ח'כ אראל מרגלית: את המייל הזה ממש חשוב לי שתקראו

 

  הצטרפו אלי בפייסבוק

26.8.2013

שלום,

 

לאחר מחשבה עמוקה אני מגבש קבוצה גדולה של ארגונים ועסקים קטנים ובינוניים שתפעל יחד מול הבנקים ותנהל מו"מ משותף לרכישת אשראי בריבית נמוכה.

 

עסקים קטנים ובינוניים לא נמצאים בפוקוס של הממשלה, הבנקים או התקשורת. הם לא מתהדרים במערכת שיווק משומנת או לובי חזק בכנסת ולכן מקבלים אשראי "בחסד" בריבית שחונקת אותם. 

 

קמפיינים יפים של הבנקים - יש, אשראי לעסקים - אבל אין!

 

אם יש לך עסק קטן או בינוני אתם מכירים את הסיפור הזה טוב. למרות שהעסקים הקטנים והבינוניים בישראל מהווים 99% מהמשק, הם מקבלים רק 25% מהאשראי. גם במידה ועסק קטן קיבל אשראי (בערבות אישית) מהבנק הריבית גבוהה ויכולה אף להגיע ל-11%. לעומת העסקים הקטנים והבינוניים, יש שכבה צרה של עסקים בישראל שנהנית מ-75% מהאשראי בבנקים ומקבלת אותו בריבית נמוכה של רק 4%. התוצאה היא כמובן ש 99% מהמשק מסבסדים את החברות הגדולות והאשראי שניתן להם בריבית נמוכה.

 

אבל! אם כל העסקים הקטנים יתאחדו וינהלו מו"מ משותף מול הבנקים כמקשה אחת, אנחנו נשנה את כללי המשחק במשק ונהפוך את פירמידת האשראי בישראל. יש בישראל מעל 400 אלף עסקים קטנים ובינוניים שמסבסדים את החובות של אחוז אחד מהמשק. יש לך עסק קטן או בינוני? קליק קטן כאן לך, קליק ענק לעסקים קטנים. יחד נפעיל על הבנקים לחץ ונשנה את חייהם של מאות אלפי משפחות.

 

מצטרפים "לקבוצת הרכישה" לאשראי של העסקים הקטנים והבינוניים

 

ונקודה חשובה לסיום, לגובה הריבית יש קשר ישיר לכמות האשראי שניתנת לעסקים קטנים, ולכמות האשראי הנמוכה יש קשר ישיר לצמיחה במשק. אני באופן אישי אפעל לייצר תחרות בשוק האשראי לעסקים קטנים ולהורדת הריבית. אנחנו ביחד, נאלץ את הבנקים לשנות את הגישה לעסקים קטנים ובינוניים

.

בשבוע האחרון התראיינתי באמצעי התקשורת והתבטאתי בחריפות בנושא. אני מצרף לכם לינקים שתוכלו לראות בעצמכם.

 

אורלי וגיא- 1:46:00

ערוץ הכנסת

ביזפורטל

דה מרקר

גלובס

גבי גזית

 

ותזכרו, אנחנו לב ליבה של הכלכלה הישראלית.

 

שלך,

אראל.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית