ח'כ אראל מרגלית: כמה משרדי ממשלה צריך כדי לפתוח עסק?

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 

29.11.2013

 

שבת שלום,

 

זה היה השבוע הראשון של יצחק (בוז׳י) הרצוג כיו״ר מפלגת העבודה וכיו״ר האופוזיציה. ישיבת הסיעה הראשונה בראשותו הייתה מרגשת בעבורי, הרגשתי שרוח חדשה מרחפת באוויר. יותר שיח, יותר התייעצות, יותר הומור וחיוכים. מפלגת העבודה יוצאת לדרך שתוביל אותה חזרה לשלטון. זהו המקום שהמפלגה צריכה לשאוף אליו. להתגבש לקראת הנהגה. שמחתי שיושבת הראש היוצאת, ח״כ שלי יחימוביץ' ישבה לצדו של הרצוג. בתום כל מאבק חשוב שנזכור שהדרך נשארת אותה דרך והמטרה היא, אותה מטרה.

 

זעקת המסעדות בכנסת ישראל

 

במסגרת השדולה למען עסקים קטנים ובינוניים שבראשה אני עומד קיימנו השבוע בכנסת כנס מסעדנים. בעלי המסעדות בישראל מעסיקים כ- 150 אלף עובדים וענף המזון וההסעדה הוא מהענפים המניעים את המשק הישראלי קדימה. יש לו משמעות אדירה בכל הנוגע לא רק לתחום התעסוקה אלא גם לתחום אופייה ופניה של מדינת ישראל. מסעדות ובתי קפה הם לא רק מקומות שבהם אוכלים, אלו הם מקומות בילוי שקובעים האם העיר אפורה או חיה ותוססת. מקום שבו יש מסעדות טובות עם אווירה פתוחה הוא מקום שבו אנשים לא נשארים לבד, אלא נפגשים ומשוחחים ויוצרים ביחד. אבל המדינה, במקום לסייע לענף הזה לצמוח ולהתפתח מערימה קשיים אדירים על המסעדנים והופכת אותם לעבדים של בירוקרטיה וטפסים. במפגש בכנסת דנו בכל הבעיות והקשיים בהם נתקלים המסעדנים והתחלנו בגיבוש תכנית פעולה שתסייע להם להתמודד עם הבעיות ותקל עליהם. במסגרת השדולה אנחנו מתכוונים לפגוש בכל פעם סקטור אחר של בעלי עסקים קטנים ובינוניים מרחבי הארץ ולטפל בכל סקטור על פי צרכיו הספציפיים. חייבים להחזיר את החמצן לאנשים ולתת להם להתפרנס בכבוד. 

 

במידה ויש לכם רעיונות או שאתם עצמכם בעלי עסק ורוצים להשתתף במפגשי השדולה אנא פנו אלי. כתבו לי באיזה תחום אתם עוסקים, באילן בעיות אתם נתקלים ונשמח להזמין אתכם לכל דיון בכנסת שרלוונטי לכם.

כתבה ב"דה מארקר" על כנס המסעדנים שיזמתי.
סרטון מהמפגש שקיימתי עם מסעדנים ירושלמים שהחליטו להתאגד.

פרידה משני ענקים ששינו את העולם שלנו

 

ולסיום, אי אפשר להתעלם מהליכתם מאתנו של שני אנשים יקרים וחשובים. השבוע הלכו לעולמם דב לאוטמן ואריק איינשטיין. את דב הכרתי באופן אישי. היה לי הכבוד לשתף אתו פעולה במסגרת העמותה שאשתי ואנוכי הקמנו, עמותת ״בקהילה״ ששינתה את חייהם של אלפי ילדים. דב היה בשבילי מופת לעשייה למען הקהילה, לחינוך, לאהבת אדם, למאבק, לנתינה וליזמות. הוא היה יזם ציוני, כזה שעושה כי צריך לעשות ולא למען שום דבר אחר. אדם שכאביו ומגבלותיו הפיסיות לא עמדו, מעולם, בדרכו.

 

 

 

 

אריק איינשטיין היה הקול הישראלי. שיריו נמצאים בכל שלב ושלב בחיי, מהרגע שבו הייתי ילד בקיבוץ ושמעתי לראשונה את 'שיר שחלמתי על פראג' ועד 'עוף גוזל' ששרתי בלבי לבנות שלי בכל פעם שמישהי מהן התגייסה לצבא. אמן ויוצר ענק, כזה שיש לו שיר לכל אחד ולכל רגע משמעותי. צנוע, עניו, נחבא אל הכלים, אדם שנותן ליצירה שלו לייצג אותו. ואוף, איזו יצירה זאת. 

 

יהיה זכרם ברוך.

 

 

 

 

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית