ח'כ שלי יחימוביץ': אני מבקשת סליחה ממי שפגעתי בו או בה. על יום הכיפורים היפה של החילונים. האם התנ"ך הוא סוציאל דמוקרטי? ומה הקשר ביני ובין המונה ליזה

15.9.2013

   

אני מבקשת סליחה ממי שפגעתי בו או בה. על יום הכיפורים היפה של החילונים. האם התנ"ך הוא סוציאל דמוקרטי? ומה הקשר ביני ובין המונה ליזה

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

יום הכיפורים בתרבות החילונית. בלי לשים לב, התפתחה בישראל תרבות חילונית קהילתית יפהפייה סביב יום הכיפורים. עלי ועל הרבה מהחברים שלי זה היום האהוב בשנה. האוויר נקי וצלול בלי פיח ואדי דלק המכוניות, רעשי היומיום מפנים את מקומם לשקט בלתי נתפס, ציוץ הציפורים נשמע פתאום, והדיבור נעשה רך יותר ורם פחות.

לרבים מהחילונים זה היום היחיד בשנה שהם מבקרים בבית הכנסת. רבים אחרים סתם מטיילים ברגל עם משפחה וחברים, רוכבים על אופניים, באים לבקר זה את זה בלי להודיע מראש, מוציאים אל הרחוב כיסאות ומשוחחים עם השכנים. זה היום שבו הילדים הגדולים מרשים לאח או לאחות הקטנה להזדנב אחריהם באופניים או ברגל ולהצטרף לחבורה. זה היום שבו בבתים קולטים בשמחה גדודי ילדים ונוער שמתפרצים הביתה אדומי פנים אחרי רכיבה חופשית בכבישים על אופניהם, חובשים ברך משופשפת לילד שלא מכירים.

השקט החיצוני הנדיר והנורמה הלאומית העמוקה המשחררת את כולנו מעבודה ומקניות - מייצרים גם שקט פנימי ומנוחה אמתית, ומאפשרים, בדרכם חשבון נפש אישי.

 

סליחה. אני רוצה לבקש כאן סליחה ממי שפגעתי בהם בכל דרך שהיא. ממי שלא קבלו ממני את תשומת הלב שמגיעה להם, ממי שהעלבתי שלא במתכוון, ומאלה שלא עלה בידי לעזור להם.

בכל ימות השנה אני מנסה לתקן ונאבקת בעוולות גדולות וקטנות. לחולל שנוי שיהפוך את חיינו כאן לראויים, הוגנים וצודקים יותר. אבל יום הכיפורים הוא היום שבו אני מבקשת סליחה ברמה הפשוטה ביותר על פגיעה שהיא בין אדם לחברו, פגיעה שאני בעצמי פגעתי, ולא אחרים.

ביום שבו אנחנו מצווים פשוט לשאת באשמה ולא לנסות לטפל ב"רגשי אשם", לבקש סליחה ולא "להתנצל", אני מבקשת סליחה, ומקווה שתסלחו לי.

 

 

 

 

בקצרה: על סוריה. על המתרחש סביב סוריה בראיון ביומן הצהריים ברשת ב עם אסתי פרז, ועוד תקשורת. הידעתם שהעסקים הקטנים והבינוניים מספקים עבודה למיליון ומאתיים אלף איש, אבל ממשיכים לחטוף גזירות ומחנק, לעומת קומץ קטן של תאגידים גדולים? תקשורת על נאום שלי אתמול בוועידת העסקים הקטנים והבינוניים. נוחי דנקנר. אחרי שנים של חיפוי, חנופה והתרפסות כלפיו, ואחרי שעשה בכספי ציבור כבתוך שלו, ואחרי שהסוסים כבר ברחו מהאורווה - הציבור מקבל הגנה, והרשות לניירות ערך ממליצה לפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום. הנה פוסט שלי בבלוג, וגם תקשורת.

 

על צדק וצדקה בתנ"ך, או "האם התנ"ך הוא סוציאל דמוקרטי? בראיון-שיחה עם הרב בני לאו, בערוץ הכנסת:


 

 

 

וכאן למטה תמונה של חלק ממתנדבי פריימריס 2011 במטה שלי. כמו אז, גם בפריימריס ב-21 בנובמבר השנה, המתנדבים- צעירים ומבוגרים - הם הלב הפועם של המטה, והקרדיט שייך להם. בזכות המסירות והעבודה הקשה שלכם, הנכונות לדבר ולשכנע, וגם להקשיב כשצריך, בזכות המוכנות להפשיל שרוולים ולעשות גם את העבודה השחורה, השגנו את הניצחון, ובזכותכם ננצח גם הפעם.

אני זקוקה לכם גם עכשיו! רוצים להצטרף למטה שלנו ולהתנדב בכל היקף שהוא? כתבו לכאן ולכל מי שמעוניין לתרום לקמפיין - אפשר לתרום כאן.

 


ואני ממשיכה להכיר לכם את המנהיגים המקומיים שלנו:

תל אביב: אחרי 15 שנים שלא הייתה בזירה, העבודה מתמודדת שוב למועצת העיר תל אביב יפו תחת האותיות א.מ.ת. ראש הרשימה: שמוליק מזרחי, מזכיר מחוז תל אביב בעבודה, חבר מועצת העיר, מחזיק תיק שכונות ורבעים ושליח ציבור מנוסה ומסור, וכך הוא אומר: "נחזיר לעיר את סדר היום הייחודי של העבודה: צמצום פערים חברתיים כלכליים, שוויון הזדמנויות בהקצאת משאבי עירייה, שקיפות תהליכים עירוניים ודמוקרטיה עירונית פעילה".

 

זו ברכת ראש השנה של הרשימה, מימין לשמאל: מספר 4 - ברק שש, מזכיר סניף בתל אביב, סרן במיל', מנהל תחום הייטק ותקשורת בחברת אדקיט, ופעיל בסיוע לפליטים בדרום העיר ובסיוע עסקי לעמותות חברתיות, מספר 2 - תמר שחורי, סגנית נשיא בקונגרס היהודי העולמי ומנכ"לית ארגון צעירים בינ"ל ליזמות וחדשנות. פעילה חברתית ופמיניסטית. מספר 1 שמוליק מזרחי, מספר 3 - יוני רגב, עורך דין, מנהל ועדות הקשר במחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל. ומספר 5 - דליה קלישבסקי: לשעבר מזכ"ל העובדים הפרא-רפואיים ומחזיקת תיק הקלדניות וחברות כוח האדם בהסתדרות. חברת מזכירות נעמ"ת. לוחמת עיקשת בתופעת קבלני כוח האדם. מורה ומפקחת לנוער שוליים באזורי מצוקה בת"א. בהצלחה!

רוצים לעזור ולהירתם לקמפיין שלהם? כתבו לפה, וגם תנו להם לייק בפייסבוק.

ירושלים. גם בירושלים חזרה העבודה להתמודד אחרי שנים רבות, עם רשימה משותפת של סיעת העבודה בירושלים וסיעת מרצ. לכוח הירושלמי הזה הצטרפו גם התנועה הירוקה וירושלים חופשית. בראש עומד פפה אללו הוותיק והאהוד ממרצ, וברשימה רצים שלושה פעילים מרכזיים שלנו, מוכשרים וחדורי אמונה וממנהיגי המחאה החברתית של קיץ 2011:

 

מימין - מספר 3 ברשימה איתי גוטלר, מנכ"ל המועצה לשלום וביטחון, לשעבר יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, לוחם למען זכויות עובדי קבלן ולמען דיור בר השגה ודיור ציבורי, ומספר 5 ברשימה - רונה אורובנו - לוחמת ציבורית למען ירושלים חופשית ופלורליסטית, ארכיטקטית, לשעבר יו"ר איגוד הסטודנטים בבצלאל.

ובמקום השמיני שלום קוולר שלנו, אבא לשלושה וסבא לשניים - מעצב תעשייתי, מרצה בבצלאל, טייס בתחביבו. פעיל חברתי ופעיל שכונות ותיק. איתי, רונה ושלום מובילים פעילות רבה וזקוקים לעזרתכם. להתנדבות במטה הרשימה הכנסו לכאן, ואפשר גם להתקשר לקים לביא: 052-8561196. חוץ מזה, תנו לייק לעמוד של מרצ-עבודה בפייסבוק!

קריית טבעון: וזה דודי אריאלי, ראש המועצה המכהן והמעולה שלנו בקריית טבעון, שמתמודד עם האותיות א.מ.ת. לקדנציה שניה, עם רשימה מצויינת, שבה גם דפנה קרטס - הרדוף, מזכירת הסניף המעולה שלנו בטבעון ופעילה נמרצת במטה.

דודי בן 47, נשוי + 3 בעל תואר ראשון במשפטים, פסיכולוגיה, ובייעוץ בחינוך, קצין לשעבר ביחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרת ישראל. מכהן גם כיושב ראש ועדת הפנים במרכז השלטון המקומי וחבר במועצה הארצית לתכנון ובנייה.

להתנדבות ולסיוע למטה הבחירות של דודי כתבו לרונית גבאי- hanitgabai@walla.com ותנו לייק בפייסבוק, שם גם תוכלו לקבל מידע.

 

ולסיום... לא משנה מה אתם חושבים עלי, אבל כמונה ליזה בטח עוד לא חשבתם: MAKO העלו סדרת עבודות של האומנית יפעת שכטר על פוליטיקאים ישראלים, והנה זה בא:

 

צום קל ומועיל לצמים,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית