ח'כ שלי יחימוביץ': איראן מסוכנת? כן. מאיימת על קיום העם היהודי והחזון הציוני? לא. למה דווקא אנחנו מוכרחים להתנער מהבריון המושחת אלון חסן. הציבור שם אותי במקום ראשון בדאגה להורדת יוקר המחיה ועוד...

ניפגש מחר ונהנה מכל רגע! איראן מסוכנת? כן. מאיימת על קיום העם היהודי והחזון הציוני? לא. למה דווקא אנחנו מוכרחים להתנער מהבריון המושחת אלון חסן. הציבור שם אותי במקום ראשון בדאגה להורדת יוקר המחיה, והנאום שלי בוושינגטון: פרוץ נתניהו, פרוץ

           

זה קורה מחר! מזמינה אתכם אישית לאירוע הפתיחה של קמפיין הפריימריס שלי. יום א' שבע וחצי בערב 6.10 במגרש החניה של המטה, ברחוב הצפירה 10 בתל אביב. יהיה ממש כיף. דוברים מעניינים (גם אני...) הח"כים שלנו, קובי אוז שיפתח את הערב, וגם הופעות קצרות ומוסיקה חיה של: הסטנדאפיסטית הדר לוי בתו של דוד לוי, פעיל העבודה הותיק מבית שאן, סמיר אבו פארס, זמר מוכר במזרח התיכון כולו, גם הוא חבר מפלגה ותיק (מעוספיא) להקה צעירה של חברי מפלגה בני קיבוצים,  וגם כיבוד קל ובירות.
נחלק לכם חומרים וכלי עבודה לקמפיין, תהיה עמדת צילום סרטוני תמיכה שיועלו לאינסטגרם, ועוד ועוד! יש חניה בשפע, וגם תחבורה ציבורית נוחה. עשו אטנדינג לאירוע בפייסבוק או אשרו הגעה 
בלינק הזה.

נאום נתניהו: נצח ישראל, תסלחו לי על הבטוי, לא בסכנה. על העובדות אין ויכוח. איראן רוצה להיות גרעינית, לנו אסור שלאיראן תהיה יכולת גרעינית. האם אני מאמינה לרוחאני? לא. גם על זה אין לי ויכוח עם נתניהו. אבל לא, לא נכון שאיראן מסכנת את המשך קיומו של העם היהודי. עברנו את פרעה, ואת חורבן בית ראשון ושני, אלפיים שנות גלות ורדיפות (אינקוויזיציה, פרעות ת"ח ות"ט ומה לא), את השואה הנוראה מכל, פרעות תרפ"ט, מלחמת השחרור ועוד מלחמות שעמדנו בהן בסכנה גדולה, פיגועים רצחניים, ויכולתי כמובן להמשיך - והנה אנחנו כאן, חזקים (לפחות צבאית) משהיינו אי פעם. גרעין איראני הוא סיכון בטחוני ואסטרטגי שחובה עלינו למנוע. אבל הוא לא מאיים על נצח ישראל, תסלחו לי על הבטוי. אז די להפחדה ולתסריטי ההשמדה. ובעיקר: הנאום  באו"ם  לא שירת את האינטרס הישראלי שעליו אין מחלוקת. להיפך. לפוסט המלא, לתקשורת, ולראיון בחדשות ערוץ 2 עם יונית לוי:

בפוליטיקה בערוץ 1 עם עודד שחר:

וגם בערוץ 10 עם אברי גלעד והילה קורח:

כאן עוד הרבה תקשורת בעניין הזה, ועוד ראיון בערוץ הכנסת.

 

תפוח רקוב ושמו אלון חסן, למה חשוב להוקיע אותו ולהתנער ממנו, וגם שתי הערות הבהרה. זו היתה שגיאה של ההסתדרות להחזיר את אלון חסן לתפקיד יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד. אנחנו, הלוחמים למען עבודה מאורגנת, לא יכולים להרשות לעצמנו שלא להוקיע אותו בזמן שאנחנו מוקיעים שחיתויות של בכירים אחרים. חסן הוא תפוח רקוב אחד שמטיל כתם על מנהיגי עובדים, ועל העובדים כולם.
הרי נתניהו, לפיד, בנט וישראל כץ יכולים עכשיו לצאת לרקוד ברחובות - הם קיבלו ליד את הנשק הטוב ביותר שמפריטנים ושונאי עבודה מאורגנת יכולים לחלום עליו.
חסן הוא לא רק סמל מזיק שמנופפים בו בכל פעם שרוצים להפריט נכסי מדינה, לייבש, לדכא התארגנות עובדים, לעשות אאוטסורסינג. הוא לא רק סמל, הוא באמת ביריון מושחת.
להיות מנהיג עובדים זאת שליחות מורכבת, קשה, ונעלה. אני יודעת, אני מכירה הרבה כאלה, שמתייצבים בידיים נקיות ובלהט - אל מול האתגר המורכב של הגנה על הפרנסה ועל הזכויות של מי שבחרו בהם, מנסים לבלום הפרטות ומכירת נכסי מדינה לטייקונים, עומדים מול בעלי שליטה שמעדיפים רווח גדול ומהיר על חשבון תנאיהם ופרנסתם עובדים רגילים.
דוגמאות לא חסר. מאיציק יהודה יו"ר ארגון עובדי תע"ש הטוב והותיק, שפניו חרושי קמטי דאגה וצער ומסירות אין קץ לעובדיו, שלמענם הוא נלחם בכל כוחותיו 24 שעות ביממה,  ועד מאיה יניב הצעירה והיוקדת שרק עכשיו ארגנה בגבורה את 5000 עובדי סלקום. יש מאות אחרים כמותם שבאומץ ובהתמדה מייצגים נאמנה את העובדים.
ואלון חסן מכתים ומזהם אותם, עם גינונים ואורח חיים של שליט רפובליקת בננות, לא של מנהיג עובדים. בית מפואר, בריכת שחיה בחצר, רכבי יוקרה, שורה של עסקים פרטיים שלו ושל משפחתו שעושים עסקים עם הנמל, העדפה של קרובי משפחה במכרזים, אווירת פחד וחשבון, סגירת הנמל לרגל אירועים פרטיים שלו. די. עד כאן. כן, אני יודעת שהוא מאוד מתוחכם ושיש לו פתק מעורך דין וחותמת של הנהלה/דירקטוריון לכל דבר, אבל מושחת הוא לא רק עבריין פלילי, אלא גם מי שמועל באמונו של הציבור, וחוצב לעצמו ולביתו פירות דשנים של רווח וממון בזכות הכוח שניתן לו כדי לייצג את אותו ציבור. ולא מעניין אותי אם למושחת הזה קוראים הירשזון, אולמרט, איווט ליברמן או אלון חסן.
לעובדי מעמד הביניים חייב להיות כוח. אם אינם מאורגנים, הם חייבים להתארגן ולבחור לעצמם מנהיגים ראויים וחכמים גם כשהכל נראה דבש. אני פועלת המון למען העובדים המנוצלים ביותר, אבל בטח לא שייכת לזן הצבוע ש"אוהב" את העובדים רק כשהם חלשים. אני רוצה שלכל העובדים יהיו נציגים עם כוח. אבל כוח בשביל מה?  כדי שיוכלו להגן על עובדיהם מול כוחות חמדניים שלבם גס בזכויות עובדים,  ולא כדי לנצל את הכוח הזה כדי לעשות הרבה כסף ועסקים פרטיים על הדרך. מנהיגים אמיתיים חיים בתוך עמם. לא מעליו.
ושתי הערות הבהרה אחרי מתקפת הנגד המחוצפת של הבריון: 1. מעולם לא בקשתי ומעולם לא קבלתי את "עזרתו" של אלון חסן לשום עניין פוליטי, ואם יציע לי אותה ידחה בשאט נפש, כפי שאני מקפידה לדחות "הצעות עזרה" של מושחתים, גם אם אני משלמת על כך מחיר פוליטי. 2. לטענה המופרכת של סוללת עורכי הדין של "מנהיג העובדים" כאילו התמונות האלה, של חסן עם המרצדס ועם ההארלי דייוידסון שפרסם בגאווה באלבומו הפתוח, "שופצו": אכן, כמו תמיד, אני מסירה מתמונות בהקשרים שליליים צילומים של בני משפחה ובעיקר קטינים. אני עושה זאת בקביעות, באופן אוטומטי, וגאה על כך - אבא מושחת הוא לא סיבה להוציא קלונו של ילד ברבים. 

הנה תקשורת על זה, וגם ראיון ב"רדיו ללא הפסקה" אצל בן כספית ואריה אלדד, וגם בראיונות המדיניים כאן בגל"צ אצל ירון וילנסקי רשת ב' ובערוץ 10 אני מתייחסת לנזק ושמו אלון חסן. לסיום סטטוס משעשע של ח"כ מיקי רוזנטל בפייסבוק:  (שמאשים אותי בעדינות יתר כלפי חסן) "אלון חסן בריון מושחת תבע אותי".

מי פועל להורדת יוקר המחיה? אני מודה שיש תחושת סיפוק לפעמים שעבודה סיזיפית וארוכת שנים, עם מסרים מורכבים ואמיתיים ובלי סיסמאות פופוליסטיות, מניבה הכרה של הציבור. הנה סקר חדש של חברת "יפעת" למחקרי מדיה בשיתוף עם "מידע שיווקי CA" שפורסם בוואלה! "הורדת יוקר המחיה: הציבור נותן קרדיט ליחימוביץ'" היא כותרת הכתבה, הנה הלינק, והנה התוצאות:

השבוע שלי החל בוושינגטון, כנואמת מרכזית בועידת הג'יי סטריט, השדולה היהודית- דמוקרטית הפרו-ישראלית, לפני קהל באמת נפלא של 4000 איש שמעורבים עמוקות בנעשה בישראל.  דברתי על איראן, על סוריה, על השלום, על המשימות החברתיות, הכלכליות, הדמוקרטיות והאזרחיות הניצבות בפני מפלגת העבודה, וגם על התפקיד היחודי המאוד אפקטיבי שיש לנו כמפלגה שמנהיגה את האופוזיציה, אך פורסת רשת בטחון פוליטית לנתניהו אם יאזור את האומץ לפרוץ בתהליך המדיני. 

הנה גם הטקסט המלא של הנאום (PDF), וגם טקסט בעברית (אחרי תרגום) (PDF), הודעה לעיתונות עם הכותרות האקטואליות (אם אין לכם סבלנות לטקסט המלא), ראיון מוושינגטון ליומן הבוקר של קול ישראל,  ועוד הרבה תקשורת: "יחימוביץ' לנתניהו בוושינגטון: פרוץ קדימה במו"מ המדיני, קח אחריות על עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אנחנו נתמוך בך...  אל לנו להיות נאיבים בעניין ההצהרות מאיראן אך גם אין מקום להיות פרנואידים. אנו יודעים היטב להגן על עצמנו, אם יכשלו המאמצים הדיפלומטים כל האופציות מונחות על השולחן, וזו לא קלישאה."

ועכשיו בואו נדלג הישר מוושינגטון - לנשר, שם הייתי השבוע בכנס פתיחת קמפיין מרשים ביותר של האנשים שלנו.  יש לנו בנשר מועמד נהדר לראשות העיר, שיש לו סכוי גבוה ביותר לנצח בבחירות ולהחליף את ראש העיר – זהו אבי בינמו, בן 58, יועץ שיווק, יו"ר אגודת הלוחמים של חטיבת כפיר, שבה שירת בנו אורי ז"ל. אורי נפל בשנת 2005 במהלך נסיון לסכל פיגוע ליד העיר טול-כרם, וקיבל צל"ש. אבי הוא חבר מועצת עיר ותיק, מנהיג אמיתי ונקי כפיים שזוכה לפופולריות רבה. מס' 2 הוא יחיאל אדרי שלנו, סגן ראש העיר לשעבר, איש עסקים וחבר במועצת העיר כבר כ-30 שנה, אחריו גיאורגי גרשקוביץ, חבר ועדת התחבורה בנשר ופעיל בקהילה הרבה שנים, נעמי כספי, יו"ר הסתדרות אחיות הקהילה בישראל,  בוריס אייזנברג, מזכיר הסניף שלנו, בן 54, נשוי ואב לשני ילדים, מהנדס ומנהל בכיר באיגוד הערים של אזור חיפה, ועוד הרבה חבר'ה טובים וערכיים. בקיצור, בנשר מצביעים בשני פתקים – אבי בינמו לראשות העיר, ו"ירוקים למען נשר – נשר אחת". אם אתם גרים בנשר ורוצים לעזור להם אתם יכולים לכתוב לכאן וכמובן תנו להם לייק בפייסבוק. בתמונה: איציק שמולי, אבי בינמו, אני, חיליק בר, יחיאל אדרי ובוריס אייזנברג.

רעננה. את הרשימה החברתית שלנו למועצת העיר רעננה מוביל אדם שהוא אידיאולוג ואיש ביצוע גם יחד: עו"ד איאן יפה. הוא בן 49, יליד דרום אפריקה, נשוי ואב לארבעה ילדים, עורך דין בכיר ב"כח לעובדים". תחום ההתמחות שלו הוא התחום החביב עלי... דיני עבודה. אחריו ברשימה מצויינת שלו: עמירם בית הלחמי, בן 60, חבר מועצת העיר בעבר ומנהל ובעלים של חברת יבוא, ענבר הוכברג, בת 27, סטודנטית נמרצת וחברת הנהלה באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, עמירם סטרולוב, בן 65, בעל תואר שני מהטכניון ומומחה ארצי לתשתיות תחבורה. יחד איתם עוד הרבה חבר'ה טובים מאוד. תנו להם לייק בעמוד הפייסבוק שלהם, ואם אתם גרים ברעננה ורוצים לעזור להם כתבו לכאן.
בתמונה: איאן (שלישי מימין) ומשפחתו יחד עם עמירם בית הלחמי (שני מימין) במבצע שטח באחוזה.

יהוד מונסון. רשימה מצויינת בראשות מזכירת הסניף שלנו בישוב, חלי פרידמן, שהיא אשה מדהימה ומוכשרת. חלי היא מנכ"לית קתדרה ללימודי נשים, מרצה לניהול ויו"ר עמותת "פני"ם חדשות". אחריה ברשימה ג'קי מיסטריאל, ראש המשמרת הצעירה שלנו בבקעת אונו, ומראשי הפורום הכלכלי-חברתי בבקעת אונו, עו"ד יונתן ליטבק, עו"ד בתחום האזרחי, פעיל חברתי ומתנדב בארגון "כח לעובדים", עו"ד יובל מוסלי-מור, נשוי ואב ל-3, בן 47 ופעיל חברתי כבר הרבה שנים, הגר דוידי, מאמנת אישית וזוגית ומנחת סדנאות להעצמת נשים, ועוד חברים טובים. תנו להם לייק בפייסבוק, ואם אתם גרים ביהוד-מונסון ורוצים לעזור להם כתבו לכאן.
בתמונה: חלי (מימין), יונתן (באמצע) וג'קי (משמאל) במבצע שטח ביהוד-מונסון.

שבוע טוב ונתראה מחר!

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית