ח'כ אראל מרגלית: האישה הנכונה במקום הנכון

  הצטרפו אלי בפייסבוק

21.10.2013

שלום,

 

 

 

 

האדם הנכון בזמן הנכון

קרנית פלוג היא אישה רצינית. במהלך כל הסאגה הלא פשוטה הזאת בעבורה היא לא עשתה שום דבר שהרבה מאוד אנשים היו עושים בסיטואציות כאלה: לא תדרכה עיתונאים ולא הפעילה לחצים ולא נהגה באופן בלתי אחראי. לא שיחקה משחקי אגו או כבוד. בעיני ד״ר קרנית פלוג היא גיבורה אמיתית כי בסיטואציה שבה ראש הממשלה ושר האוצר הציבו אותה, מעטים האנשים שהיו מתנהגים באצילות שכזאת.

ולכן, חוץ מזה שמדובר באשת מקצוע מעולה ובבחירה הטובה ביותר מדובר גם באישה שהיא בן אדם, בדיוק השילוב שהמשק הישראלי זקוק לו.

המשק הישראלי הוא משק עוצמתי אבל הוא ניצב בפני אתגרים לא פשוטים: מצוקת הדיור, יוקר המחיה והפערים בין עשירים לעניים שהולכים ומחריפים, הם האיום העיקרי על שלמותה של החברה הישראלית. האתגר של קברניטי המשק הוא לא רק לייצב כלכלה או לקבוע את גובה הריבית. בימים אלה האתגר שלהם הוא, בעיקר, לשמור על החברה הישראלית מפני עוד שסעים ופילוג, מפני תחושת האין אונים וחוסר התקווה. ד״ר קרנית פלוג היא האדם הנכון במקום הנכון.

 

די לוועדות הטיוח

חזרנו למושב החורף של הכנסת ולשלב השלישי של הדיונים בוועדת הכספים בנושא חוק הריכוזיות. הריכוזיות היא הסיבה העיקרית ליוקר המחיה בארץ, קשה לשחקנים חדשים או קטנים שלא יכולים בכלל, להיכנס לשוק ולהוזיל מחירים. יאיר לפיד והאוצר מתעקשים למנות אדם ולהקים עוד מחלקה שתהיה אחראית על פירוק הריכוזיות, לייצר עוד פונקציה מערכתית שתפקח על כך שדברים יתנהלו כמו שצריך. אנחנו אומרים "לא" לעוד פונקציית פיקוח, "לא" לעוד וועדות ו "לא" למילים ועוד מילים ועוד מילים. יש כבר ועדת שרים לענייני יוקר המחיה. יש גם ועדה לצמצום יוקר המחיה והסרת חסמי התחרותיות. עכשיו הוקמה ועדה להורדת מחירי הדיור. כמה ועדות עוד צריך, כמה דו"חות שאיש לא יעשה כלום עם המסקנות שלהם עוד נקרא?

יש במשק מספיק גורמים שצריך לחזק ולגבות אותם. אנחנו אומרים "כן" להעצמת הממונה על ההגבלים העסקיים. הגוף הזה מספיק טוב ומה שצריך זה לתת לו אפשרות לנעוץ שיניים ולעודד ולגבות כך שיוכל לעשות את עבודתו באופן רחב ובצורה תקיפה. השבוע יתקיימו ההצבעות על עיצובו הסופי של החוק ואני מקווה שנוכל לעבוד יחד עם הקואליציה כדי להגיע לחוק טוב שיתמקד במהות ולא בבירוקרטיה.

 

נאחל בהצלחה למתמודדים שלנו

לסיום, בהצלחה לכל המתמודדים והמתמודדות שלנו בבחירות לרשויות המקומיות. אי אפשר ואסור לנהל מדינה מבלי שיתקיים שיתוף פעולה מתמיד בין ההנהגה המקומית וההנהגה הארצית. יש לנו מתמודדים נהדרים ובבחירות הנוכחיות גם הרבה מאוד מתמודדות מצוינות בכל רחבי הארץ. מחזיקים לכם אצבעות ומקווים מאוד שתצליחו.

 

 

 

 

 

שבוע טוב,

אראל


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית