סיכום ישיבה 6-7 - סיעת מפלגת העבודה בכנסת מ-11.7.05

ירושלים, הכנסת,  ‏19/07/2005

 

ישיבת הסיעה ב-11.7.2005  - דיווח

 

ישבת הסיעה השבוע נסגרה בפני התקשורת על מנת לאפשר דיון פנימי בכמה נושאים, אשר לגביהם לא התבררה עמדה ולא התקבלו החלטות עקרוניות. לפיכך הועלו מספר נושאים הצפויים לדיון בשבועיים הקרובים לגיבוש עמדה עקרונית ואחידה לגביהם.

 

כמקובל, נפתח הדיון בסקירה של יו"ר המפלגה. בדבריו הוא ציין את הרגיעה שחלה ביישובים שסביב הרצועה והצדיק את האיפוק שישראל גילתה בתגובה לירי על היישובים. לדעתו, התנהגות קיצוני הימין והרבנים היא בגדר שערורייה. כמו כן, הממשלה הקצתה, עפ"י החלטה קודמת שלה, 70 מיליון שח למיגון וסיוע ליישובי הספר שסביב הרצועה. לשדרות הועברו היום 15 מיליון ש"ח. כמו כן, משרדו שוקד על תכנון הקמת 2 יישובים לעולים מצפון אמריקה – בגליל ובנגב.

 

יו"ר הסיעה, ח"כ ד"ר אפרים סנה, פתח את הדיון ומנה לפני חברי הסיעה את כל ההצעות והחוקים הצפויים בשבועיים הקרובים. בכל המקרים בהם אין מחלוקת, נקבעה עמדה ועל פיה ינהגו החברים בהצבעות. בכל הנוגע לרפורמה במס נקבע על דעת כולם כדלהלן: אם ההצעה תהיה הצעה רגילה – הח"כים יצביעו נגד והשרים ייעדרו. במידה וההצעה תהפוך להצבעת אי אמון אז כולם – שרים וח"כים – ייעדרו מההצבעה. על דיוני ועדת הכספים על הרפורמה במס נאמר כי הוועדה, על היו"ר שלה, מנהלת מירוץ מטורף בניצוחו של האוצר ללא התחשבות בכללים ובנורמות כל שהן, ועל כך שיש להלין לפני יו"ר הכנסת. בהמשך הישיבה הועלו נושאים שונים על ידי החברים, ניתן הסבר לכל נושא ונקבעה בד"כ עמדה סיעתית. בין היתר הוזכרו חוק העגונות – המרחיב את סמכויות בתי הדין הרבניים, חוק לחקר השחיתות [וח"ק ממלכתית ולא ממשלתית], חוק פיצויים לפלסטינים נפגעי פעולות איבה, חוק "עמיר פרץ" ועוד.

 

את הדיון סיכם היו"ר סנה והוסיף כי בכוונתו ליזום דיון נוסף בסיעה שיוקדש לגיבוש עמדה סיעתית בשאלת ההתנתקות: למה בדיוק הכוונה, כיצד לבצע אותה בדיוק, מה יהיו השלכותיה בתחומים שונים ועוד. לדיון הבסיסי הזה יש חשיבות רבה בהתנהלות הפרלמנטרית והציבורית של הסיעה.

 

במהלך השבוע התקיימה הפעילות הבאה ע"י חברים מהסיעה:

 

הוגשו ההצעות הדחופות הבאות לסדר היום:

ח"כ דני יתום: ירי הקסמים מהרצועה.

ח"כ בייגה שוחט: הפיגוע בנתניה.

ח"כ איתן כבל: פסק ההלכה הקורא לחיילים להימנע מלסייע בסגירת רצועת עזה.

ח"כ עמרם מצנע: הסגר ברצועת עזה והשלכותיו.

 

הצעות חוק לדיון מוקדם:

ח"כ דר' אפרים סנה: הקמת  ועדת חקירה ממלכתית לחקר השחיתות.

ח"כ דני יתום: חוק חופש התארגנות פוליטית במוסדות חינוך על-תיכוניים.

ח"כ עמרם מצנע: חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו – הארכת תוקף זיכיון.

 

בברכה,

קובי מירון,

פעיל בסיעה

 

סיכום זה מופץ לציבור גדול של חברים במפלגה בהתנדבות כשירות לחבר. מי שירצה להצטרף לתפוצה, מתבקש להעביר את שמו וכתובתו האלקטרונית וייכלל ברשימה. מי שאינו רוצה לקבל את הסיכומים האלה מתבקש להודיע על כך ושמו יוסר מהרשימה.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית