ח'כ סתיו שפיר: העברות תקציביות, לוביסטים ושכר דירה בשחקים: דין וחשבון על המאבקים של נובמבר

 

 

 


החל מהיום, אגיש לכם בכל חודש דין וחשבון על פעולותיי בכנסת. הקשר ביני וביניכם, האנשים שנבחרתי לייצג, צריך להיות ישיר ככל האפשר. מגיע לכם לדעת בדיוק כמה זמן אני מקדישה לכם, מה עומד בראש סדר העדיפויות שלי ומה אני עושה כדי לממש את כל ההבטחות שלי כלפיכם.

בכל יום, בכל דיון, בכל שעה, אני נחשפת לעוולות, לאי-צדק, לפינות נסתרות ואפלות שהכסף שלכם זורם אליהן בלי שיש לכם מושג, לניסיונות למחטפים פוליטיים ולקומבינות שנסגרות מאחורי גבכם ועל חשבונכם. כל תגלית כזאת ממלאת אותי לדקה בתחושת תסכול עמוק. אני קוצבת לתחושה הזאת 60 שניות בדיוק: אחרי דקה אני מחליפה את התסכול בכעס, ואת הכעס מתרגמת לעשייה. הנה סיכום המאבקים החשובים של החודש האחרון.

זה הכסף שלנו!

בין עשרות הקומבינות שנחשפות מדי שבוע בולטת בהיעדרה הקומבינה המרכזית שנעשית על גבינו ומכספי המסים שלנו - הקומבינה בתקציב המדינה. חברי ועדת הכספים, ואני ביניהם, נדרשים לאשר מדי שבוע מאות מיליוני שקלים שמופנים למטרות שונות שלא היו כלולות בתקציב המדינה, שאושר רק בקיץ האחרון - ולא במקרה. כך אפשר להעביר 36 מיליון שקל כפיצוי על הקפאת בנייה בשטחים שהסתיימה ב-2010 או 14 מיליון שקל למינהלת הזהות היהודית, גוף מסתורי שהוקם על ידי הבית היהודי ומטרתו לחדור לבתי ספר וללמד את הילדים שלכם איך להיות יהודים לפי משנתו של נפתלי בנט. חייבים לשים לזה סוף. גייסתי צוות של 100 מתנדבים שעוזר לי לחשוף מדי שבוע את הכספים שמבקשים מאתנו לאשר במחשכים ודרשתי מיו"ר ועדת הכספים להקפיא באופן מיידי את ההעברות התקציביות, עד שתובהר מידת החוקיות שלהן. צוות התחקירים של ערוץ 10 כבר התגייס לנושא, ואני מזמינה אתכם לעשות אותו דבר.

קראו את הדיווח שערכו חברי המשמר החברתי ישירות מתוך הוועדה, וכאן הכתובת להצטרף לצוות המחקר שלנו לניתוח ההעברות התקציביות

 

איך לעזור לשוכר - ומהר

בימינו נראה שכמעט לכל שר בממשלת ישראל יש תוכנית דיור מהפכנית שלו. כך קרה שנכון לעכשיו מקודמות לפחות ארבע תוכניות להקלת מצוקת הדיור בארץ, שמתחרות זו בזו וסותרות אחת את השנייה - ובעיקר מבטיחות כאוס תכנוני שלא יספק פתרון עומק לבעיית הדיור בעשור הקרוב.

במקום להתחרות ביניהם על תשומת הלב התקשורתית, היו יכולים שרי הממשלה לקדם כבר עכשיו פתרונות יעילים ומהירים בהרבה, שבכוחם להקל על מיליוני שוכרי דירות בישראל. כך, לדוגמה, ניתן היה להטיל פיקוח על עליית שכר הדירה, להסדיר סוף-סוף בחוק את יחסי המשכירים והשוכרים, לגבש מודלים ישימים לשכירות ארוכת טווח או לחייב את גופי התכנון להקצות אחוז קבוע מכל פרויקט חדש לדירות בהישג יד

כדי להקל באופן מיידי על השוכרים אני מגבשת בימים הצעת חוק שתסדיר אחת ולתמיד את חוזי השכירות. אם יש לכם רעיונות או הצעות, אתם מוזמנים לשתף אותי כאן: http://bit.ly/HPHi9S, ויחד נשים סוף לג'ונגל השכירות המשתולל שרומס מיליוני צעירים, סטודנטים ומשפחות.

אלה הפתרונות שהצעתי בנאום שלי במליאת הכנסת, לחצו כאן לצפייה 

 

הזמן להתפקד

לסיכום, אני רוצה לברך את יו"ר המפלגה החדש שלנו, בוז'י הרצוג, על הניצחון הגדול. המשימה העומדת בפנינו עכשיו היא להתחיל את החודש כסיעה מאוחדת ולצעוד קדימה בכוחות מחודשים. מאז פרסום תוצאות הפריימריז קיבלתי לא מעט טלפונים מחברי מפלגה צעירים שהתפקדו למען החזון החברתי שהובילה שלי יחימוביץ' ושואלים אותי מה מקומם במפלגה עכשיו. אני מבקשת שניזהר, מאוד, מהשיח הזה. בראש ובראשונה, משום שזהו שיח קצר-רואי. פוליטיקה אינה "רגע" היסטורי אחד, אלא תהליך ארוך, לעיתים מייגע, שיש בו פסגות מופלאות וגם נפילות כואבות. המשימה שלנו היא לוודא שהדרך, הרעיונות והערכים שלנו ממשיכים להוביל את המפלגה קדימה

אני רוצה להזכיר לכולכם שמעולם לא התפקדתם למפלגת "שלי" או "בוז'י", אלא למפלגת העבודה, מפלגה עם היסטוריה מפוארת, שהיתה תמיד גדולה מסך חלקיה. לכן, גם כשנדמה לכם שאתם נמצאים בצד המיעוט, זכרו שאתם חלק מדבר גדול הרבה יותר. המחשבה של כולנו צריכה להתמקד עכשיו בעתיד, ובאופן שבו אנחנו מחזקים את האידיאולוגיה שלנו בתוך המפלגה. אנחנו לא חלק ממחנה "שלי" או ממחנה "בוז'י", אלא חלק ממחנה אידיאולוגי שמנהיגיו יכולים להתחלף, אך הוא עצמו נשאר ומתרחב. המשימה שצריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות שלנו היא איך להגדיל את המחנה הזה. איך לחזקו ואיך נתחזק אנחנו.

אז כל מי ששקל לשלוח בקשה לביטול חברות, אני מבקשת ממנו לעשות את ההיפך הגמור - לצאת לרחוב עם חיוך גדול וטפסי התפקדות. לכל מי שמאמין בדרך שלנו ועדיין אינו חבר מפלגה, אני קוראת להצטרף למפלגת השמאל-מרכז הדמוקרטית היחידה ולהשפיע על דרכה ועל המחנה כולו. זה עדיין הזמן שלנו, ושאף אחד לא ישכנע אתכם אחרת

עקבו אחרי בפייסבוק

 

עקבו אחרי בטוויטר         

 

הכנסו לאתר            

 

 עקבו אחרי באינסטגרם      

 

זה היה הדין וחשבון שלי, אם יש לכם שאלות, בעיות ואפילו ביקורת אתם מוזמנים לפנות אליי בכל דבר ועניין לכתובת הזו - sshaffir@knesset.gov.il

שיהיה חודש גדוש בעשייה לכולנו


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית