ח'כ שלי יחימוביץ': רצח רבין: דברים שאסור לשכוח. טבע: כך הצלנו 800 מקומות עבודה ומנענו קניבליזם. השתתפו ב"פרוייקט ה- 20 שלי", ובהצלחה למתמודדים שלנו בראשויות המקומיות!

רצח רבין: דברים שאסור לשכוח. טבע: כך הצלנו 800 מקומות עבודה ומנענו קניבליזם. השתתפו ב"פרוייקט ה- 20 שלי", ובהצלחה למתמודדים שלנו בראשויות המקומיות!

           

שלום לכם חברות וחברים,

 

18 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין. דברים שאסור לשכוח. מזמינה אתכם לצפות בנאום שלי במליאה בכנס מיוחד של הכנסת לציון הרצח, בהשתתפות נשיא המדינה, שופטי העליון, משפחת רבין ורבים אחרים - מיד אחרי נאום ראש הממשלה: על ההסתה לרצח שאסור לשכוח, על כך שרבין ביקש לעשות שלום לא משום שהיה חולם חלומות אלא משום שהיה פרגמטי ואהב את המדינה, על רבין שהפך את צה"ל לצבא הראשון שלא מפלה הומואים, על רבין שערביי ישראל אומרים עליו "עליו השלום", ועל הפסימיות והיאוש שנתניהו זורע. על טיעון ה"ניסינו וניסינו והם לא רצו" שיש להפסיק, ומה אמרה לי לאה רבין על לחיצת היד של רבין וערפאת. הנה תקשורת על הנאום, והנה הנאום עצמו:


הצטרפו ל"פרויקט ה-20 שלי" - וכך תוכלו לעזור לי בפריימריס, גם אם אין לכם זמן לבוא למטה. שיטת העבודה שלנו היא יחודית, התחלנו לעבוד ככה כבר בפריימריס הקודמים ושיכללנו אותה מאוד לקראת ההתמודדות הנוכחית - אנחנו יודעים להגיע אל כל מתפקדי הקצה "השקטים" באופן ישיר ואמיתי, בלי מתווכים ובלי חברות מסחריות.  זה שרוב מכריע של המתפקדים תומכים בי - זו עובדה שכל מי ש"צבע" את המפקד יודע.  אבל בזה לא הושלמה המשימה אלא רק מתחילה: אנחנו גם חייבים לדאוג שהתומכים שלנו יגיעו לקלפי באחוזים הגבוהים ביותר. ב"פרויקט ה-20 שלי"  המתנדבים שלנו לוקחים על עצמם כל אחד  20 תומכים/ות שלנו (ולא כאלה שצריך לשכנע!) ודואגים להיות איתם בקשר טלפוני מעכשיו ועד יום הבחירות עצמו. מניסיון, זאת הדרך היעילה, הנעימה והחברית ביותר לנצח בחירות. מבקשת מכם להשתתף במשימה! למעוניינים – הכנסו עכשיו והרשמו כאן ל "העשרים שלי".

כך ניצחנו בטבע, ואיך בכמה צעדים שיטתיים מונעים חזירות וקניבליזם. טבע, חברה שגורפת מליארדים ומשלמת 0 אחוז מיסים,  התכוונה לפטר 700-900 עובדים בישראל. אנחנו מנענו זאת מהם. הדרך: לגרום להם להבין שהמחיר הציבורי והתדמיתי יהיה יקר פי כמה וכמה ממה שירוויחו בפיטורים, ושגם הפוליטיקאים שתחת כנפיהם הם חוסים ומהם הם מקבלים מתנות (נתניהו, לפיד) לא יוכלו להישאר אדישים נוכח הלחץ הציבורי. בנאום פתיחת מושב החורף במליאה, דברתי על שלושה דברים: איראן, המו"מ המדיני, והפיטורים בטבע. תיכף הנאום המלא, אבל הנה הקטע על טבע, הוא מופנה ישירות לנתניהו שנאם לפני, והנאום הזה היה זרז משמעותי במאבק:
"...הקשבתי לנאום שלך היטב. אמרת שלנגד עינך שלומם וביטחונם של אזרחי מדינת ישראל - אף מילה על טבע? אף מילה? 800  משפחות, שזה כמה אלפי אנשים במדינת ישראל, שהוטלו בבת אחת לתוך מציאות של ייאוש, אבטלה ועוני.  זה פיגוע המוני.
אתה ראש הממשלה שלהם, הנה בקשה מאד לא מורכבת:
את אותו כובד ראש, מוצדק ביותר שהפגנת כלפי האיום האיראני אני מבקשת ממך לגלות כאן, במקום שיש לך השפעה מיידית וישירה.
צא מכאן ותתקשר לג'רמי לוין, מנכ"ל טבע.  תודיע לו שהוא לא מפטר אפילו עובד אחד בישראל מטבע. לא עובד קבלן, לא עובד ישיר. כלום. אף אחד. תעשה את זה בנימוס, תעשה את זה בתקיפות, מי כמוך יודע שיש לך את כל הכלים שבעולם להעמיד אותו במקומו. ואל תתחיל לנהל איתו מו"מ.
הפיטורים האלה, של חברה ששילמה כמעט 0 אחוז מיסים למדינת ישראל וקיבלה הטבות של 12 מיליארד שקלים מהמדינה, הם מעשה של קניבליזם.  אין מילה אחרת. .. צפיתי בדיווחים מוול-סטריט על פיטורי 5000 איש בעולם, 800 מהם בישראל, פיטורים שהוחלט עליהם כאן אצלנו, מפה, מציון יצאה תורה, וראיתי שהבשורה התקבלה במחיאות כפיים ובחיוכים.
תסלחו לי, זה פשוט מעוות. כמו זירת גלדיאטורים אכזרית שבני אדם מוטחים אליה והקהל שואג בשמחה כשהם מועלים לקורבן. חיוכים ומחיאות כפיים על אבדן מטה לחמם של עובדים פשוטים שספק אם אי פעם ימצאו עבודה אחרת..."

לנאום טבע המלא:

ותודה על ההירתמות. הנה הרבה תקשורת על זה, וגם אתם נרתמתם לעזרה בין אם ביוזמות משלכם ובין אם בשיתוף פעולה מעולה עם הסטטוס שבו התבקשתם לכתוב למנכ"ל ולחברי הדירקטוריון מה דעתכם, ועשיתם זאת מצויין. הנה עוד סטטוסים ופוסטים שליוו את הפרשה וזכו לרוח גבית שלכם, מכתבים  שלי ליו"ר הדירקטוריון פיליפ פרוסט בתביעה לכנס את הדירקטוריון ולבטל את ההחלטה בשל הפרת חוזה עם המדינה, וליו"ר הרשות לניירות ערך שמואל האוזר בתביעה לחשוף את הפרוטוקולים שבהם הוחלט על הפיטורים. 


זה נגמר בנצחון אבל חלקי. מנכ"ל טבע ג'רמי לוין התעשת והודיע בתום פגישה ממושכת עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני שהוא מקפיא זמנית את הפיטורים. זה לא מספיק, אבל לעת עתה נסתפק בזה ונעקוב. הנה התגובה שלי, הנה תקשורת עליה. אני אמנם בקשר הדוק עם העובדים - אבל  עזרו לי גם אתם לעקוב, ועדכנו.

עם מי מיטיבות ההטבות? דו"ח מבקר המדינה שהתפרסם השבוע ממסגר את סיפור טבע, נותן לו משנה תוקף, ומוצא ליקויים קשים בחלוקת ההטבות לתאגידים הגדולים ביותר - שנעשית בלי לבדוק בכלל אם למדינה, למשק ולעובדים - יוצא מזה משהו. מה שברור: אם לפחות חלק מההטבות היו ניתנות לעסקים ולחברות קטנים ובינוניים - התרומה למשק הייתה גדלה פי כמה. תקשורת.

וכשאני לעצמי, מה אני? והנה נאום פתיחת מושב החורף של הכנסת במלואו, לרבות חלקו הפותח - על האיום האיראני והמו"מ המדיני. ".... אדוני ראש הממשלה. כאן אין קואליציה ואופוזיציה. כל תיאור העובדות מדויק. גם היעדר האמון שלנו במתק השפתיים של רוחני. גם שאסור לנו לאפשר איראן גרעינית. אין מחלוקת שיש לנו לשמחתנו את העוצמות הדרושות להגן על עצמנו. כל האופציות מונחות על השולחן, זאת לא קלישאה. 

על המטרות אנחנו מסכימים. על העובדות אנחנו מסכימים.
יש מחלוקת על האסטרטגיה שאתה נוקט. ההכרה העמוקה שגורלנו בידינו היא נכונה,  אבל אין משמעותה שתמיד אנחנו אלה שניצבים כמו אקדוחן בודד עם אקדח שלוף לקדם את פני הרעה ולירות במו ידינו בכל אויב פוטנציאלי.  
אנחנו חיים בעולם יותר מורכב מזה. זה המקום שאוי לנו אם נהיה בו לבד -לבד במערכה שבאופן אמיתי היא לא רק שלנו.
אתה עצמך דיברת על אותן מדינות ערב שהאיום האיראני חל גם עליהן. חזית אזורית אתן, חזית בינלאומית ובראשה בעלת הברית שלנו, ידידתנו, והנכס האסטרטגי מהחשובים שיש לנו -  ארצות הברית,  היא החזית הכי אפקטיבית...
אם אין אני לי מי לי - זה מה שאתה אומר שוב ושוב, מצטט ממסכת פרקי אבות, אבל יש גם המשך של הציטוט הזה, שנמחק אצלך: אם אין אני לי מי לי,  וכשאני לעצמי, מה אני?"
אתה אומר שהרצל וצ'רצ'יל היו יותר בודדים ממך. אבל הבעיה היא שזה לא רק אתה בבדידותך, אלא המדינה שלנו שנעשית מבודדת יותר ויותר..." לצפייה בנאום:


משק הגז בישראל מופקד בידי אדם שאינו מבין בזה דבר וחצי דבר. מופע מביך של יאיר לפיד שעלה לדוכן המליאה והאשים את האופוזיציה (!) בסגירת מפעלים. בכך שבג"צ הגז שהגשנו (אבישי ברוורמן, רובי ריבלין, משה גפני ושורה של ארגונים משמעותיים) - תוקע את העברת הגז למפעל קוניאל בירוחם. הכל טוב ויפה, אלא שאין שום קשר בין הדברים. הנה אני עונה לו מעל הדוכן, וגם תקשורת
ביום ראשון (מחרתיים) בשעה 11:00 דיון על בג"צ הגז שהגשנו, אתם יכולים להגיע לבית המשפט העליון (אם כי בטח יהיה מפוצץ). עוד פרטים כאן בהודעה לעיתונות, ובתמונה יו"ר ועדת כלכלה של הכנסת פרופ' אבישי ברוורמן ואני בבית המשפט העליון מגישים את הבג"צ. תהיה מה שתהיה החלטת בג"צ - זכרו שהמאבק רק מתחיל.

הפנסיה שלנו - משהו שהופך להיות פחות ופחות ודאי. יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת חיים כץ ואני מנסים להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא, ובינתיים פונים לממונה על שוק ההון ומבקשים להשהות עוד החלטה (שקשורה להנחת הריבית על הפנסיה) שתפגע קשות בחוסכים.
את ח"כ מיכל בירן אתם מכירים, יו"ר המשמרת הצעירה, אבל לא  כולכם יודעים שהיא מומחית לפנסיה. 
ביום ב' ה-28.10 בשעה 13:00 יתקיים באולם גליל בכנסת כינוס חירום של השדולה לפנסיה הוגנת, שמיכל מובילה, יחד עם ח"כ עומר בר לב שלנו, וח"כ גילה גמליאל מהליכוד. פרטים נוספים באירוע בפייסבוק -http://goo.gl/qTCBcY
חשוב להרשם מראש - כי זה דורש אישורים כניסה לכנסת.

יום שלישי - בחירות מקומיות! לא מעט מועמדים שלנו מתמודדים לראשות, הרבה רשימות שלנו מתמודדות, אחרות כרשימות בת שלנו, ויש מקומות שבהם עשינו שותפויות מקומיות עם מפלגות ממגוון הקשת הפוליטית – לטובת הישוב וצרכיו. בתחילת השבוע הבא נפיץ אפליקציה שמראה את כל הרשימות שאנחנו תומכים בהן, וכאן גם מסתיימת הסדרה השבועית שבה ניסינו להביא לידי בטוי ארצי לפחות חלק מהרשימות שלנו, ושוב אני קוראת לכם להתגייס ולעזור כל אחד בישובו:

נס ציונה. עמוס לוגסי שלנו מוביל את את רשימת "הולכים עם האמת - נס ציונה". הוא מזכיר הסניף שלנו בעיר, מנהל חברה ציבורית, חבר מועצת העיר בהתנדבות זה עשור, וכבר חמש שנים גם ראש הועדה המקומית לתכנון ולבניה. אחריו ברשימה סמדר אהרוני, מנהלת משרד יחסי ציבור וחברת מועצת העיר כבר שתי קדנציות - וזה שילוב מעולה של שניהם. הבא ברשימה: אורי מלכין, בן 28, מתחיל בקרוב דוקטורט בתקשורת ומדעי המדינה באונ' בר אילן. אם אתם גרים בנס ציונה ורוצים להירתם לעזרתם - כתבו למייל הזה: oshrits8@gmail.com , וכמובן תנו להם לייק בפייסבוק. בתמונה: ניצן שיקלי (מס' 4 ברשימה, מימין), עמוס (שני מימין), סמדר (באמצע) ואורי (משמאל) במהלך מבצע שטח בעיר עם תומכת.

כפר יונה. סיכוי גבוה לנצח ולעשות מהפך בראשות. את רשימת "כפר ביחד" בתמיכתנו  מובילה המועמדת לראשות המועצה מיטל טולדנו-יצחקי. היא בת 40, נשואה ואמא לשני ילדים, עורכת דין, ושותפה למאבקים רבים לשיפור איכות החיים בכפר יונה. אחריה: ערן לאופר, בן 45, נשוי ואבא לשלושה ילדים, סמג"ד במילואים, מנהל מכירות, יו"ר התאחדות הצלילה בישראל, והכרתי אותו כשעמד בראש ועד נפגעי "חפציבה", זיו ליבר, בן 45, נשוי ואבא לארבעה, מתאם תפעול בחברת "צים", ואיתם עוד הרבה חבר'ה טובים. רוצים לעזור להם? הכנסו ללינק הזה ומלאו פרטים, ותנו להם לייק בפייסבוק. בתמונה מימין לשמאל: חן לוי (מס' 5), אופיר דואק (9), גלעד הלחמי (8), נמרוד ינאי (4), מיטל טלדנו-יצחקי, ערן לאופר, תמר דולוב (7), זיו ליבר (3) ועמית אזולאי (6). בתמונה: מיטל (בשורה השניה, עומדת, שניה משמאל) וחברי הרשימה אחרי הרמת כוסית שבה השתתפתי לקראת ראש השנה יחד עם חברי הרשימה.

ראשון לציון. שתי רשימות מצויינות:

את רשימת "רק ראשון" מוביל ראש העיר המעולה דב צור (חמש שנים הוא מכהן, וכמובן שצריך לבחור בו שוב!) בן 57, דור שלישי בעיר, כבר עשור במועצת העיר במגוון תפקידים, וביום העצמאות האחרון נבחר להדליק משואה בזכות פועלו למען העצמתם הנחלתם ושימורם של נכסי תרבות לאומיים למען דורות הבאים. יחד איתו ברשימה נמצאים אנשים נהדרים שלנו: אייל מושיוב, גם בעל תואר ראשון בחינוך וגם הנדסאי תעשיה וניהול בחברת החשמל, חבר מועצת העיר, וחנה פרץ הנפלאה, 40 שנה עובדת בבנק לאומי, חברת הועד המנהל של צער בעלי חיים, עוסקת בפעילות הסברתית למען זכויות בעלי חיים ובעוד אלף עיסוקים למען הזולת.
גרים  בראשון ורוצים לעזור להם? כתבו למיל הזה: mate.zur2013@gmail.com  
וגם הכנסו לפייסבוק של דוב צור, תנו לייק ותתעדכנו.  בתמונה: דוב צור שופט בתחרות אוכל בריא בעיר:

ועוד בראשון לציון: אבי דנינו שלנו מוביל את "זך" רשימת בת נוספת בתמיכתנו. אבי הוא המשנה לראש העיר, בן 59, אבא לשלושה חיילים, מכהן כבר שלוש קדנציות בתפקידים בכירים בעירייה, ממונה על כח אדם, ופעיל ציבור מסור ומוכשר. אחריו: דוד ראובן, חבר מועצה ומחזיק תיק התרבות בעיר, ליאורה אורינגר, מורה, מחנכת ויושבת ראש המרחב בהסתדרות המורים, עו"ד ניסים כהן, בעל תואר שני בעבודה סוציאלית, בעבר מנהל אגפי הפרט והנוער בעירייה, ואיתם עוד רבים וטובים. תנו להם לייק בפייסבוק, ואם אתם גרים בראשון ורוצים לעזור להם מלאו את הטופס בלינק הזה:  https://www.facebook.com/DaninoAvi/app_590114451032048
בתמונה: בכנס השיא של הקמפיין של רשימת "זך" - אבי דנינו נואם.

רמלה.  מיקי ישראלוב מוביל שם את רשימת הצעירים שלנו, בן 26, סטודנט לתואר ראשון במדעי המדינה, וחשמלאי מוסמך. מס 2 שלו הוא וורקו אייטגב, בן 25, סטודנט לתואר ראשון בהנדסת מחשבים, עובד ראשות שדות התעופה ופעיל בקהילה האתיופית ברמלה, ואחריהם ליידי טורס, בת 24, נשואה ואמא לילד, עולה חדשה מדרום אמריקה ופעילה בקהילה הלטינית ברמלה. איתם עוד הרבה חברים נהדרים, שרוצים צדק חברתי לרמלה. רוצים לעזור להם? כתבו לכאן: ramle.havoda@walla.com   וכמובן תנו להם לייק בפייסבוק, הנה הם.

בהצלחה לכולם!

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית