ח'כ יצחק הרצוג: לא מוותרים על אף קול - יומיים לניצחון

 

12.11.2013

חברות וחברים יקרים,

 

ביום חמישי הקרוב יתקיימו הבחירות לראשות מפלגת העבודה ומד הרתיחה קרוב לשיא. אנחנו חורכים את השטח מצפון לדרום ואיתנו  אלפים שהצטרפו למסע הזה. גם בשבוע האחרון אנחנו לא מאטים את הקצב, אלא להיפך - העשייה רק הולכת ומתגברת.

 

עבורי, דבר אינו מובן מאליו: לא העבודה של אנשי המטה שמגיעים כל בוקר ונשארים עד השעות הקטנות של הלילה, לא הפעילים שפותחים את ביתם ואת ליבם ומארחים חוגי בית, ולא המתנדבים שיוצאים בלילה לתלות שלטים או מגיעים למטה לטלפן לפעילים.

 

בפועל, התמיכה בשטח הולכת וגדלה. השבוע הביעו בי תמיכה 16 ראשי ערים וראשי מועצות. לאלה מצטרפים עשרות שרים, חברי כנסת, ויושבי ראש כנסת לשעבר, והרשימות רק הולכות וגדלות.

 

הגאווה שלי היא שהצלחנו לאחד קואליציה נדירה של תומכים מהמרכז ומהפריפריה, מהעיר ומהכפר, מהמושב והקיבוץ ומהישובים הערבים ודרוזים. כל אלה יחד מרכיבים פסיפס אנושי נדיר. זוהי מפלגת העבודה כפי שהכרתי כל חיי. יחד עם הצעירים, ואלה שהצטרפו בשנים האחרונות, אנחנו נהפוך, יחד עם תומכי שלי יחימוביץ, למפלגה גדולה שמאתגרת את השלטון.

 

בימים האחרונים עולות השמצות ממטה יחימוביץ כאילו אני מגייס רק מתורמים גדולים ואילו התורמים שלה אינם מקושרים להון. הייתי יכול לעבור על רשימת תורמי יחימוביץ' ולהראות שיש לה מעט תורמים בעלי הון רב. הייתי יכול גם להראות שתורמי הם אנשים שפועלים למען מדינת ישראל, חלקם חברי ילדות וחלקם מנהיגים יהודים חשובים המאמינים בדרכי ובפועלי המדיני והפוליטי.  אבל כל אלה אינם חשובים בעיני. שב ועולה כאן פעם נוספת אותו מסר פלגני ועוין כלפי המגזר העסקי שהמפלגה בראשות יחימוביץ מעבירה. לפיו כל איש עסקים שאינו חלק מתומכיה הוא פסול. הגישה הזאת היא שמרחיקה מעלינו בוחרים.

 

קצת על תקשורת:

במוצאי שבת יכול היה להתקיים עימות פומבי בין שלי יחימוביץ' לביני בתוכנית "פגוש את העיתונות". יחימוביץ הוזמנה ובחרה שלא להגיע, וזו לא הפעם הראשונה. אני  הגעתי והצגתי בפרוטרוט את הדרך שבה אשקם את המפלגה עד שתחזור להוביל את המדינה.

 

 

בסוף השבוע התראיינתי גם למעריב ולמגזין טיים אאוט.

 

ממליץ לצפות באיתן כבל בתוכנית המטה בערוץ עשר, באראל מרגלית בערוץ אחד, מירב מיכאלי ברשת ב' ויוסי ביילין בערב חדש. (לא חייבים לעשות את כל שיעורי הבית:) ). 

 

בענייני היום: השיח שמנהל נתניהו מול האמריקאים בנושא איראן מזיק לישראל. נתניהו בהצהרותיו הפומביות הבלתי פוסקות מקלקל את היחסים המיוחדים עם ארה"ב ועלול להחמיץ את המטרה למענה הוא חותר. ארה"ב בעלת בריתנו היחידה, האינטימית והקרובה ונתניהו עלול להזדקק לטלפון האדום עם אובמה באישון לילה בנושאים הרי גורל. העמדה העקרונית בנושא האיראני מוסכמת על כולנו, אסור שלאירן יהיה נשק גרעיני. אפשר להתווכח עם קרי אבל מדוע לעשות זאת בפומבי? בינתיים האסטרטגיה של נתניהו גורמת לאובדן התמיכה הבינלאומית מבלי להשיג שום הישג. אני קורא לנתניהו לחדול מהמסע הפומבי הזה.

 

כמעט ללא תהודה, התרחש השבוע ניסיון פיגוע בכפר סינג'יל. מחבלים יהודים שרפו בית בעוד משפחה שלמה ישנה בו. כל זה כאילו כנקמה על הרצח הנתעב של החייל עדן אטיאס ז"ל. הניסיון לקשור בין שני האירועים הוא ציני ונפשע וכל מטרתו להשתמש בשכול על מנת להצדיק את הפשע. ראיתי את הזעזוע בעיני המשפחה ונחרדתי. כיהודי אני לא יכול להירגע מניסיון לשרוף חיים ילדים, תינוקות ואנשים מבוגרים. אסור להיתמם, ההסתה עלתה מדרגה בחודש האחרון, כולל קולות מתוך הממשלה עצמה ואני שואל: היכן ראש הממשלה ומדוע הוא שותק?

 

ולסיום, ביום חמישי נכריע איזו מפלגת עבודה אנחנו רוצים להיות. מפלגת נישה שמעדיפה לצמצם את גבולות השיח שלה ולהישאר קטנה וקנטרנית או מפלגה שנוגעת בכל הנושאים החשובים שנמצאים על סדר יומה של מדינת ישראל. מפלגה שהיא מופע סולו או מפלגה שמכילה את כל הקולות והזרמים שבה.  אלטרנטיבה לשלטון.

 

אבל עד יום חמישי יש לנו עוד הרבה עבודה. המרוץ צמוד מאוד ואסור לוותר על אף קול. אני צריך אתכן ואתכם בשבוע הזה עם כל האנרגיות והלהט שהראיתם בתקופה האחרונה. עוד טלפון לחבר או חברה שמתלבטים, עוד שיחת שכנוע, עוד סטטוס של תמיכה בפייסבוק. נשמח לקבל כל סיוע גם ביום הבחירות עצמו, בהסעות, בהשגחה על קלפיות ובהמרצה טלפונית. אני סומך עליכם ואחרי כל מה שהראיתם לי במרוץ הזה אין אופציה אחרת

 

אני משוכנע שבלילה של ה-21/11 יהיה יו"ר חדש למפלגת העבודה. אני אפיח תקווה מחודשת בקרב תומכי מפלגת העבודה ואחזיר הביתה מאות אלפי בוחרים ובוחרות - אנחנו ננצח!

 

שלכם,

יצחק (בוז'י) הרצוג

יו"ר סיעת העבודה

 

להתנדבותיצחק (בוז'י) הרצוג / טל' 050-8975493 / matehertzog@gmail.com

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית