ח'כ אראל מרגלית: מי היה הסטארטאפיסט הראשון בישראל?

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 

 

שלום,

 

איש שהוא מפעל חיים בפני עצמו בא לבקר, השבוע, במפעל החיים שלי. נשיא המדינה שמעון פרס הגיע ל J.V.P. את הנשיא שמעון פרס כולם מכירים, אין צורך להציג אותו. J.V.P היא קרן ההון סיכון שאותה הקמתי, על אף הקשיים, דווקא בירושלים, מתוך אמונה שהייטק וחדשנות ויצירתיות לא חייבים לצאת מהרצליה או מתל אביב אלא מכל מקום בישראל ובעיקר מהעיר הקדושה לכל הדתות.

 

מה זה קרן הון סיכון? זאת קרן שמשקיעה ברעיונות של אנשים, בחלומות. באים אנשים עם רעיון מדהים. הרעיון שלהם עונה על חוסר מסויים, משהו שאין וצריך ורוצים. הקרן מגייסת כסף ומשקיעה ברעיונות שלהם ולוקחת סיכון שזה לא יצליח, שהרעיון לא יתממש. אבל אנחנו פועלים מתוך אמונה פנימית ומתוך רצון להצליח. מתוך אהבה, קודם כל, לרעיון ולחלום. 

 

והביקור של הנשיא שמעון פרס אצלנו בקרן הוא ביקור של איש שחולם בעולם של חלומות. של סטארטאפיסט בעולם של סטארטאפ. הרי הנשיא שמעון פרס תמיד ידע לחלום למען מציאות טובה יותר, כדי שלאנשים יהיו חיים יותר טובים. החלומות של הסטארטאפיסטים שלנו מתחילים מרצון לשפר ולעשות טוב לבני אדם, להקל ולתמוך, מי שמתחיל רעיון מתוך מחשבה על כסף וכבוד בלבד יישאר עם הרעיון. תאמינו לי.

 

תודה רבה, אדוני הנשיא, שלימדת אותנו פרק בלרצות ולעשות כדי שיהיה יותר טוב. אנחנו אתך בכל סטארט אפ שתתחיל, כי כמו שלחלומות אין גיל, גם לסטארט אפ אין.

  

שבת שלום,

שלך,

אראל

 

 

 

 

 

 

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית