ח'כ שלי יחימוביץ': חפשו את האשה, טמבלים: ביזיון סביב מנוי נגיד בנק ישראל. מי שמאמין לי, ושותף לדרך, ורוצה שאמשיך להנהיג - הפריימריס ליו"ר זה בדיוק הזמן להתנדב; ועוד

4.8.2013

 

חפשו את האשה, טמבלים: ביזיון סביב מנוי נגיד בנק ישראל. מי שמאמין לי, ושותף לדרך, ורוצה שאמשיך להנהיג – הפריימריס ליו"ר זה בדיוק הזמן להתנדב. לפיד - אחלה פרזנטור. פעם בשביל בנק, פעם בשביל מחאה, ופעם בשביל היפוכה

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

סופית - פריימריס לראשות העבודה ב-21 בנובמבר. אני מתכוונת להיות חלק מאירוע נדיר ולהבחר בפעם השניה להנהיג את המפלגה. כי בדרך כלל, אתם יודעים, המפלגה שלי מצטיינת בעריפת ראשם של מנהיגיה. הפעם זה לא קרה, אתם ממשיכים לתת בי אמון, ואני מודה לכם על כך. המטרה: להמשיך להתחזק ולבנות את הדרך שלנו, ולהשאיר מאחור את המאבקים הפנימיים הכרוניים.

 

מי שמזדהים עם הדרך שלי, שמאמינים לי, שחושבים שאני הראויה מבין המתמודדים להנהיג את העבודה, ושרוצים לתרגם את השקפת העולם שלהם למעשה ציבורי ופוליטי - מוזמנים להתגייס ולהתנדב, כמה שהזמן והרצון שלכם מאפשרים.
הנה טופס ההתנדבות, הקליקו עליו ומלאו אותו:

 

 

תודה גדולה לכל מי שבאו אתמול ביום ששי חם והצביעו בוועידת המפלגה להצעת ההחלטה שלי ושל מזכ"ל המפלגה, ח"כ חיליק בר. ותודה ענקית לכל המתנדבים שנרתמו השבוע למאבק מול כוחות גדולים וכסף גדול - כדי שההחלטה תתקבל ונצא לדרך. מערכות פוליטיות הן גם קשות אבל גם מספקות, ואתמול זה היה כיף גדול. הנה הנאום שלי בוועידה וגם תקשורת.

 

אין לי הון משלי וגם לא חברים בעלי הון, וגם הפעם הקמפיין שלי יהיה מבוסס על תרומות קטנות ובינוניות מהציבור. זו דרך לבטא תמיכה, וכמובן מאפשר לי לנהל קמפיין - גם אם צנוע ביחס לזה של אחרים. בפעם האחרונה גייסנו 600 אלף שקל בזכות תרומות של 1500 איש! גם תרומות צנועות יתקבלו בברכה ובאהבה. התורם הראשון שלי, עוד לפני שבקשתי, היה פרופ' ירון זליכה, וזה שימח אותי מאוד. תוכלו לתרום ישירות כאן וגם לקבל פרטים על דרכי תרומה אחרות.

 

 

חפשו את האשה, טמבלים. ביזיון אחרי ביזיון סביב מנוי נגיד בנק ישראל, כשבזה אחר זה מתגלה שלכוכבים שנתניהו ולפיד רוצים למנות, קודם יעקב פרנקל ואחר כך ליאו ליידרמן, יש שלדים לא נעימים בארונם. בכל פעם שוועדת טירקל לבדיקת כשירות נוגעת בהם הארון נפתח ואבק העצמות עולה ממנו, והם יורדים מהפרק.

עכשיו נתניהו ולפיד צריכים ללכת לביתה של ד"ר קרנית פלוג, האשה המוכשרת והמתאימה ביותר לתפקיד, כלכלנית מאקרו מוערכת, המשנה לנגיד שהתפטרה ובצדק - לבקש ממנה סליחה ולהתחנן שתסכים להתמנות לתפקיד אחרי הזובור שהם עשו לה.

על השוביניזם ועל קבלת ההחלטות המוזרה של נתניהו ולפיד כתבתי כאן בפוסט עוד לפני שהפרשה טיפסה לשיאים חדשים של אבסורד, והנה גם ראיון על זה מהערב לליאת רגב ברשת ב' של קול ישראל. ועוד תקשורת


ד"ר קרנית פלוג

 

תמה אך לא נשלמה המערכה על התקציב ועל חוק ההסדרים. תקציב לפיד-נתניהו אושר השבוע ביום שלישי לפנות בוקר, אחרי 18 שעות רצופות של הצבעות ובתום חודשים ארוכים של מאבק ציבורי ופרלמנטרי.

זה תקציב שפוגע במעמד הביניים והעניים בעוצמה שלא נראתה כאן מאז תקציב נתניהו ב-2003:

העלאת מס הכנסה, העלאת המע"מ, העלאת מס החברות לעסקים קטנים ובינוניים, קיצוץ בקצבאות הילדים, פגיעה בנקודות הזיכוי לאקדמאיים, קיצוץ שרותי הבריאות, הרווחה והחינוך ועוד פגיעות בלתי נסלחות רבות.

זהו תקציב חסר תקווה ומעוף, ונעדר כל מחוללי צמיחה. מגביר אי שוויון, שודד את מעמד הביניים.

אני רוצה לשבח את עבודת הח"כים שלנו.

זו הכנסת השלישית שלי, אבל הראשונה שבה יש כל כך הרבה ח"כים שמחוייבים בכישרון ובחריצות לסדר יום חברתי, ומבינים בסוגיות כלכליות.

בזכותם הצלחנו למנוע כמה גזרות קשות במיוחד: מס על עקרות הבית, מיסוי החיסכון הפנסיוני, מס על משפרי הדיור, פגיעה בגמלת הסיעוד, ועוד ועוד.

אני מאמינה שהיום הציבור יודע בדיוק מי אתו ומי נגדו. מי מפר את כל הבטחותיו - ומי לא מוכן עבור כיסא למעול באמונו.

לא נבגוד בציבור, לא נפנה לו עורף, לא ננצל ונזרוק אותו רגע אחרי כמו שעשה לפיד, נמשיך לקיים הבטחות, נמשיך לבנות ולחזק את האלטרנטיבה לדרך ההרסנית שלהם.

 

"אחלה פרזנטור. פעם בשביל בנק, פעם בשביל מחאה, ופעם בשביל היפוכה". והנה הנאום שלי במליאה, לסיכום דיוני התקציב. "ביקרת את נתניהו, לעגת לו, התחייבת לעשות ההיפך ממנו, ההיפך ממה שעשו הפוליטיקאים הישנים. הפכת להיות פרזנטור שלו.

אחלה פרזנטור. פעם בשביל בנק, פעם בשביל מחאה, ופעם בשביל היפוכה.

נתניהו הבין שהטוש השחור - לא עובד. הלוח עם הציורים של השמן והרזה, והעצים עם פירות הצמיחה - לא עובד. תנועות הידיים הווירטואוזיות עם המילים בלימה, סיבוב, נסיקה - לא עובד.

מסקנה: חייבים פרזנטור אחר, צעיר יותר, מחובר יותר לטרנדים החדשים, כזה שמשתמש בעזרים חדשניים - לא לוח וטוש, אלא פרומפטר שקוף, פייסבוק, ושאר גאג'טים.

רצוי עם ניסיון טלוויזיוני. ורגע - זה לא מספיק, הוא צריך להיות גם פרזנטור מקצועי. שאין לו בעיה למכור כל דבר. ויותר מזה - הוא בכלל אחד מהחבר'ה, הולך להפגנות, מחזיק שלטים. טישרט שחור עם סלוגנים מחאתיים, עומד בתוך המפגינים, מוחה נגד הממשלה.

זה נשמע כל כך מופרך היום רגע לפני שאנחנו מצביעים על התקציב, עד שאולי חלמנו חלום?"

אז למי ששכח - הנה תזכורת ויזואלית קטנה שגם שלחתי לח"כים בווטטסאפ בזמן הנאום שלי:

לפיד מפגין בעוז ובנחישות נגד עצמו. נגד התקציב וחוק ההסדרים שהוא מביא.

(כאן, תוך כדי נאום, שלחתי לחברי הכנסת את התמונות האלה של הצלם יוסי אלוני):

 

תסתכלו על התמונות, ותודו, אחלה פרזנטור. פעם של דבר אחד, ופעם של היפוכו.

שוכח מההפגנות, שוכח את ההבטחות, שוכח שהוא בא לשנות, שוכח שנשבע להגן על מעמד הביניים, שוכח שדיבר על פוליטיקה חדשה, יורד מהטרמפ של המחאה, שהביא אותו במהירות עד למשרדו הממשלתי הרם, והוא משווק, את אותה מדיניות בדיוק, אבל בדיוק, עד לפרט האחרון, שאותה שם ללעג, שנגדה מחה, שאותה "באנו לשנות"...

"אבל יש פגיעה קשה לא פחות, שאנחנו רק מתחילים עכשיו להבין את עוצמתה.

והפגיעה הזאת היא פגיעה בתקווה ובאמונה שהחלו לנבוט בלבם של צעירים ומבוגרים כאחד. תקווה ואמונה שיש להם יכולת לשנות את גורלם ואת גורלה של המדינה...

אנחנו לא פרזנטורים של אף אחד, בטח לא של נתניהו.

מתוך אחריות עמוקה לדרך שאנחנו מובילים, מתוך הכרה בכלל הפשוט שמלה זאת מלה, מתוך בטחון מוחלט שפוליטיקאי יכול להבטיח וגם לקיים. גם כשהדרך מפרכת.

מתוך הכרה שמול הדרך המגונה שלך ושל נתניהו חייבים להעניק תקווה לדרך האחרת, ולהוסיף להיאבק עבורה באמונה ובעמל ומתוך שירות הציבור, ולא לזחול לכל ממשלה ולהימהל ולהיבלע בה..."

לצפיה בנאום המלא:

 

והנה גם הרבה תקשורת על הנאום ועל התקציב בכלל, ראיון מקיף על התקציב לאמוץ שפירא במשדר הצהריים של רשת ב' (וגם בעניינים מדיניים), גם עם רזי ברקאי בגל"צ ב"מה בוער" ראיון על התקציב (וגם על קרנית פלוג) וראיון לערב חדש לאראל סגל אחרי ליל התקציב:

חדשות טובות מהמאבק שלנו להבטחת הגז הטבעי לתושבי ישראל. מתברר שאנחנו, המאמינים שההכרעה על הגז היא החלטה בקנה מידה היסטורי לעתידה של המדינה - לא הזויים ולא פופוליסטים, כפי שמכנים אותנו בהקשר זה חבורת לפיד-נתניהו ולהקתם. בדיון הראשון בעתירה שהגשתי יחד עם הח"כים אבישי ברוורמן, רובי ריבלין ומשה גפני - קבע נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס כבר בהתחלה שהוא מעביר את הדיון להרכב של שבעה שופטים מפאת חשיבותו. עוד הוא החליט, שהדיון יתקיים מעכשיו כאילו הוצא צו על תנאי נגד החלטת הממשלה.

אנחנו כמובן לא יודעים איך יפסוק בג"צ בסוף, אבל החלטת הביניים הזאת היא חשובה ביותר. אני מציעה לנתניהו וללפיד לעצור עכשיו, ולהעביר מיוזמתם את הדיון לכנסת, לחקיקה מסודרת ומעמיקה, ולדיון פתוח לציבור. מדובר ב-350 מיליארד שקלים שהם העניקו במתנה לענקיות הגז, ובהכרעה שתשפיע לדורות על העצמאות האנרגטית שלנו, על הביטחון, על החברה, על הכלכלה ועל יוקר המחיה. לתקשורת.

בתמונה: יום חמישי בבית המשפט העליון, עם אחראי תחום מדיניות בפורום הישראלי לאנרגיה נועם סגל, עו"ד אפי מיכאלי ועו"ד ערן צין מהמרכז האקדמי בר"ג שמייצגים אותנו בעתירה, יעל כהן-פארן מנכ"לית הפורום הישראלי לאנרגיה.

 

המשא ומתן המדיני התחדש, אני כמובן מברכת על זה. ניתן רוח גבית ורשת בטחון לכל מהלך בכוון הבקעה מדינית. אבל נא לא להתבלבל, אין לי שום כוונה לזנק לזרועותיה של ממשלת נתניהו הרעה בעבור כיסאות בגלל ניצני שיחות. תשעה חודשים הוקצבו למשא ומתן. יש לנו מספיק זמן לעקוב אחרי ההתפתחויות. אנחנו נישאר מה שאנחנו: אופוזיציה לוחמת טובה ואפקטיבית שמאמינים לה. הנה תקשורת, וראיון ברשת ב' אצל אריה גולן על ההתפתחויות המדיניות.

 

דמוקרטיה פנימית היא לא רק חובה ערכית, היא גם מהנה. לסיום תמונות מהוועידה שלנו, יותר מאלף צירי ועידה היו שם, ודמוקרטיה פנימית, תתפלאו, לא רק שהיא חשובה, היא יכולה להיות אפילו מהנה: 

 צירי ועידה היו שם, ודמוקרטיה פנימית, תתפלאו, לא רק שהיא חשובה, היא יכולה להיות אפילו מהנה: 

 

שבוע טוב,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית