סיכום ישיבת סיעת העבודה בכנסת מיום 4 יולי 2005

ירושלים, הכנסת ‏07/07/2005

 

מפלגת העבודה  -  הסיעה בכנסת

ישיבת סיעה מיום 4 יולי 2005

 

 

חברות וחברים יקרים,

 

החל מהשבוע, תקבלו דו"ח מורחב על פעילות הסיעה. הדו"ח יכלול, פרט לסיכום ישיבת הסיעה, גם פירוט קצר של פעילות חברי סיעת העבודה בהצעות חוק ובהצעות לסדר היום.

 

בברכה,

ח"כ ד"ר אפרים סנה

יו"ר הסיעה

 

ישיבת הסיעה - דיווח

 

בפתח ישיבת הסיעה, הודיע יו"ר הסיעה כי כמתוכנן, ישיבה זו מוקדשת ל-2 נושאים: יישום דוח דברת במערכת החינוך והכנות משרד השיכון לקראת פינוי תושבי גוש קטיף. לפני 2 הסקירות האלה, יו"ר המפלגה דיווח לסיעה על [א] הצורך לגבש הסכם עם מצרים על הצבת חיילי מגב לאורך ציר פילדלפי ו[ב] דיוני תקציב 2006 תהליך בו הליכוד מנסה להעבירו בחיפזון על מנת לקבוע מראש עובדות מוגמרות.

 

יישום דו"ח דברת: השר וילנאי הקדים וציין ליקוי מהותי בסיסי: ללא תקציב מוגדר ומפורט הרפורמה לא תתממש. אחריו סקרה ח"כ יולי תמיר היבטים שונים של יישום הדוח אשר עיקרם: א' הרפורמה נעשית בהתעלמות גמורה מחקיקה טובה הקיימת כבר, ומשום מה לא יושמה עד כה, ב' מתנהל תהליך הרסני של פירוק מסגרות קיימות תוך הקמת מסגרות חדשות בהן יש חשש לשימוש בלתי תקין בחלוקת משאבים למקורבים, ג' אין הכנת תשתית המתבקשת מהרפורמה – לא ברמת התכנון ולא ברמת התקצוב, ד' הניסיון להעביר את הרפורמה ללא תיאום עם המורים ובהסכמה עמם, תוך כוונה לשחוק את כוחם ומעמדם, נידון מראש לכישלון. ה' לבסוף יש כוונה להכניס לבתי הספר גורמים בלתי מוסמכים האמורים לעסוק בחינוך, במסגרת יום לימודים ארוך. הוסיף על דבריה נציג המורים, מר וסרמן, ואמר כי ההכרזות על מימוש הרפורמה הן בלוף, האוצר אינו מעוניין כלל להקצות משאבים ליישום הרפורמה ומה שבפועל קורה זה צמצום שעות החינוך בכל המערכת כתוצאה מפיטורי מורים. יוע"מש של המורים ציינה בדיון כי בחוק יום לימודים ארוך יש למעשה את כל התשובות לשאלות שדוח דברת מנסה לענות עליהן, ועל בסיסו יש הסכמים קיימים עם המורים. ח"כ דני יתום ממליץ לסיעה לפעול נגד יישום הרפורמה ובתיאום עם תכנית מגובשת ושלמה שיציעו ארגוני המורים.

 

הכנות משרד השיכון למפוני גוש קטיף: שר השיכון, יצחק הרצוג, הגיש לחברי הסיעה חוברת ובה פירוט מלא ומאיר עיניים של הכנות משרדו לקליטת מפוני הרצועה בתוך תחומי הקו הירוק. ככלל קיימות כמה אלטרנטיבות הן למגורים זמניים והן להתיישבות הקבע. חלק בדירות שהמשרד הכין, חלק באתרי "קרווילות" בישובים שונים וחלק על פי העדפה אישית של כל מפונה. המשרד נערך לתת מענה לכל המפונים, ללא יוצא מן הכלל. במידה ולאחר הפינוי יוותר "עודף" פתרונות, אין חשש; יהיה בין תושבי המדינה מי שישמח להיקלט שם. שאלת המועצה האזורית החדשה המוצעת עלתה תוך ביקורת על עצם המהלך. השר הרצוג מעריך כי היא לא תקום מאחר ולא סביר בעיניו כי 5000 תושבים מהגוש ירצו להתמקם המקום אחד. השר שמחון פסימי יותר וטוען כי המועצה תקום בכל מקרה ותהווה בכייה לדורות. השר אופיר פינס דיווח כי משרדו מתכנן ליישב את תושבי ניסנית בצפון אשקלון על פי תכנית מודולרית ואם בכל זאת תקום "עיר אהלים" – זה אקט פוליטי.

 

במהלך השבוע התקיימה הפעילות הבאה ע"י חברים מהסיעה:

 

  1. הצעות דחופות לסדר היום:

ח"כ בייגה שוחט: סגירת רצועת עזה והאירועים במואסי.

ח"כ דני יתום: מתקפת החיזבללה על הר דב ומות חייל גולני, רב"ט עוזי פרץ ז"ל.

ח"כ איתן כבל: העלאת מחיר ספרי הלימוד.

 

  1. הצעות חוק לדיון מוקדם:

ח"כ איתן כבל: איסור השימוש בסמלים גזעיים – תיקון לחוק העונשין.

ח"כ יולי תמיר: הגנה על זכויות העובדים בעסקאות של גופים ציבוריים.

ח"כ איתן כבל: מניעת אפשרות לכפל גמלה לנכים על פי 2 חוקים שונים.

ח"כ עמרם מצנע: תיקון חוק הביטוח הלאומי במטרה להבטיח את שכרם של עובדי רשויות מקומיות.

 

בברכה,

קובי מירון,

פעיל בסיעה

 

סיכום זה מופץ לציבור גדול של חברים במפלגה בהתנדבות כשירות לחבר. מי שירצה להצטרף לתפוצה, מתבקש להעביר את שמו וכתובתו האלקטרונית וייכלל ברשימה. מי שאינו רוצה לקבל את הסיכומים האלה מתבקש להודיע על כך ושמו יוסר מהרשימה.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית