ל לניצחון בסיבוב הבא עם איראן או שלוחיה, הסכם עם הפלשתינאים, חידשו אחריות בממשלה לרווחת האזרח. במגוון הנושאים בהם אטפל במשרד הביטחון אוכל לעשות הרבה להשגת יעדים אלה. ארתום לכך את כל  ניסיוני שנצבר בשנים רבות של עשייה למען ביטחון ישראל.

 

בהזדמנות זו אני מודה מקרב לב לכל אלה שבירכו אותי עם קבלת התפקיד. איחוליהם ומילותיהם החמות מלווים אותי בכל אשר אפעל.

 

שבת שלום - אפרים סנה

 

"פרשת השבוע" מופיעה באתר האינטרנט שלי: http://www.sneh.org.il


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית