ח'כ שלי יחימוביץ': הפרזנטור של נתניהו. תכירו: משפחת בן-עמי והתקציב. סכנותיו הביטחוניות והכלכליות של הבידוד המדיני ועוד...

21.7.2013

 

הפרזנטור של נתניהו. תכירו: משפחת בן-עמי והתקציב. סכנותיו הביטחוניות והכלכליות של הבידוד המדיני, והפריימריס לראשות העבודה - בעזרתכם אהיה היו"ר הראשונה זה שנים ארוכות שתיבחר לכהונה שניה!

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

מכתב גלוי שלי לראש הממשלה בנימין נתניהו: "סנקציות האיחוד האירופי - תזכורת מכאיבה בדבר הסכנות הביטחוניות, הכלכליות והאסטרטגיות הכרוכות בקיפאון מדיני. תהיה זו בריחה מאחריות וחוסר מנהיגות להמשיך בפאסיביות ולהגיב לאירועים במקום לחולל אותם... אני מבטיחה לך שוב, כפי שכבר עשיתי כמה פעמים, שאני כראש האופוזיציה, מפלגתי, מפלגת העבודה, וגורמים נוספים באופוזיציה ניתן לך רשת ביטחון אפקטיבית וחזקה גם אם תיתקל בקשיים פוליטיים בסביבתך..."
למכתב המלא, גם להרבה תקשורת, ראיון בגל"צ אצל מיכה פרידמן, וכתבה ב"מבט" בערוץ הראשון על ההתפתחויות האחרונות.

 

רמת הגולן והזירה הסורית. אנחנו נערכים לוועידה המדינית שלנו, שתהיה המונית ופתוחה וסביב שולחנות עגולים. אני חוזרת כעת מעוד סיור בסדרת הסיורים שאנחנו עושים - ח"כים, מזכירי סניפים ומחוזות, מזכירי משמרות צעירות וראשי תאי סטודנטים שלנו. הפעם זה היה סיור שעיקרו סוגיות מדיניות וביטחוניות ותצפיות מהגולן אל סוריה. שכנה שיחד עם איראן וחיזבאללה מהווה היום, בעוד אסד טובח בעמו - חלק מהציר המסוכן והקיצוני נגד ישראל. אלה היו סיור ותצפיות בסיועם המעולה של תא"ל במיל' חגי לוטן קמ"ן גיס צפוני לשעבר, אלוף פיקוד צפון והשר לשעבר יוסי פלד, ומפקד מעבר קוניטרה סרן אדהם ראאד, וסא"ל במיל' תומר ישראלי. טעמנו קצת (לא מספיק) מהחיים ביישובי הגולן בעזרת אלי מלכה ראש המועצה האזורית גולן ואורי הייטנר חבר קיבוץ אורטל, ומנהל מרכז יובלים במכללה האקדמית תל-חי. היה מאלף וגם כיף.

 

"תקציב" "חוק הסדרים" ו"גזרות כלכליות" נשמעים לפעמים ביטויים מעורפלים. בואו נפשט אותם ונראה מה הם עושים למשפחה אחת, לא עניה ולא מסכנה. להיפך. נורמטיבית, מאושרת ועובדת, והכי דומה שאפשר ל"ריקי מחדרה". תכירו את משפחת בן עמי, ובואו נבין דרכה מה מעוללים נתניהו ולפיד למי שהם מנוע הצמיחה המרכזי של המדינה:

 

ערן, 35, מהנדס תוכנה, קצין קרבי במילואים. לילי, 34, מורה ומרצה וכותבת תוכניות לימודים במגדר. הכרתי אותה כמובילת מאבק מורי הקבלן.

יחד הם מרוויחים 20 אלף שקלים ברוטו.

הם משלמים משכנתא על דירה ושוכרים דירה אחרת במקום. הורים של כפיר, בן 7, וראם, בן 5.

מקריאים לילדים סיפורים לפני השינה, משחקים יחד לגו, אוהבים לבשל ביחד. מטיילים עם הילדים במסלולים למיטיבי לכת, אוהבים קמפינג.

אבל אם תקציב לפיד ונתניהו יעבור -

הם יצטרכו להיפרד מעוד 2400 ₪ לשנה למס הכנסה. בגלל העלאת המע"מ הם ייפרדו מעוד כ-1500 ₪ לשנה.

הקיצוץ בקצבאות הילדים יפחית מהכנסתם עוד כ-2000 ₪ בשנה.

נקודות הזיכוי שלהם ממס לא יעודכנו ככה שהם יפסידו עוד 600 ₪ בשנה.

בסה"כ כ-6500 ₪ בשנה.

וזו רשימה חלקית בהחלט.

לילי, ערן, כפיר וראם הם משפחה יוצרת, תורמת, טובה ומאושרת.

הם מנוע הצמיחה של המדינה. ככל שהולמים בהם יותר, כבה מנוע הצמיחה הזה, המשק נכנס לדיכאון ולהאטה, וה"בור" לעולם לא יתכסה. הנה כתבה על לילי וערן ששודרה בערוץ 10 בעקבות הפוסט הזה.

 

בואו תהיו שותפים למאבק למנוע מנתניהו ולפיד לעבור במכבש על משפחת בן עמי. כתבו לחברי הכנסת. הפעילו עליהם לחץ עכשיו, כי ההצבעות במליאה על התקציב עוד לפנינו. הנה לשימושכם המיילים ועמודי הפייסבוק שלהם שימו לב בעיקר לאלה מהקואליציה. תזכירו להם כמה מזעזע המרחק בין מה שהבטיחו לפני הבחירות לבין הסעיפים שהם מרימים עכשיו את היד בעדם.

 

ללחץ שלכם יש משמעות. הוא כלי רב עצמה בידינו, האופוזיציה, ובזכותו כבר ירדה רשימה של גזרות מחוק ההסדרים: המס על עקרות בבית, תוכנית ויסקונסין, מס משפרי דיור, שלילתה של גמלת הסיעוד, מיסוי הפנסיה, וגם שינוי קל של מתווה מס ההכנסה לטובת העניים ומעמד הביניים. אבל העיקרון המגונה של נתניהו ולפיד, הטלת כל הנטל על מעמד הביניים ועל העניים בזמן שחברות הענק נהנות מפטורים וממתנות - נשמר. הנה הרבה תקשורת על המאבק שלנו השבוע בתקציב, כולל ראיונות.

 

לפיד - הפרזנטור של נתניהו. באחד הראיונות, לקרן נויבך בסדר יום, היא שאלה אותי את השאלה הידועה: "אבל יכולת להיות שרת אוצר בעצמך!" עניתי לה שאכן, לו הייתי שרת אוצר בממשלת נתניהו ודאי שהקו הכלכלי היה שונה במשהו, אבל כל עוד נתניהו ראש ממשלה והוא הקובע - יכולת ההשפעה על המאקרו היא מינימלית. התפקיד שלי הוא להוביל דרך אלטרנטיבית לדרכו של בנימין נתניהו. לא להיות הפרזנטורית של נתניהו. לפיד הוא פרזנטור מצויין של נתניהו, הוא גם היה פרזנטור בעבר. אני לא פרזנטורית. להוציא לפועל מדיניות הפוכה מזו שהבטחת - זו בגידה בציבור ובאמונו. כך גם בראיון על התקציב לערוץ 2, לעודד בן עמי וקרן מרציאנו:

 

לא תאמינו אבל היה גם ניסיון לדחוף במחטפים עוד סעיפים לתוך חוק ההסדרים! על יס והוט, הון ושלטון, ניצול ציני של עובדים, וסוף טוב (בינתיים) בפוסט המלא, וגם תקשורת.

 

השבוע הודענו על בחירות לראשות מפלגת העבודה, שבהן אבקש את אמונכם ואת תמיכתכם בדרך שלנו. החוקה מחייבת אותנו לקיים בחירות כאלה תוך 14 חודשים מיום הבחירות, ואנחנו נקיים אותן בעוד כמה חודשים. נהיה המפלגה הראשונה שתסיים את כל ההליכים הדמוקרטיים הפנימיים שלה, וזה חשוב. אציע לצירי הועידה שלנו את נובמבר 2013 כמועד הפריימריס.

 

בתמונה: ח"כ חיליק בר - מזכ"ל המפלגה ואני במסיבת העיתונאים.

 

מאז שנת 2000 התחלפו אצלנו ששה יו"רים! אני מתכוונת לעשות היסטוריה ולהיות היו"רית הראשונה מזה הרבה זמן שתבחר בפעם השניה, ולבקש את אמונכם ואת ההירתמות שלכם.

 

המאבקים שלנו הם לא בתוכנו, אלא אך ורק אל מול פני ממשלה שמביאה לשיאים חדשים את אי הצדק החברתי, את השגיאות הכלכליות הקשות, את הקיפאון המדיני המסוכן, וגם את השיאים החדשים של מעילה באמונם של הבוחרים. ממשלה שמילה שלה היא לא מילה, הבטחה אינה הבטחה.

 

לכל אלה אנחנו מובילים בגאווה את האלטרנטיבה השלטונית. לצדק חברתי, לכלכלה משגשגת והוגנת, לחיים בכבוד, לחתירה לשלום מתוך תפיסה ציונית, לאומית ופטריוטית, לשלטון החוק, לנאורות ולדמוקרטיה.

 

אנחנו חומת המגן של 99% מהישראלים שהממשלה הזאת לא סופרת אותם, וחומת מגן צריכה להיות שלמה ואיתנה. 

 

60 אלף חברים במפלגת העבודה, אנשים טובים, מעורבים, ערכיים, שבוחרים באופן חופשי, חשאי, עצמאי ודמוקרטי את נבחריהם - הם שיבחרו, אבל כמובן שאני מבקשת עזרה והתגייסות גם מתומכים שאינם מתפקדים. לפוסט המלא, להודעה המלאה, ולתקשורת. הנה ראיון לערוץ 2 ביום ההודעה:

 

מי שמאמין בדרך שלי, רוצה להתנדב ולהתגייס, לחזק אותי ולהביא לניצחוני - מוזמן למלא עכשיו את טופס ההתנדבות המופיע כאן בלינק. אנחנו נחזור לכל אחת ואחד מכם כשנסיים את הקרב על התקציב. בהצלחה לכולנו!

 

והנה ראיון שיש בתוכו הכל - מדיני, כלכלי, וגם הרבה על הפריימריס בפרט ועל מפלגת העבודה בכלל, אצל עודד שחר בתוכנית "פוליטיקה":

 

מזל טוב לתנועת השומר הצעיר שחוגגת יום הולדת מאה. זו תנועה נהדרת, שרק משביחה עם השנים, והערכים שלה רק הולכים ונעשים רלוונטיים יותר ויותר. ציונות, שלום ושוויון, וחתירה תמידית ופעילה להגשים את החזון הזה. התמונות מערב הפתיחה המרהיב והמרגש של השומריה ביער הקיבוצים שליד עין השופט.

 

עברנו השבוע את מאה אלף האוהדים בעמוד שלי בפייסבוק. אם אתם עוד לא שם, זו הזדמנות מצויינת להקליק על התמונה ולעשות לייק לעמוד:

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית