ח'כ נחמן שי: השבוע שהיה כך היה: מי בעל הבית?!

 

16.6.2013

חברות וחברים,

 

האם ישראל רוצה באמת ובתמים להשיג הסדר בינה לבין הפלסטינים?

 

בשבוע שעבר השתתפתי באסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה וטענתי בלהט כי אכן כך. המשלחת שלנו הורכבה מעמיתי רונן הופמן וממני, היא ייצגה את הכנסת כולה ואת התמיכה שאני מאמין שיש בבית לסיום הקונפליקט הישראלי- פלשתינאי ארוך הימים.

 

ימים אחדים אחר כך השמיע סגן השר דנון דברים הפוכים, אחר כך התכנסה שדולת ארץ ישראל וחבריה דחו לחלוטין כל הסדר שיש בו משום ויתור בחלקים מארץ ישראל השלמה. הנה כי כן מדברת ישראל בשני קולות ואין אנו יודעים קולו של מי חזק יותר. הודעה שהוכנה לקראת ביקור ראש הממשלה בפולין והייתה "מתונה" מידי, תוקנה בדחיפות על ידי לשכת ראש הממשלה. אז מותר לכולנו להיות מבולבלים. השאלה היא רק מה נאמר במפגש הבא של מועצת אירופה? הנה דברים שאמרתי בכנסת לחץ כאן

 

סיפור ההודעה המדינית המבולבלת קשור בעיצומים שעובדי משרד החוץ נוקטים. לפתע הצליחו העובדים להמחיש כי גם להם תפקיד במערכת המדינית של ישראל. זאת לאחר שחלקים מרכזיים ממנה נקראו לטובת משרדי ממשלה אחרים או שליחים מיוחדים של ראש הממשלה. ישראל היא כנראה המדינה היחידה בעולם שיש לה שני משרדים שעניינם יחסי חוץ- משרד החוץ והמשרד ליחסים בין לאומיים אבל אין לה אפילו שר חוץ אחד. את מאבקם של עובדי משרד החוץ הבאתי לדיון דחוף בוועדת העבודה והרווחה. כולנו הצטרפנו לקריאה כי הגיעה העת לנהל מו"מ עם עובדי המשרד, אך נכון לרגע זה האוצר מתנגד לו.

 

באמצע השבוע התפרסמו סוף סוף הפרטים החסויים של הרצח בבר נוער. לפרסום עצמו קדמה פארסה מגוחכת שבה משטרת ישראל פרצה עם סיפור המעשה שעה שבית המשפט עדיין קיים את צו איסור פרסום. בעבר הצעתי הצעת חוק שנועדה לעקוב אחר מאות הצווים המוצעים בארץ ולהבטיח כי לא יעשה בהם שימוש לשווא ולא באופן בלתי מוגבל. החלק הזה בהצעתי נפסל, אולם עתה החלטתי להעלותו מחדש. השימוש בצווי איסור פרסום נעשה ביד רכה וגם כאשר המידע המוטמן כולו מתפרסם, עדיין הם נשארים בתוקף. דרושה פה רביזיה. בעניין זה דיברתי ב- ynet, בקול ישראל, בערוץ 1, בערוץ 2 וברדיו חיפה.

 

בשבוע הבא נשיק בכנסת שדולה חדשה ליחסי ישראל - ארה"ב. תכליתה להעמיק את היכרותם וידיעותיהם של חברי הכנסת עם ההוויה האמריקאית ובעיקר הקהילה היהודית. השדולה קמה ביוזמת קרן רודרמן ומשפחתם של שירה וג'יי רודרמן. אני רואה תפקיד חשוב לשדולה זאת ומצפה להיענות רחבה של חברי הכנסת. אם תרצו, תוכלו להצטרף אלינו למפגש הפתיחה ביום ג' הקרוב בשעה 10:00 בכנסת. להרשמה התקשרו נא לעוזרי דן קמינצקי 050-6211837.

 

שבת שלום,

נחמן

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית