פעולות שרת התקשורת דליה איציק:   ביקור במועצה האזורית עמק הירדן, עזרה לקיבוצים בהתנתקות

28.8.2005

לכבוד:

אתר הקיבוצים

פוליטית תק"מ

 

שלום רב,

 

 

1. ביקור השרה דליה איציק במועצה האזורית עמק הירדן:

 

שרת התקשורת – דליה איציק סיירה בשבוע שעבר עם צוות משרדה ביישובי המועצה האזורית עמק הירדן ונפגשה עם ראש המועצה – יוסי ורדי, הנהלות קיבוצים ופעילים רבים לשיחה והחלפת דעות. השרה למדה על הפעילות המבורכת, הנעשית בתחום המועצה, המשלבת את ההיסטוריה המפוארת של ראשית ההתיישבות באזור, עם הצרכים הנובעים מהמציאות היומיומית, תוך קיום דיאלוג עם שכבות וסקטורים שונים בקרב החברה הישראלית, ושימת דגש לקבל את השונה ולחיות עם האחר.

 

השרה סיירה במכללה האקדמית עמק הירדן בבית הספר לתקשורת, והורתה להעביר תמיכה של כ-40 אלף ₪ לקידום הפעילות במכללה.

 

השרה- דליה איציק התראיינה לתחנת הרדיו האזורית "קול הכנרת", והתייחסה לשאלותיו של שמעון הלמן - מנהל התחנה. בדבריה ציינה השרה את הערכתה לפועלה של התנועה הקיבוצית בסיוע למפוני חבל עזה בפירוק החממות. "מרבים לדבר ולעסוק במשבר שבו נתונה התנועה הקיבוצית ומתרפקים על החלוציות שהייתה ואיננה עוד. וזו טעות. בעצם הימים הללו מתברר שאותה רוח חלוצית ישנה ממשיכה לפעום בשורות התנועה הקיבוצית. וכאשר חקלאי חבל עזה נזקקו לסיוע כדי לפרק את החממות ולהעביר את הצמחים לגבולות מדינת ישראל - לא מקרב רבבות המפגינים באה להם הישועה, אתם היחידים שהושטתם יד לאחרים, כשאתם מתעלים מעל הבדלי השקפות פוליטיות. זו אחת משעותיה היפות של התנועה הקיבוצית".

 

לאור פניית קיבוץ כנרת לקבל תרומה של אוטו דואר ישן ואוטנטי מראשות הדואר, פעלה השרה דליה איציק  לאיתור אוטו דואר, שיפוצו והעברתו לכנרת.

בקיבוץ התקיים טקס מרגש לחנוכת אוטו הדואר והנפקת בול ומעטפה לזכרה של המשוררת, בת הקיבוץ, נעמי שמר, וזאת כחלק מסיורים מודרכים בכנרת המוקדשים ל"נוף ילדותה ומקור שיריה של נעמי שמר". האוטו הוצב ליד המזכירות הישנה המיתולוגית, אליה היה מגיע בכל בוקר אוטו הדואר האדום. נעמי כילדה, מיהרה מדי בוקר לראות את האוטו האדום, אולי הוא הביא "מכתב עם בול" מאביה מאיר שפעל באירופה כמפקד הבריחה, ושעליו כתבה שמר את השיר "הדואר בא היום". את הטקס חתמו ילדי הקיבוץ בשירה של נעמי שמר "הדואר בא היום". הטקס התקיים בחסות השרה וראש המועצה האזורית יוסי ורדי, יו"ר דירקטוריון ראשות הדואר קוקי אדרי, בני משפחה וחברי הקיבוץ.

המעטפה והבול יונפקו לציבור בחודש דצמבר.

 

2. פעילות השרה עזרה לקיבוצים בהתנתקות:

 

שרת התקשורת - דליה איציק הורתה לאנשי משרדה ולראשות הדואר, לפעול מיידית להתקנת מבנים לתאי דואר חדשים בקיבוצים מפלסים ואור-הנר, אליהם הגיעו משפחות שפונו מחבל עזה, וזאת על-מנת לפתור את המצוקה הקיימת בקיבוצים אלה בנושא זה, כמו-גם לקיבוצים דורות וכפר מנחם.

 

 

שבוע טוב,

חניק מרשק, עוזרת השרה לענייני התיישבות - 0506-236200

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית