ח'כ שלי יחימוביץ': הזוועה בסוריה; הרשעות והטיפשות שבקיצוץ הקצבאות; החתול השמן שימכור את המדינה; ועוד...

26.8.2013

 

הזוועה בסוריה. הרשעות והטיפשות שבקיצוץ הקצבאות. החתול השמן שימכור את המדינה, תיכוניסטים מייסדים מחדש את "נוער עבודה", והוותיקים מסתערים קדימה. וגם עדכונים ופרגונים מהבחירות המוניציפאליות שלנו

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

לפני המייל עצמו - לכל מי שבקשו להתנדב/לתרום ולסייע לי בפריימריס לכהונה שניה לראשות העבודה - מתנדבים שלנו חוזרים אליכם לשיחות (טובות ומעוררות השראה - ותודה!) ויסיימו לחזור אליכם בימים הקרובים. מי שרוצה להתנדב מוזמן להכנס לכאן ולמלא פרטים, ומי שרוצה לתרום כסף לקמפיין - כל סכום יתקבל באהבה ובתודה. תרמו כאן.

 

סוריה. שורות שורות של ילדים, פניהן שלוות כאילו ישנו, והם מתים. כן, אסור לנו להתערב בנעשה שם. סוריה היא מדינת אויב, ואם יש מחלוקת בין גורמי הביטחון , זו המחלוקת מי מסוכן לנו יותר ומתעב אותנו יותר: המשטר - או המורדים על פלגיהם השונים. סיוע הומניטרי למי שנפלטים אל הגבול אתנו - אנחנו מושיטים.

ובכל זאת, אני לא מצליחה להשתחרר מהתמונות האלה. עוצמת הזוועה, האכזריות והממדים של הטבח - מעוררי פלצות.

אני בת לניצולי שואה, וההיסטוריה המשפחתית שלי היא חלק ממני: הציונות, ההכרה בצורך שלנו להיות חזקים, תיעוב מוחלט לגזענות על כל סוגיה, קדושת החיים, החלחלה מרצח עם. ועוד ועוד.

לא פעם מתעוררת השאלה: "אם היו בשואה אמצעי צילום, תיעוד והעברת מידע מהירים כמו היום - האם העולם היה מתערב מהר יותר כדי למגר את הרשע?"

אז יש תשובה, והיא עגומה. הנה, זה מתועד. זה מצולם. זה מופץ. ושתיקתו של העולם מקוממת ובלתי נתפסת, והיא חייבת להיפסק.

 

כמה רשעות וטיפשות צריך כדי להתפאר, כן להתפאר, בקיצוץ בקצבאות הילדים (לפיד השבוע: "מקיימים הבטחות ומקצצים קצבאות ילדים"). זה ניצול אופייני, מסית ובעיקר שקרי כאילו רק חרדים וערבים נפגעים כאן.

אז קודם כל הבהרה: למדינה יש אחריות לגורלו של כל ילד, בלי הבדל דת, גזע ומין. אבל האמת המרה היא שגם משפחה "רגילה" לגמרי, הורים עובדים, שניים שלושה ילדים, תשלם אלפי שקלים בשנה על הגזירה הזאת. 65% מהמשפחות העניות הן משפחות עובדות. 870 אלף ילדים עניים יש במדינת ישראל, שיא שלילי במושגים מערביים. קצבאות הילדים הן הנמוכות במערב. צמצום העוני אצל ילדים היה אמור להיות משימה לאומית מספר אחת, תנאי ליצירת קצת יותר שוויון. במקום זה ממשלת המדושנים מטילה עוד גזירה, מסוג הגזירות הקלות. קלות, כי כאן אין לוביסטים ואין יחצ"נים ואין חזקים באמת שאתם נפגשים לפגישות אישיות מנומסות ומצייתים באופן עיוור לאינטרסים שלהם.

המאבק נגד הפגיעה בקצבאות הילדים הוא מאבק על פניה של המדינה: האם נהיה חברה סולידרית ונאורה המספקת לכל ילד שנולד בה תשתית מינימלית לקיום בכבוד, או שנשליך את ילדי העניים לגורלם, ונדון אותם כך לעוני תמידי, שלא תהיה ממנו תקומה אישית ולא תרומה לשגשוגה של המדינה. לתקשורת ולראיונות.

 

לא רק טף, גם זקנים (ובעצם כולנו) נופלים קורבן לתפיסה הקיצונית של "המדינה לא אחראית על כלום". אני שוקדת על הקמתה של ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת מערך הפנסיה, שגם תציג פתרונות. "כבר היום ברור כי החיסכון הפנסיוני של אזרחי המדינה לא יספיק להם בעת צאתם לגמלאות", כתבתי בפניה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. "נוכח ההתעלמות של הממשלה מהבעיה ומהשלכותיה החברתיות והכלכליות, אני מבקשת להקים ועדת חקירה פרלמנטרית. ועדה זו תבחן את הסוגיה באופן מעמיק, תוך דיון ציבורי גלוי, על כלל היבטיה - ותגבש פתרונות ארוכי טווח..." למכתב המלא, ולתקשורת.

 

החתול השמן שימכור את השמנת (את המדינה). זה נשמע כמו בדיחה גרועה, אבל המועמד המועדף של לפיד ונתניהו להיות מנכ"ל כל החברות הממשלתיות במדינה, הוא אורי יוגב, שכך אמר על המדינה וזה ציטוט מדויק: "צריך לשנות את דרך החשיבה בכל התחומים. להפריט את החינוך, את הבריאות, את בתי-הכלא, את המתנ"סים, את הטיפול הסוציאלי; בקיצור, כל מה שזז. המדינה לא צריכה להיות בעלים של שום דבר". האם אורי יוגב ממונה לתפקיד כדי לנהל את מכירת החיסול הגדולה בתולדות המדינה ולהפריט את החברות הממשלתיות במחירי רצפה למקורביו בסקטור הפרטי? כנראה שכן. וזה עוד לפני שהזכרנו שבדילוגיו מהסקטור הפרטי לציבורי וחוזר חלילה הספיק להיות מעורב באופן בעייתי בכמה פרשיות מפוקפקות של מנהל תקין. הנה מכתב שלי ליועץ המשפטי לממשלה, ותשובתו המצערת, וגם תקשורת.

יוגב. למכור הכל.

 

ותיקי המפלגה שלנו, בהנהגתה של רבקה בית הלחמי ובסיועם של אלי אורן, ישראל הירשהורן, שולה אנגלנדר וכל מזכירות הוותיקים, העצימו מאוד את הפעילות שלהם, והקימו תאי ותיקים פעילים בכל הארץ. השבוע הם התכנסו יחד בתל אביב, לכנס רב עוצמה, אנשים רציניים ואכפתיים ביותר, היה תענוג לשמוע אותם. ציטוט נבחר של דלמן: "גיל זה רק עניין של ביולוגיה, לא של אידיאולוגיה". בגיל המתאים ורוצים להצטרף? כתבו ל- rivkabeit@gmail.com. הנה:

תיכוניסטים, זה הזמן שלכם. על המשמרת הצעירה המהוללת שלנו בראשות ח"כ מיכל בירן אתם כבר יודעים. אבל השבוע, אחרי הרבה עבודה של חבר'ה בגילאי 15-18, קם לתחיה במפלגת העבודה אחרי עשר שנות שיתוק "נוער עבודה", עוד יותר צעירים... הם הספיקו להשתתף בהפגנות, להתנדב אצל ח"כים, להכיר ולגבש אג'נדה משותפת, והשבוע הם גם עשו כנס יסוד מעורר השראה (המבוגרים בתמונה הם חיליק ואני ושרבל חילו שזינק לבמה מרוב התלהבות). בגיל המתאים ורוצים להצטרף? כתבו ל- avoda.youth@gmail.com

 

ועוד שני כנסים יפים השבוע, אחד בדרום, באשקלון, בהרמת כוסית לשנה החדשה, בסניף המוצלח והמשגשג שלנו בעיר - 

 

ובצפון - בקיבוץ משמר העמק - שיחה ארוכה ומעמיקה עם חברי הקיבוץ, ועם השכנים מהאזור - 

 

וזו הולכת להיות מידי פעם עד הבחירות המוניציפליות פינה קבועה במייל השבועי שלי:

 

כבר מזמן לא הייתה תחרות כזאת על האותיות א.מ.ת! הרבה מאוד רשימות שלנו, רבות מהן עם האותיות א.מ.ת ואחרות רשימות בת, מתמודדות בכל רחבי הארץ גם לראשות ערים וישובים, וגם למועצות העיר.

עד הבחירות המוניציפאליות ב-22 באוקטובר השנה, אפרגן כאן לרשימות שלנו, ואבקש מכם לסייע להן, ככל שאתם יכולים ומתעניינים - במקומות מגוריכם.

התמודדות הרשימות שלנו, שהביקוש להן הפעם היה עצום ומחמם לב - מאפשרת לאנשים שאכפת להם להשפיע ולשנות דרך ההנהגה המקומית, שהיא לא פחות מאתגרת וקשה ומלאה הזדמנויות לתת מענה לצרכיו ולזכויותיו של האזרח.

נתחיל היום בשתי רשימות:

רשימת מפלגת העבודה בחולון בראשות מוטי ששון, ראש העיר האגדי המכהן. את הפופולאריות וההערכה העצומות שמעניקים לו תושבי עירו הוא קנה בדין, כשהפך את חולון לפנינה פורחת ומשגשגת. בכל יום, בחמש בבוקר, הוא מקיף את העיר ברגל לבדוק שהכל בסדר, וממשיך לעבוד בשביל תושביו סביב השעון. אחד ממרכזי הכובד של פעילותו - חינוך ותרבות. הוא פתח חמישה מוזיאונים חדשים, והעיר חולון מוצבה כעיר הילדים הבלתי מעורערת. מספר הזוגות הצעירים זינק, והוא גם נבחר לאחד מעשרת ראשי העיר המובילים בעולם במגזין הבריטי "מונוקול". ענייני, כריזמטי, ישר, איש ביצוע מדהים - מוטי מתמודד פעם חמישית, וחולונים שרוצים להתנדב לקמפיין מוזמנים לכתוב ל-znoymark@zn-cpa.com, וגם לעשות לו לייק בעמוד הפייסבוק שלו.

 לו לייק בעמוד הפייסבוק שלו.  

וגם: רחובות. עוד רשימה נהדרת של אנשים טובים שלנו. לא לראשות אלא למועצת העיר, ואני ממליצה להצביע עבורה בלי קשר למי אתם מצביעים לראשות העיר. "עבודה עם לב", בראשות יניב מרקוביץ', ועם רשימה של אנשים מצוינים שתוכלו לראות כאן:

 

תנו לייק לעמוד הפייסבוק שלהם ורחובותים שרוצים להתנדב ולעזור להם מוזמנים לכתוב ל- gevalea@012.net.il.

בהצלחה!

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית