ח'כ שלי יחימוביץ': יום אחד נהיה זקנים. כולנו. זו עובדה. על שנאוצרים רטובים בלי קורת גג, על מפגש עם מזכ'ל האו"ם באן קי מון, ופרגון לפירון על ביטול המיצ'ב

18.8.2013

 

יום אחד נהיה זקנים. כולנו. זו עובדה. על שנאוצרים רטובים בלי קורת גג, על מפגש עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון, ופרגון לפירון על ביטול המיצ"ב

 

אם יש משהו שבטוח יקרה לנו, לכולנו, זה ש(אם לא יקרה חלילה אסון) יום אחד נהיה זקנים. אז בואו נדבר על פנסיה. הזקנה שלנו היא פרק ארוך ומשמעותי בחיינו, ואנחנו נגיע אליה לרוב בריאים, חזקים ותוססים יותר מאשר בדורות הקודמים. האם זה יהיה פרק תורם, מאושר, מספק בחיינו - או פרק אומלל מבייש ומייאש - התשובה לזה טמונה במידה מאוד רבה בחיסכון הפנסיוני שלנו. מדובר בנושא הכי חשוב לעתידנו שאנחנו מבינים בו הכי פחותמוזמנים לקרוא את הפוסט המלא שלי בעניין, עם הסבר על תמונת המצב היום, למה זה קרה, מה בדיוק היה השבוע ומה אפשר לעשות.

הפוסט מסתיים בכמה מלים על רות ומנחם שלומוביץ' (בתמונה), פנסיונרים שחיים בכבוד ובאושר. היא עובדת סוציאלית בפנסיה והוא מנהל בית ספר בפנסיה. כבר שנים הם באים אלי ללשכה בכנסת, פעם בשבועיים, ליום שלם, כמו שעון, ומתנדבים בעזרה לפניות ציבור. התרומה שלהם מדהימה, וזה לא המקום היחיד שהם מתנדבים בו. בואו נעשה הכל היום כדי שגם המבוגרים של המחר יוכלו לחיות כך.

 

שנאוצרים רטובים בלי קורת גג. כרגע חם אבל הגשם והקור בוא יבואו, ומה אמורים לעשות אז זכאי הדיור הציבורי? כנראה שלהישאר ברחוב כמו שנאוצרים רטובים. טוב שהשבוע סוכלה בוועדת שרים לחקיקה (באופן נדיר) הצעת החוק של לפיד ל"דיור ציבורי", שנועדה לחסל ולקבור באופן סופי את חוק הדיור הציבורי האמיתי של ח"כ לשעבר רן כהן. אותו חוק חברתי נהדר והגיוני של צדק חלוקתי אמיתי, שקבע שמי שממילא הדירה שלהם בפועל, יוכלו לרכוש אותה במחיר נורמלי, ושאת הכסף ממכירת הדירות לדיירים, המדינה תשקיע בבניית מלאי חדש של דירות לזכאים. מוזמנים לקרוא את הפוסט המלא. והנה גם האיור המקסים של יותם קלנר, שמזכיר לנו שוב שקורת גג לראשנו היא צורך בסיסי וראשוני, שחובת המדינה לאפשר אותו, וחובת מי שהשתתף בהפגנות ההן וניצל אותן - לפיד - לפחות, לפחות, לא לפגוע במה שעוד נותר.

 

אבל מי אמר שהממשלה לא בונה? דווקא כן! אצבע בעין, זה כל מה שהייתה הודעתו של שר השיכון אורי אריאל מהבית היהודי להפשיר 1200 יחידות בניה ביו"ש. טרפוד מכוון של ניצני ההכרה והתמיכה הבינלאומית שאנו זוכים להן בזכות הנעת המו"מ, ונטרול של כל מה שיכולנו להפיק מהצעד הכל כך כואב של שחרור מחבלים עם דם על הידיים, במקום הקפאת בניה בהתנחלויות מבודדות. אני לא מתעייפת מלומר, ומדגישה שוב ושוב שאנחנו מגבים את נתניהו בכל התקדמות מדינית, אבל הריקוד של צעד קדימה שניים אחורה לא יביא אותנו רחוק. בסרט הזה כבר היינו. לתקשורת, לראיון ביומן הבוקר של קול ישראל אצל יעקב אחימאיר, ולראיון בערוץ 2:

פגישה עם מזכ"ל האו"ם. ובכל זאת, יש לנו חובה להפיח את התקווה ולסייע בכל דרך להצלחת המו"מ, וגם לזכור בתוך המזרח התיכון הסוער והעקוב מדם, המו"מ המתחדש בין ישראל והפלסטינים הוא חזיון שאינו שגרתי כלל. זה בין היתר מה שאמרתי אתמול בפגישה ארוכה ומעניינת שהייתה לי עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון. אמרתי לו שאני מעריכה את מאמציו להשגת שלום, יציבות ובטחון במזרח התיכון, ושתפקיד האופוזיציה הוא אמנם להציב אלטרנטיבה ולמתוח ביקורת, אבל בשעה כזאת יש לנו תפקיד מנהיגותי להפיח תקווה לשלום ולתת גיבוי למאמצים להגיע להסדר. הבהרתי (מה שהוא כבר ידע והיה בקיא בו לגמרי) שבחרנו להנהיג את האופוזיציה בגלל מחלוקות עמוקות עם רה"מ נתניהו ועם דרכו, אבל - אנחנו פורשים לנתניהו רשת ביטחון ככל שהמו"מ יתקדם ויישא פירות של ממש. לפוסט המלא, לתקשורת, לוידאו (איכות הסאונד לא משהו) מתחילת הפגישה בקינג דיוויד, וגם תמונה:

פרגון לשר החינוך שי פירון על ביטול המיצ"ב. אלה מבחנים ששעבדו את מערכת החינוך לתוך סד שאין דבר בינו ובין תכנים חינוכיים וערכיים. הם אילצו מורים נפלאים להקטין את המרכיב החינוכי בעבודתם, והגיע הזמן שבתי הספר ישובו להיות בתי חינוך שבהם נלמדים ערכים היוצקים משמעות לקיומנו כיחידים וכחברה, ולא רק בתי חרושת לציונים. ביטול המיצב הוא אמירה ערכית, צריך היה אומץ כדי לעשות את הצעד הזה, ואני מכבדת את פירון על כך. תקשורת.

 

שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית