מפלגת העבודה   -   הסיעה בכנסת, ישיבת סיעה מיום 21 מרץ 2005ירושלים, הכנסת ‏24/03/2005

מפלגת העבודה  -  הסיעה בכנסת

ישיבת סיעה מיום 21 מרץ 2005

ישיבת הסיעה - דיווח

 

חברות וחברים יקרים,

 

בפתח הישיבה ברכתי את ח"כ דני יתום החוגג יום הולדת 60, וקדמתי בברכה 3 אורחים: יפתח עצמון, יו"ר ארגון הסטודנטים באוניברסיטת ת"א, את עמי איילון ואת אהוד ברק שנכחו בישיבה. בהמשך ציינתי כי הנושא המרכזי בפעילות הפרלמנטרית הוא אישור תקציב המדינה. הבהרתי כי המשבר בנושא זה מצוי למעשה בתוך סיעת הליכוד, ואני עוקב מקרוב מאד אחר ההתפתחויות, דרך הנהלת הקואליציה. הנחיות מפורטות אודות לו"ז ההצבעות ושאר פרטים אוציא באופן רציף לכל הסיעה.

 

בהמשך דיבר יו"ר המפלגה וציין כי בימים אלה מתנהלים שני מאבקים חברתיים במקביל: מאבק הסטודנטים והגדלת סל התרופות. בשני המקרים למפלגה ולסיעה עמדה ברורה ונחרצת. הוא צופה כי בסופו של דבר התקציב יעבור, שאם לא כן, צפוי תוהו ובוהו פוליטי. בהמשך הדיון, אכן שני נושאים אלה, הסטודנטים וסל התרופות, נידונו בהרחבה. כמו כן עלתה שאלת הרחבת מעלה האדומים וההשלכות הפוליטיות והבינלאומיות של מהלך זה. בשלב זה התבטאו 2 נציגי הסטודנטים האורחים שלנו מאוניברסיטת ת"א שתארו את ההידרדרות במצב ההוראה באוניברסיטת ת"א ואת מאבקם לביטול הגזירות.

 

בעניין סל התרופות, הח"כים סנה ובייגה תארו את ההיסטוריה של תקציב זה בשנים האחרונות והבהירו לכולם מה דרוש. כמו כן נסקר תקציב ההשכלה הגבוהה בשנים האחרונות ונאמר לאן מוביל האוצר ב-2 תחומים אלה, שהם חברתיים ממדרגה ראשונה. התגבשה הסכמה כי ייעשה כל שניתן, במסגרת הדיונים המתפתחים כאן יום יום, לשפר את התקציבים האלה ככל שניתן, בכפוף להסכם הקואליציוני שנחתם ולמידת הפריצות שהאוצר יאפשר. לא נטמון את ידנו בצלחת אם אחרים יזכו לנתחים כאלה או אחרים מעוגת התקציב. בהמשך הדיון הוזכר מסמך שאני ריכזתי, יחד עם נציגינו בועדת הכספים הח"כים יתום ותמיר, המפרט מספר תביעות שלנו לתיקונים בתקציב.

 

את נושא הבנייה סביב ירושלים לא מיצינו בדיון היום, ואני מתכוון להביא זאת לדיון מעמיק יותר באחת מישיבות הסיעה הקרובות. סכמתי את הדיון תוך הדגשת הנקודות הבאות: על כולנו להבהיר בכל הזדמנות ומעל כל במה כי אנו נגד התקציב הזה כפי שהוא, ואם התחייבנו לתמוך בו זה רק בגלל ההתנתקות. נמשיך לתמוך בסטודנטים ככל שנוכל, ולבסוף, על כולנו להיות ערים ודרוכים בימים אלה, כי ההתפתחויות הן בלתי צפויות. כאמור, אני אפקח עין על הנעשה ואמשיך לעדכן את חברי הסיעה באופן שוטף, קרי LINE ON.

 

בברכה חמה,

ח"כ איתן כבל,

יו"ר הסיעה


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית