סיכום השנה היוצאת והצבת תקוות ושאיפות לשנה הבאה
סיכום השנה היוצאת והצבת תקוות ושאיפות לשנה הבאה

‏יום שלישי י"א תשרי תשס"ז

‏03 אוקטובר 2006

    

 חברים וחברות יקרים שלום רב,

 

בפתחה של שנה חדשה ברצוני לברך אתכם, לסכם את השנה היוצאת ולהציב תקוות ושאיפות לשנה הבאה עלינו לטובה.

 

השנה היוצאת הייתה רוויה בתקוות פוליטיות וחברתיות, ולצדם מלחמה אשר הותירה צלקות בחברה הישראלית ובצבאה.

 

התקוות אותן תלינו בממשלה החדשה שקמה לאחר הבחירות, נתקלו במציאות פוליטית, חברתית וכלכלית מורכבת, אשר הביאה להישגים מוגבלים בצעדיה הראשונים של הקואליציה. אומנם, חבריי ואני בסיעת העבודה הצלחנו לבטל מספר גזרות משמעותיות בתקציב 2006 אך תקציב זה אשר המשיך את הסדר הכלכלי של הממשלה היוצאת, אינו מהווה בשורה חברתית ואינו מסמן את שינוי סדר העדיפויות עליו התחייבנו לבוחרים ולעצמנו.

 

תקציב 2007 העומד בפתח יהווה מבחן אמיתי לכיוונה של הממשלה והקואליציה. כחברה בוועדת הכספים בכוונתי לעמוד על המשמר ולעשות ככל שביכולתי על מנת לפרוע את השטרות אשר עמדו בבסיס התחייבויותינו לבוחרים בבחירות 2006. אומנם, תקציב זה ישקף את ההוצאות האדירות שנאלצה מדינת ישראל לספוג כתוצאה ממלחמת לבנון. למרות זאת, ומתוך הבנה כי בהרעפת שבחים על העורף אין די וכי רק חברה חזקה, החותרת לצמצום פערים, תוכל לשמש עורף חזק מוסרי ומוצק לעתיד לבוא, צו השעה הינו דאגה לביטחון סוציאלי ולמינימום של קיום בכבוד לכל אזרחי המדינה.

 

צלקות המלחמה עדיין מדממות ושורפות. לבנו עם משפחות השבויים, הפצועים וההרוגים.  חרף הקשיים הרבים, אין מחטא טוב מאור השמש. רק בדיקה מקיפה, מלאה ופתוחה של מהלכי המלחמה, הן המדיניים והן הצבאיים, יאפשרו לנו ללמוד את העבר על מנת להבין את ההווה ועל מנת להתכונן לעתיד באופן הטוב ביותר.

 

כולי תקווה כי הימים אשר נכונו לנו בפתחה של שנה חדשה יביאו עמם יציבות פוליטית, ביטחונית וכלכלית, שיקום ופריחה של אזור הצפון ובניית חברה צודקת ושוויונית יותר.  

 

 

"תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה".

                                                                                               

 שנה טובה ומתוקה - אורית נוקד


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית