ח'כ שלי יחימוביץ': "אנחנו המחנה הלאומי, אתם המחנה הדו לאומי" נאום תשובה מדיני לראש הממשלה. זכויות לקהילה הגאה - מדד הנאורות, הדמוקרטיה, והשוויון. והקרב על התקציב - עדכונים

9.6.2013

 

"אנחנו המחנה הלאומי, אתם המחנה הדו לאומי" נאום תשובה מדיני לראש הממשלה. זכויות לקהילה הגאה - מדד הנאורות, הדמוקרטיה, והשוויון. והקרב על התקציב - עדכונים

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

"אדוני ראש הממשלה. כיו"ר האופוזיציה, אני משרטטת לך קואליציה. שלא רוצה להצטרף אליך לממשלה, שלא רוצה תיקים, לא ג'ובים. ממש קואליציה מהחלומות. היא מונחת לפתחך כמו פרי בשל, ורק מחכה שתעשה בה שימוש, שתהיה הגיוני, שתהיה מציאותי, שתהיה פרגמטי, שתהיה גיבור. תעשה שהכהונה האחרונה שלך כראש ממשלה תיצרב בתולדותיו של עם ישראל. שתראה את ההזדמנות האזורית, הבינלאומית, הפנימית ותנצל אותה.

שתתניע. ולא בקמצנות, לא בפחד, לא בהתחשבנות... נשמור עליך מבחוץ. אנחנו רשת הביטחון שלך.

קבל התחייבות שלי. נמשיך להתעמת אתך נמשיך להציב אלטרנטיבה לאומית בכל תחום, אבל לא ניתן לך ליפול בגלל שהעזת להבקיע מדינית. לא בגלל זה. מילה שלי.

את תסריט המדינה הדו לאומית מקדמים גם מי שלצערי מאמינים בו, אבל מי שמקדם אותו יותר הם דווקא אתם - שבאפס מעשה, ובחדלון, במסמוס, ובאי נטילת יוזמה - מובילים אותנו בפועל אל התממשות של התסריט הזה... לשלוט בגורלנו כעם, לא להיות מובלים, לא להיות קורבן של הנסיבות אלא לחולל אותן - זו הציונות... אי אפשר להיקרא המחנה הלאומי כשהולכים למדינה דו לאומית. זה לא המחנה הלאומי, זה המחנה הדו לאומי... אנחנו המחנה הלאומי, אתם המחנה הדו לאומי...

אל מול ציר איראן-סוריה-חיזבאללה קם, וחייבים להכיר בזה, ציר חלופי - שישראל יכולה רק להיתרם ממנו. זה לא שהם התאהבו בנו פתאום. הם לא.

אבל הציר הזה נותן לנו הזדמנות להחליש את אלה שרוצים למחוק אותנו מהמפה.

לחזק את המדינות שעומדות מול ציר איראן- סוריה-חיזבאללה, לנסות, עם כל הספקנות העצומה - להגיע לפיוס עם חלקים גדולים בעולם הערבי שמוכנים להכיר בקיומה של ישראל... בואו נסתכל על זה מתוך מקום קונסטרוקטיבי, שפוי, לא משיחי מצד אחד ולא חולמני מצד שני. פרגמטי...

נכון שיש לנו נטייה טבעית וגם נסיבות מוצדקות לראות את האזור שלנו דרך כוונות כלי הנשק השונים שהולכים ומשתכללים כל הזמן, אצלנו אבל גם אצלם. וחובה עלינו להיות חזקים ומרתיעים.

אבל אפשר, ומותר, וחובה - לשאת עיניים בתקווה, לא דרך כוונות. לא להגיד יום יבוא, אלא להביא את היום..."

מוזמנים לנאום התשובה שלי לראש הממשלה, מיד אחרי הנאום שלו, בדיון מיוחד בכנסת בעניין יוזמת השלום הערבית. הנה הטקסט המלא, וגם וידאו:

  

מדד הנאורות והדמוקרטיה הבינלאומי: זכויות לקהילה הגאה. קודם כל, חג שמח קהילה גאה יקרה!

אוהבת אתכם, מזדהה אתכם, תמיד אהיה אתכם. המאבק שלכם הוא מאבק על חברה הוגנת, נאורה, צודקת ושוויונית. בשנה האחרונה, הפכו זכויות הקהילה למדד הנאורות הבין לאומי.
ככל שמדינה מאפשרת לכם זכויות שוות באמת - כך אנחנו יודעים שהיא מדינה נאורה ודמוקרטית יותר. בתקופה האחרונה, בסחף אדיר, הותרו נישואים לבני אותו מין בהרבה פרלמנטים, וכעת הם כבר נהוגים בספרד, צרפת, שבדיה, איסלנד, הולנד, קנדה, דרום אפריקה ובלגיה. הנה לינק לקליפ מקסים, שמעלה חיוך ענקי על הפנים. הכין אותו החוג הגאה במפלגת העבודה כחלק מהקמפיין החשוב של קידום חוק כזה אצלנו. את הקמפיין ואת החוק מקדמת חברת הכנסת סתיו שפיר יחד עם כל סיעת העבודה. בכיכובם של סתיו, עדי, ארז, ניב, צוף, תום, וקשת. הנה תקשורת מהמצעד היום, שכמובן הופעתי בו על הבמה, וגם תמונה שהפכה היום לקאבר שלי בפייסבוק:

 

מבזק עדכונים מהקרבות על התקציב ועל חוק ההסדרים:

לפיד, כדי שנוכל לקיים דיון רציני ואחראי, העבר לכנסת ולציבור נתונים בסיסיים. מותר לדעת מה השיעורים החזויים של הצמיחה, האבטלה, האי שוויון, העוני, השכר הממוצע, יעד הגרעון? או שזה סוד מדינה? המכתב הרשמי ללפיד, וגם תקשורת.

לפני שנה בקשתי ממחלקת המחקר של הכנסת לבדוק בשבילי את המדיניות הפיסקאלית של ישראל לעומת מדינות אחרות, וההשלכות שלה על החיים שלנו. יש בו הרבה ממצאים מרתקים וקשים, הנה המחקר במלואו, הנה נאום שלי על נקודה או שתיים ממנו וגם תקשורת.

 

יצוא גז, ומי לא מאמין שמדינת ישראל תתקיים עוד שלושים שנה? "15 שנה זה מעל ומעבר. אני אקנה גז ל-30 שנה, מה אני השתגעתי? אני יודע מה יהיה עוד 30 שנה? אני לא יודע אם תהיה מדינה". הדובר הוא שאול מרידור, סגן הממונה על התקציבים, בדיוני ועדת צמח שממליצה, באופן שערורייתי, לייצא חצי מהגז הטבעי לחו"ל, בלי לוודא קודם שיש מספיק בשבילנו ובשביל העצמאות האנרגטית שלנו.

אני מכירה את שאול מרידור. הוא איש טוב ומוכשר, קצין במילואים. נאו ליברל בהשקפת עולמו. אני רוצה לחשוב שזו הייתה בדיחה.

אבל פעמוני אזעקה צלצלו אצלי כי את המשפט הזה יצא לי לשמוע בעבר גם מפי אחרים, בגרסאות שונות, כחצי בדיחה... על אחת הפעמים, באירוע מריר וקשה אבל גם מצחיק בדרכו שקרה לי מזמן, בפוסט בבלוג שלי.

 

ובינתיים, שלא תחשבו שהפסקתי לחוקק. חוק הטקסטיל הביטחוני עבר השבוע קריאה ראשונה בכנסת, וקריאה שניה ושלישית בוועדת חוקה. מאחורי הקלעים, אגלה לכם, מנסים להכשיל בכל דרך את העברתו הסופית במליאה. הנה נאום שלי בהצבעה באחד מלילות השבוע בכנסת. גם חוק חלוקת זכויות פנסיה בין בני זוג של ח"כ חיים כץ, שגם אני חתומה עליו, עבר בקריאה טרומית במליאה, והוא מסדיר בצורה הוגנת את חלוקת הזכויות הפנסיוניות בין בני זוג שנפרדו.

 

מקבינטים לא בונים בית. עוד מילים, עוד ועדות, עוד הבטחות בלי כיסוי. לפיד שבר שיא בהקמת ועדות. מצד אחד הררי ועדות ומצד שני גזירות קשות כאן ועכשיו, כשתחום הדיור סופג את המכות וההתייקרויות הקשות ביותר. אל תקימו ועדות - פשוט אל תטילו גזרות על הרוכשים. כאן ועכשיו מעלים מע"מ על דירות, כאן ועכשיו מבטלים את המענקים לרוכשים בפריפריה, כאן ועכשיו מטילים מס על משפרי דיור - חלום רכישתה של קורת גג צנועה מתרחק במהירות האור, ובינתיים ועדות מוקמות כפטריות אחרי הגשם עם תוכניות דמיוניות לעוד שנים רבות. אין גבול לסתירה ולמצגת הכל כך לא תואמת את המציאות. הנה וידאו מישיבת סיעת העבודה השבוע, וגם תקשורת.

 

אם אתם לא צמחונים, תאכלו המבורגר בבורגראנץ'. זה לא שנעשיתי קמפיינרית של בורגראנץ', אבל ההתאגדות של 6000 עובדי החברה, יחד עם פרגון נדיר וראוי לשבח של ההנהלה, פשוט מעוררים תקווה והשראה. הנה הפוסט בבלוג שלי. וחוץ מזה, עליה דרמטית מספר ההתאגדויות במשק, וגם פרגון מיוחד בתוך הבית: העוזרים הפרלמנטריים שלנו התאגדו! הנה עוד פוסט בבלוג, וגם תמונת מחזור של העוזרים, מכל סיעות הבית. שלישית משמאל, הרוח החיה, לורה טלינובסקי שלנו:

 

אתם יודעים מה אני חושבת על סקרים (ומי שלא יודע: אני חושבת שסקרים הם די מהימנים לרגע שבו הם נעשים, אבל בו בזמן הם גם יכולים להשתנות בחריפות תוך זמן קצר), ובכל זאת סקר נחמד ביותר שפורסם אתמול בערוץ הכנסת:

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית