ח'כ אראל מרגלית: אין נשים שנהנות מאונס!

 

שלום,

״יש נשים שנהנות מאונס״. כמה נורא המשפט הזה, כמה בלתי נתפס. בעיקר כשהוא מגיע משופט בישראל. אדם שאמון על צדק ומוסר. מיד כששמעתי את הדברים פניתי במכתב לשרת המשפטים ציפי לבני. ביקשתי ממנה להוציא את כל שופטי ישראל להשתלמות בנושא תקיפה מינית. כדי שאף שופט אף פעם לא יאמר כאלה דברים יותר. כדי שמי שהותקפה מינית וחוותה השפלה איומה לא תושפל, שוב, בבית המשפט.

 

היום נודע לי ששרת המשפטים אימצה את הבקשה. אני מאוד גאה על כך ושמח. יש לי שלוש בנות. הן הדבר שהכי יקר לי בחיים. אני הכי פוחד שלא אוכל להגן עליהן, שהן תעמודנה חסרות אונים. מבחינתי המאבק הזה הוא לא עוד מאבק, הוא נוגע במקומות עמוקים הרבה יותר.

 

אני מעריך מעומק לבי נשים לוחמות שכבר שנים מנהלות מאבקים נגד סטיגמות, נגד המחשבה הנוראית שהקורבן אשם, בעד שוויון זכויות והגנה על זכויות נשים. אבל זהו לא מאבק לנשים בלבד. זהו מאבק על פניה ודמותה של החברה - וגברים חייבים להיות חלק ממנו.

 

ובמעבר חד, לנושא אחר:

 

שלשום השתתפתי בטקס מרגש. הענקת תואר ראשון ושני במנהל עסקים לבוגרי המכללה האקדמית בנתניה. סבי היה ממקימי מושב אביחיל וכשהיינו באים לבקר אותו, נתניה הייתה העיר הגדולה. יש לי קשר מיוחד לעיר הזאת, היא מסמלת בשבילי ילדות ומשפחה.

 

היו שם כשלוש מאות בוגרים. צעירות וצעירים מלאי תקוות וחלומות לעתיד. כל אחת ואחד מהם יכול להיות היזם הבא, האישה או האיש שיביאו לעולם העסקים, היזמות והמדינה משהו אחר, שייטיב עם החברה כולה.

 

שבת שלום,

אראל מרגלית

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית