ח'כ שלי יחימוביץ': הזמנה אישית לוועידה - זקוקה לכם שם. למה אסור לנו לשדוד את הנכדים שלנו. נלחם בתקציב כאילו אין חידוש משא ומתן, ונגבה את המשא ומתן כאילו אין תקציב

29.7.2013

 

הזמנה אישית לוועידה - זקוקה לכם שם. למה אסור לנו לשדוד את הנכדים שלנו. נלחם בתקציב כאילו אין חידוש משא ומתן, ונגבה את המשא ומתן כאילו אין תקציב

 

שלום לכולכם,

 

הזמנה אישית ובקשת תמיכה. צירי ועידה - נתחיל בכם הפעם - בבוקר יום שישי הקרוב כינוס ועידה בתל אביב, שמטרתו לקבוע מועד וכללים לפריימריס לראשות העבודה.

אני זקוקה לכם שם, ומבקשת שגם אם יש לכם קושי טכני להגיע - תתגברו עליו, תבואו, תביאו אתכם צירי ועידה נוספים שהם שותפים לדרכנו, ותשתתפו בהליך הדמוקרטי. אני מבקשת שתצביעו בעד ההצעה שלי כיו"ר המפלגה, ושל מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר - לקיים בחירות ב 24 בנובמבר 2013, מועד שנקבע אחרי סבב התייעצויות נרחב עם הנהגת השטח ועם כל הח"כים.

זו הצבעה חשובה שיש לה השפעות על המשך דרכה וצביונה של המפלגה.

סדר היום של הועידה, במלואו, ההצעות, התקנון והסברים - פורסמו במלואם באתר המפלגה, מוקדם בהרבה ממה שדורשת החוקה - כדי לתת לכם זמן לקרוא ולהבין וכדי לאפשר למי שלא מסכים - להגיש הצעות אחרות באופן מסודר ודמוקרטי.

 

הגיעו והצביעו בעד ההצעות שלנו. אל תתנו יד להצעות שכל תכליתן לדחות את הפריימריס מסיבות שאינן משרתות את טובת המפלגה. החוקה מחייבת אותנו לקיים פריימריס עד מרץ 2014, בואו נסיים את ההתגוששות הפנימית שמתרחשת למורת רוחי ושאיני שותפה לה כפי שאתם רואים, נקיים בחירות דמוקרטיות נקיות והגונות לתפארת המערכת הפוליטית בישראל, ונמשיך לבנות ולהיבנות מול האתגרים הכל כך חשובים שנצבים לפנינו.

צירים וצירות יקרים - הכניסה תותר רק לכם, 1800 הנבחרים, בואו עם תעודה מזהה, ואתם מוזמנים לקבל פרטים נוספים ולשאול שאלות במייל הזה.

הנה סקר של קמיל פוקס ל"הארץ" שפורסם אתמול:

 

מרוב דגלים לא רואים את העם. תראו את התמונה הזאת, מישיבת הממשלה בתחילת השבוע, שבה הוטל בקלילות עוד קיצוץ רוחבי של עוד 600 מיליון שקלים.

 

"קיצוץ רוחבי" הוא לא יותר מביטוי מכובס לגזרות קשות נוספות: פגיעה קשה בהשכלה הגבוהה, פגיעה בביטחון ברחובות, מחסור בציוד בבתי החולים, ביטול הכשרות מקצועיות למובטלים, ועוד ועוד. זה לא "מהלך הכרחי", זה מהלך פחדני. שוב הם בוחרים לפגוע ברוב המכריע של הישראלים: אלה שאין להם לוביסטים ואין להם קרבה לצלחת.

לא משום שזה נכון כלכלית, לא משום שזה צודק חברתית, אלא פשוט משום שזה קל.

כמובן שקשה יותר (אבל גם צודק ונכון יותר) להעלות תמלוגים על אוצרות הטבע, לעמוד בפני ענקי הגז, לקחת משהו מהפטורים המטורפים (16 מיליארד) שקיבלו חמש החברות הגדולות. באנו לשנות?

 

השבוע ההצבעות על התקציב ועל חוק ההסדרים. התברכנו בנבחרת ח"כים מצויינת, שבשבועות האחרונים הוכיחה יכולות גבוהות, מסירות וחריצות. הם נאבקו בכל סעיף וסעיף שאותו מצאנו פוגע, לא צודק ולא אחראי. בוועדות, במליאות, עד השעות הקטנות של הלילה, בעקשנות ובמסירות. בחלק מהפעמים גם רשמו ניצחונות משמעותיים. כאן תוכלו לראות חלק מהנאומים שלהם בשבוע האחרון, שמציגים באופן בהיר את תפיסת עולמנו ואת עמדתנו על תקציב שכולו - מתחילתו ועד סופו, הפרה בוטה של הבטחות בחירות והפקרה של הציבור.

 

ניצנים ראשונים (בתקווה ללבלוב בהמשך) של המשא ומתן מול הפלשתינים יתחילו השבוע, ביום ג'. נכון שההתפתחות היא פרי מאמץ אמריקאי, אבל האינטרס הוא בראש ובראשונה שלנו. לא להסתפק בחידוש המו"מ, אלא לעשות הכל כדי לחתור לקראת הסדר של ממש. נאחל לנתניהו שיקבל את ההחלטות הנכונות להבטחת המשך הגשמתו של החזון הציוני של ישראל יהודית ודמוקרטית, ואנחנו נהיה שם לתת לו רוח גבית כנגד הימין הקיצוני בקואליציה שלו.

הנה סיקור של פגישה שהייתה לי השבוע עם נשיא המדינה שמעון פרס בעניין הזה

 

 

 

והנה עוד תקשורת בעניינים המדיניים, ראיון אצל ירון וילנסקי בגל"צ, אצל אסף ליברמן בגל"צ, וגם ראיון אצל גדי סוקניק בערוץ 10: (בכולם יש גם התייחסות לעניינים הכלכליים והפוליטיים).

 

אל דאגה, נלחם על התקציב כאילו אין ברקע פתיחת מו"מ מדיני וניתן גיבוי למו"מ מדיני כאילו אין מאבק על התקציב. הנה דברים שאמרתי על כך בפתח ישיבת הסיעה, וגם תקשורת. וגם, בהקשר הזה, על רעיון משאל העם. אם בנט והבית היהודי מאמינים שצריך משאל עם לכל הסכם מדיני, ושאין די בבחירות דמוקרטיות, והם לא מכירים בסמכות הריבון - קשה לי להבין למה הם לא תובעים עכשיו להביא את ההצבעה על התקציב ועל הגזרות למשאל עם?

הרי על התקציב הפחדני, המרושע והמזיק הזה - יש הצבעה כבר השבוע, ושיחות המו"מ אפילו עוד לא התחילו! 

 

שרות בצבא הוא לא נטל, הוא זכות, ועל היחס שלנו לצה"ל כחלק מהגדרת הזהות האישית והפוליטית. אחרי תהליך סיעתי ממושך, יוצא דופן ומפרה - החלטנו להצביע כסיעה בעד חוק הגיוס שהביאה הקואליציה, ולהשאיר חופש הצבעה למעטים שבחרו להצביע נגד. על השוויון האמיתי בנטל, במובנו הרחב, ומדוע חרף הביקורת הקשה שיש לנו על הצעת החוק בחרנו להצביע בעדה, בנאום שלי במליאה:

 

לשדוד את הנכדים שלך. וורן באפט, האיש העשיר בעולם, נשאל לא מזמן בראיון על האפשרות שיום אחד ארה"ב תתחיל לייצא חלק מהגז הטבעי שלה. הוא ענה: "זה יהיה טוב אולי בטווח הקצר אבל את משאבי הטבע האדירים האלה אנחנו צרכים לשמור לנכדים שלנו. אתה לא יכול לשדוד את הנכדים שלך". זה משפט נפלא, והוא הפוך באופן עגום ומקומם ממדיניות הממשלה הנוכחית בנושא הגז הטבעי. הציטוט של באפט היה משפט הסיום שלי בהרצאה קצרה בנושא שנתתי בסוף השבוע בכנס תשתיות ישראל. דברתי גם על הכניעה הבוטה המביכה והשקופה לאינטרסים של ענקיות הגז על חשבון עתידה של ישראל, ועל בטחון ואסטרטגיה בהקשר לגז. למתעניינים במאבק הזה, שהוא אפילו יותר דרמטי וגורלי בטווח הבינוני והארוך מהמאבק על התקציב - הנה ההרצאה:

 

ולסיום, אנחנו מחפשים מתנדבי קריאייטיב- אם יש לכם לשון חריפה ויכולת כתיבה, או חוש עיצובי, או כישרון בצילום או עיצוב גרפי, או עניין וידע בתכנות ועריכה, או סתם ראש יצירתי במיוחד, אם אתם אוהבים את הרשת, אבל בעיקר אם אתם מזדהים עם הדרך שלי ורוצים לעזור בהתנדבות, אתם מוזמנים לכתוב לכאן, ואנחנו ניצור אתכם קשר.

 

שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית