ח'כ אראל מרגלית: ממחאה להזדמנות. בואו נשנה את השפה

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 

18.11.2013

 

שלום,

 

זהו. אנחנו מגיעים לקו הסיום. השבוע  ביום חמישי ייערכו הפריימריס על ראשות מפלגת העבודה. אנחנו מנצחים את הקרב הזה.

 

שימו לב שהבחירות הללו לא מעניינות את הציבור הרחב. אתם זוכרים איך פעם, בפריימריס על ראשות מפלגת העבודה, היו מתעניינים בנו? אתם זוכרים כמה סיקור היינו מקבלים? היום מתייחסים לפריימריס אצלנו כמו שמתייחסים לפריימריס במרצ. זה אומר משהו על איך הציבור רואה אותנו, אם הוא היה רואה בנו מפלגה שמאיימת על שלטונו של נתניהו הוא היה מתעניין הרבה יותר. אף אחד לא מאמין שבבחירות הבאות מפלגת העבודה, תחת הנהגתה הנוכחית, תקבל יותר מנדטים ממה שהיא קיבלה בבחירות האחרונות. ההנהגה הנוכחית מיצתה את פוטנציאל הכוח שלה, היא לא לוקחת קול אחד מלפיד שכל כך הרבה אנשים מאוכזבים ממנו. תחת יחימוביץ' העבודה לא מסוגלת להוות אלטרנטיבה לנתניהו.

 

הפכנו למפלגת נישה. מפלגת העבודה, שהובילה במשך השנים תהליכים ומדיניות, נושאת היום דגל אחד בלבד. הנושא המדיני נעלם, למפלגה שמנהיגיה חתרו להסכם והבינו שיש קשר הדוק בין צמיחה ושלום אין אמירה מדינית. השיח הוא חד גוני, נקודתי, הוא מגיב רק לחלק אחד של המציאות כאשר זאת מורכבת מהמון חלקים. תמיד היינו מפלגה יצירתית, מפלגה שבונה את הארץ. היינו מפלגה שיוזמת דברים, שמובילה תהליכים. כל זה נמוג, לא קיים יותר. היום הגענו לרגע שבו אנחנו חייבים להחליט איזה תפקיד תמשיך המפלגה למלא בהיסטוריה של העם והמקום הזה.

 

 

ביום חמישי מחזירים את מפלגת העבודה להיות מפלגה שיש לה עמדות ברורות במגוון רחב של נושאים שמשפיעים ומעסיקים את הציבור הישראלי. אי אפשר להמשיך לראות את העולם בכלל ואת ישראל בפרט מנקודת מבט אחת צרה. ככה, לעולם, לא נחזור להיות מפלגת שלטון.

 

יש לנו עבר מפואר. ביום חמישי אנחנו נצביע על איזו מפלגה תהיה מפלגת העבודה ואיזה ערכים היא תייצג. אנחנו נצא להצביע ליצחק בוז'י הרצוג כי הוא מייצג את מפלגת העבודה כפי שאנחנו רוצים לראות אותה. אין זה מקרי ששרי ממשלת רבין התייצבו, כאיש אחד, מאחוריו כדי לתמוך בו בהתמודדות הזאת.

 

מילה אישית, מהלב: כשהתחלנו את התהליך המון אנשים שלא האמינו שהשילוב ביני לבין איתן ובוז'י יעבוד. הרבה גבות הורמו כשהתחלנו לדבר במונחים של "צוות". היום כבר אף אחד לא מרים גבה. מרב הצטרפה אלינו ונוצר צוות. צוות מאוחד ומאחד. צוות מנצח.

 

ביום חמישי אנחנו מתחברים לעבר שלנו ולמי שהיינו. אנחנו מתחילים לדבר שפה של ערכים אוניברסאליים, כזאת שמחברת בין העבר שלנו לבין העתיד של מדינת ישראל. שפה שמאפשרת לכל קבוצה למצוא את עצמה בתוך מפלגת העבודה. שפה של הזדמנות. שפה של הגשמה. שפה של ניצחון.

 

שבוע טוב,

אראל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית