ח'כ אראל מרגלית: מה הייתם עושים כדי להילחם ביוקר המחיה?

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 

8.12.2013

 

 

שלום, 

 

שבוע שעבר (יום ד') התחלתי את התהליך שבו המחאה החברתית עוברת לשלב הבא שלה - חקיקה חברתית שמטפלת ביוקר המחיה. לא יכול להיות מצב שחברות יגרפו רווחים לא מידתיים על מוצרים ולא ייעשה דבר כדי לשנות את המצב הזה. הרי כמה פעמים שמעתם שסכיני גילוח, מוצרים לתינוקות, חטיפים, קולה, דאודורנט ועוד אלפי מוצרים אחרים עולים בישראל הרבה יותר מאשר בשאר העולם?


הצעת חוק שהגשתי אתמול תחל לטפל בנושא זה. במרכזה עומדת הכוונה לחייב חברות ששולטות בשוק, גם אם הן לא חברות בורסאיות, לדווח על רווחיהן. הצרכנים יראו כמה קופה עושה כל חברה על גבם ויחליטו אם זה מתאים להם או לא. לצרכן יהיה כוח לבדוק ולקבל מידע כמה רווח יש לחברה על כל מוצר.


 

החוק הוא רק הסנונית הראשונה מתוך שורת חוקים שאני מתכוון להגיש בנושא. החודש גם נשיק בכנסת את השדולה למאבק ביוקר המחיה. שדולה שהוקמה בשיתוף עם תנועת "הצרכנים" בהובלתם של איציק אלרוב ויעקב ליבי (יוזמי מחאת הקוטג'), וכן חברי כנסת מכל הסיעות. בשדולה נקיים דיונים שבסופם יבואו הצעות להורדת יוקר המחיה במגוון של נושאים.

 

שמחתי לראות שההצעה שלי זכתה להדים רבים בכל רחבי הארץ וכן גם בכלי התקשורת השונים וברשתות החברתיות.

גלובס: ח"כ מרגלית מציג: הצעת חוק מהפכנית למלחמה ביוקר המחיה.
דה מארקר: ח"כ מרגלית: על חברות מובילות לפרסם דו"חות כספיים- כמו חברות ציבוריות.
כלכליסט: ח"כ מרגלית: "הגיע הזמן לטפל ביוקר המחיה ע"י חקיקה".

 

אני צריך אתכם לצידי במאבק הזה. כתבו לי בדף הפייסבוק שלי והציעו לי דרכי פעולה נוספות למלחמה ביוקר המחיה. קניתם בחו"ל מוצר והוא עלה לכם שם הרבה פחות? ספרו לי באיזו מוצר מדובר. אני מבטיח להציג את הנתונים ליבואנים השונים ואדרוש מהם הסברים.

 

יחד, נוריד את יוקר המחיה בישראל.

 

שלכם, אראל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית