ח'כ שלי יחימוביץ': גיליון הציונים של התלמיד נתניהו אם מורו ורבו ז'בוטינסקי היה כותב אותו. מה מעולל אביר הפוליטיקה החדשה לפיד לעצמאים ולעסקים הקטנים והבינוניים ועוד...

9.7.2013

גיליון הציונים של התלמיד נתניהו אם מורו ורבו ז'בוטינסקי היה כותב אותו. מה מעולל אביר הפוליטיקה החדשה לפיד לעצמאים ולעסקים הקטנים והבינוניים, איך חוסכים בלי להרגיש שני מיליון שקל, ורק אל תגעו לנו בעראק - שיר מחאה חדש ומוצלח

 

נפתח בחדשות הטובות מהעתירה נגד יצוא הגז: המדינה, בלית ברירה, הודיעה לבג"ץ, בתשובה לעתירה שהגשנו, שהחברות לא יכולות להסתמך על החלטת הממשלה לייצא גז עד לסיום הדיון בעתירה שלנו. כלומר אי אפשר בינתיים להתחיל לחלק את השלל. זו לא עתירה פשוטה, אבל אנחנו לא נוותר על שום מסלול שיעצור את ההחלטה המופקרת של נתניהו ולפיד, למכור למדינות זרות 40% מעתודות הגז שלנו, בלי לדעת אם יישאר בשבילנו. 350 מיליארד שקלים שווה המתנה שהצמד הזה העניק לנובל אנרג'י ולתשובה. לתקשורת.

 

"אדוני ראש הממשלה, כתלמידו של ז'בוטינסקי, איך היה נראה גיליון הציונים שלך אם הייתה נבחן על חמשת המ"מים של ז'בוטינסקי? הנה, מתוך מאמרו של מורך ורבך - 'הגאולה הסוציאליסטית', אזכיר לך אותם: מזון-מעון-מלבוש-מורה-מרפא!" מוזמנים לנאום שלי אחרי נאומו של ראש הממשלה ביום ז'בוטינסקי. ובו אני מנתחת את חמשת המ"מים בזה אחר זה. איך טיפל חניכו של ז'בוטינסקי במחירי המזון, בדיור, ברפואה הציבורית, בחינוך, מה קרה לבגדים שאנו לובשים. הנאום, כמו שתוכלו לראות העלה קשות את מפלס הזעם גם בשורות הליכוד וגם אצל "חניכי ז'בוטינסקי" שמפוזרים כעת ב"התנועה" וב"ישראל ביתנו". תחילת הנאום היא המשכו של דיון קודם, שבו הביאה הממשלה הצעת חוק אנטי-דמוקרטית ומסוכנת, וגם כאן היה לז'בוטינסקי מה לומר. הנה הנאום. וגם תקשורת.

 

פוליטיקה חדשה וגורלם של העצמאים. השבוע נכנס שר האוצר של מדינת ישראל, יאיר לפיד, לעמוד הפייסבוק שלי, כדי לכתוב תגובה מתלהמת, כאחרון הטוקבקיסטים, על הדברים האלה:

"השבוע הפיל יאיר לפיד בוועדת שרים לחקיקה, הצעת חוק שלנו, שלפיה המדינה על כל שלוחותיה תעמוד בחוק ותשלם שוטף+30 לעצמאים, לפרילנסרים, ולספקים קטנים ובינוניים שעובדים אתה.

שוטף פלוס שלושים, לא שוטף פלוס לך תחפש את החברים שלך. לפיד, שהשתתף בוועדה, התנגד באגרסיביות. הוא אפילו התעצבן, סיפרו לי השרים, כשעלתה הצעה (מאוד שגרתית) לדחות את הדיון בחוק במקום לפסול אותו מיד.

זה אותו לפיד שדיבר על כך ש"הפופוליזם" יוצר אווירה עסקית לא טובה. אז הנה פתרון פשוט לאווירה עסקית טובה: לשלם לעסקים בזמן על העבודה שלהם. לתמוך בחוק כל כך הגיוני, כל כך בסיסי, שאפילו לא עולה לממשלה כסף. חוק שעוזר לעסקים, עוזר לעצמאים, עוזר לפרילנסרים, עוזר לכלכלה..." להמשך הפוסט, לתגובה של לפיד, ולפוסט התגובה שלי הכנסו לכאן. וגם לתקשורת. להיאבק לטובת העצמאים.

 

37 שנים למבצע אנטבה - אחד המבצעים המרהיבים והמפעימים באפוס הציוני. הכנסת ציינה אותו ביוזמת ח"כ עמר בר-לב שלנו, שהיה קצין צעיר בסיירת מטכ"ל אז, והשתתף במבצע. הנה עוד נאום שלי, משיבה לנאום נתניהו: "המנהיגות במבצע התבטאה ביכולת לקבל החלטות מכריעות והיכולת לקחת עליהן אחריות גם כשיש בהן סיכון- ועכשיו מבחן המנהיגות הוא שלך. תסתכל על העם, על הציבור, על המדינה, גם על אלה שלא בחרו בך, ועל מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו - ולך באומץ אפילו בחירוף נפש למהלך מקיף וכולל שיבטיח את המשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית" הנה תקשורת, וגם הנאום עצמו.

 

ובאותו עניין, קרי עזב בלי הצלחה אבל אנחנו ממשיכים לספק רשת בטחון לנתניהו. בישיבת הסיעה אמרתי על זה: "אנחנו לא בקרב של האשמות, לא מחכים לנתניהו בפינה ובוודאי שאנחנו לא שמחים לאידו של אף אחד על כך שקרי חוזר לארה"ב אפילו בלי מפגש אחד משותף לצדדים. אנחנו ממשיכים לתת רוח גבית לראש הממשלה בכל הקשור לניסיון להגיע לפתרון ולהסדר... מעמדה של אופוזיציה אחראית אני קוראת לראש הממשלה לעשות כל מה שאפשר כדי להיכנס למו"מ. אנחנו נעמוד בדיבורנו ונעניק לו רשת בטחון". לוידאו מהסיעה, ולתקשורת.

 

עקרות בית נואשות. לא נתן לזה לעבור. הח"כים שלנו ממשיכים להיאבק בוועדת הכספים ובוועדת העבודה והרווחה על ביטול הגזרה המופקרת הזאת - הטלת מס בריאות ותשלומי ביטוח לאומי על נשים שמשתכרות 0 שקלים בחודש, ועובדות מאוד מאוד קשה. הנה בכתבה כאן בערוץ 2, עקרות בית שפנו אלי (וגם אני) מדברות.

 

ועוד כמה עניינים:

 

יודע חקלאי פיקח. על המחוייבות שלנו להתיישבות העובדת: ביקור בעין חרוד מאוחד, ודברים שלי בשדולה החקלאית בכנסת.

 

על תוכנית ויסקונסין שמרימה שוב את ראשה המכוער, בדיון בכנסת (מבטיחה שלא ניתן לזה לעבור). 

 

הפגיעה בקצבאות הילדים - למה היא פוגענית ומזיקה ואנו נאבק בה - אני מסבירה בכנסת בכינוס של השדולה למאבק בעוני שכינס יו"ר הסיעה שלנו בוז'י הרצוג. 

 

חסכתי לכנסת שני מיליון שקלים. ככה התברר השבוע עם פרסום תקציב הכנסת, והכל בגלל שכיו"ר אופוזיציה אני נוסעת ברכב נורמלי. האמת, חבל שאני לא יכולה להעביר את שני מיליון השקלים האלה למקומות ראויים...

 

ולסיום, רק אל תגעו לנו בעראק. על העלאת מחירי העראק כמטפורה למדיניות הכלכלית של ממשלתנו בשיר מחאה חדש ומוצלח, מצחיק ונואש כאחד:

 

שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית