ח'כ איציק שמולי - עדכונים: תקציב המדינה וחוק ההסדרים; שוויון בנטל; חג הפועלים והאדם העובד; אירועי חג נבי שעייב בעדה הדרוזית ועוד...

עדכונים מאיציק שמולי

 

שלום לכולם,

חשוב לי להמשיך לכתוב לכם באופן אישי ולעדכן בפעילות שלי בתקופה האחרונה, אתם מוזמנים גם להירשם לרשימת התפוצה שלי (שלחו את פרטיכם למייל eyal@ishmuli.com) או באמצעות הפייסבוק כדי להיות מעודכנים בזמן אמת.

 

תקציב המדינה וחוק ההסדרים: 

שר האוצר הציג בשבוע שעבר את התכנית הכלכלית שלו והיא מכילה בתוכה קיצוצים חדים בשירותים החברתיים, הכבדת מסים על מעמד הביניים ועל השכבות החלשות וגזירות נוספות במסגרת חוק ההסדרים. תמוה מאוד שמי שהבטיח לשמור על מעמד הביניים, שאל "איפה הכסף?" והציב קווים אדומים למדיניות הקודמת הפך מהר מאוד להיות קבלן הביצוע שלה וחזר אלינו עם אותה התכנית שבגללה הלכנו לבחירות. הכנסתה השנתית של כל משפחה ממעמד הביניים עתידה להיפגע בכ-8,500 ₪ לפחות- אכן האדם העובד במרכז. במרכז המטרה של שר האוצר. בכוונתנו להיות אופוזיציה לוחמת ולהיאבק בגזרות גם מתוך מליאת הכנסת וגם מחוצה לה, ברחובות. בהפגנות במוצאי שבת האחרונה צעדתי יחד עם חברים וחברות המשמרת הצעירה והיה מרגש מאוד.

 

(צפו בראיונות שלי ברשת ב', בתכנית פגוש את העיתונות בערוץ 2 ובחדשות 10).

 

התכנית הכלכלית מכילה פגיעה חסרת תקדים באוכלוסיית האזרחים הוותיקים- דור המייסדים. רבים מכם פניתם אליי וביקשתם שדווקא כח"כ צעיר אוביל את המאבק הזה, שבעיני הוא גם מאבק על דמותה של המדינה- לא פחות! בכוונתי לפעול בנחישות ובעזרתכם להדוף גזירות אלה דרך מאבק בכנסת וגם ברחובות. בנוסף, אוביל את המאבק למען הדיור לזוגות צעירים ובתוכו ביטול הכוונה להטיל מסים כבדים על משפרי דיור וביטול הקיצוץ בתקציבי הסיוע לחסרי קורת גג. אנא המשיכו לעקוב בפייסבוק שלי- אעדכן שם. 

 

בימים אלו אני מקדם הצעת חוק שתחייב את הממשלה לקבוע יעדים חברתיים בתקציב. לצד היעדים הכלכליים החשובים (גירעון ואינפלציה), יש לקבוע יעדים כמותיים ומדידים ליעדים חשובים לא פחות כמו שיעור העוני, אי השוויון בהכנסות ושיעור המועסקים. הצבת יעדים תעגן את המחויבות שלנו ושל הממשלות שלנו לנושא הזה, ותאפשר לנו להבטיח שלצד הקשיים בתקציב אנחנו נמצאים בדרך הנכונה לכלכלה טובה וצודקת יותר. יש לציין כי במקביל אני פועל בדרך משפטית מול היועץ המשפטי של הכנסת במטרה להסיר פרקים מחוק ההסדרים.

 

לקריאת טור שכתבתי בנושא בעיתון "דה מרקר" ולראיון שלי בתכנית הכלכלית בערוץ הכנסת

 

בינתיים, אנחנו מצליחים להדוף לפחות חלק מההתקפות הישירות של האוצר:

קיצוצים במענקים לחיילי המילואים: החודש התבשרנו שמדינת ישראל לא תמיד יודעת להכיר ולהוקיר את מי שכבר נושאים בפועל בנטל. חיילי המילואים גילו שלמרות שעזבו את העבודה, את הלימודים ואת המשפחות והגיעו למילואים, נאלצו להיאבק על התגמול המגיע להם כחוק. לשמחתי, לאחר מאבק ממוקד הצלחנו להביא להתערבותו של שר הביטחון אשר הבטיח כי התשלום ישולם במלואו לחיילי המילואים מתקציב משרדו.

לצפיה בראיון שלי בנושא בתכנית הבוקר בערוץ 2

 

האיום בהעלאת שכר הלימוד לסטודנטים: כזכור, הציב סגן הממונה על התקציבים באוצר אולטימטום להתאחדות הסטודנטים בנודע להעלאה חד צדדית של שכר הלימוד לסטודנטים, מה שעלול לפגוע במידה רבה בנגישות הצעירים למערכת ההשכלה הגבוהה. לשמחתי, לאחר מאבק משותף ומתואם עם התאחדות הסטודנטים הארצית- נאלץ שר האוצר להודיע פומבית שאין בכוונתו לפגוע בסטודנטים ואף קרא את פקידיו בתוך המשרד לסדר.

לראיונות שלי בנושא ברשת ב' ובגלי צה"ל

 

מליאת הכנסת - הזירה החדשה:

בשבוע שעבר נאמתי לראשונה בהצעת אי אמון בממשלה. צפו בנאום ובחילופי הדברים עם סגן שר האוצר מיקי לוי:


 

 

שוויון בנטל:

אני סבור שדווקא ממקומה בספסלי האופוזיציה לסיעת העבודה יש הזדמנות היסטורית להביא למתווה אסטרטגי חדש בנושא השוויון בנטל והשתלבות האוכלוסייה החרדית בתעסוקה. מתווה שיבהיר בצורה מפורשת כי כל צעיר ישראלי חייב לעשות משהו עבור המדינה בגיל 18 ומאידך ימצאו גם ההתאמות והפשרות הנדרשות שיאפשרו את קיומו המאוזן של אותו המודל. תפקידנו גם לעקוב בדריכות אחר עבודתה של ועדת פרי על מנת לוודא שלא תתחמק מחובתה לתקן את הדרוש תיקון. לכן יזמתי מפגש סיעה על מנת לדון בנושא השוויון בנטל -חובות מול זכויות והקשר לשוק התעסוקה.

במפגש נכחו מומחים שנתנו סקירה איש איש בתחומו, וביניהם: ד"ר ראובן גל, תא״ל במיל. אמיר רוגובסקי, ישראל הופריכטר, נדיר כנאענה ונעמי פרל. חברי הסיעה נועצו עמם בסוגיות הקשורות בעניין השירות הצבאי והאזרחי, וביניהן: צרכי הצבא, תהליכים חברתיים באוכלוסיה הערבית ובאוכלוסייה החרדית, הקשר בין השירות להשתלבות באקדמיה ובתעסוקה, גישות אפשריות למודל השירות: תמריצים מול כפייה, ההשפעה על שוק העבודה, הסכנה להדרת נשים ועוד. 

 

צילום מתוך ישיבת הסיעה:

 

חג הפועלים והאדם העובד:

ב-1 במאי חגגנו את חג הפועלים. למרות שמצעדי הענק נעלמו מהנוף העירוני, נראה שהחשיבות של האדם העובד רלבנטית היום מאי פעם. המציאות העגומה היא שבישראל של שנת 2013 רב העובדים מרווחים שכר זעום, ולכן גם רב האנשים והנשים העניים הם עובדים. לכך צריך להוסיף את חוסר הביטחון בעבודה, את הקושי לאכוף את חוקי העבודה שאמורים להגן עליהם, וכמובן את העובדה שגם בתום עשרות שנות עבודה קשה הרב יתקשו לחיות בכבוד מתשלומי הפנסיה.

 

לראיון שלי בנושא בתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב'

 

אירועי חג נבי שעייב בעדה הדרוזית:

בסוף חודש אפריל זכיתי לבקר בחגיגות הנפלאות של העדה הדרוזית. ביקרתי בג'וליס, בעוספיה, בדליית אל כרמל, וכמובן בקבר יתרו, הנמצא בסמוך לכפר חיטים.

לצד החגיגות, חשוב לזכור כי העדה ניצבת בפני אתגרים משמעותיים, וביניהם שילוב בני ובנות העדה במערכת ההשכלה הגבוהה ובשוק התעסוקה, פיתוח תשתית נאותה ומציאת פתרונות דיור. כיו"ר שותף של שדולת חברי הכנסת לקידום זכויות האוכלוסייה הדרוזית והצ`רקסית בישראל, אפעל בנושאים הללו בכנסת מתוך מחויבות אמיתית.

 

לכתבה על הביקור בסלון ביתו של סמי חלבי היקר בדאליית אל כרמל ב"פורטל הכרמל"


צילום עפו בכריה

 

העבודה בוועדות הכנסת:

החודש התחלתי את כהונתי בוועדת הכלכלה, אחת מהוועדות החשובות והעמוסות ביותר בכנסת ישראל. בוועדה אוכל לפעול ולקדם היבטים רבים של החיים בישראל, וביניהם דיור, יוקר המחיה, תכנון ותיאום כלכלי, תחבורה ועוד. מכאן, אני מאמין כי אוכל להשפיע מאד על תיקון הכלכלה בישראל, והמתח הנורא הניצב בין הצלחותיה בדמות צמיחה למול אי השוויון בהכנסות והיקפי העוני. מלבד זאת, אפעל רבות גם בוועדת החינוך, למען הערכים בהם אני כה מאמין: שיקום מערכת החינוך הציבורית, הקניית מיומנויות יסוד ולימודי ליבה לכל, חינוך לערכים ולדמוקרטיה ומיגור האלימות בבתי הספר.

אתם מוזמנים להפנות את תשומת לבי לנושאים אחרים הדורשים מענה גם בוועדות אחרות.

 

עוד כמה עדכונים אישיים:

לפני כשבועיים פרסמתי את הצהרת ההון שלי, אותה מחויבים חברי וחברות הכנסת להגיש עם תחילת כהונתם. אני מאמין כי השקיפות היא ערך עליון, ואני שמח לחלוק את ההצהרה שלי גם אתכם: לפרסום בנושא. ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל "זכיתי" לקבל מצה"ל פטור משירות קרבי, בשל היותי נבחר ציבור. המכתב הודיע לי על ההחלטה, אבל גם על האפשרות לערער עליה, וכך מיהרתי לעשות בדחיפות, נוכח שירות קרוב אליו אני ופלוגתי אמורים להיקרא בקרוב. עוד כתבתי כי לפני כ-15 שנים הכשיר אותי הצבא כלוחם בחיל השריון, אך גם חינך אותי לרעות, להקרבה ולחשיבות של ההגנה על המולדת, ומעל הכל - שצוות (במקרה שלי של טנק הסמג"ד בגדוד 567) לא עוזבים. אני גאה להיות שייך למערך המילואים של צה"ל ומאמין בכל ליבי בערך השירות והנתינה למדינה. עצם היותי איש ציבור אינה מבטלת תפיסה זו אלא אפילו מחזקת אותה. דווקא בעת שבה עולה על סדר היום הציבורי עיקרון השוויון בנטל חשוב כי גם נבחרי הציבור יפגינו דוגמה אישית ומוסרית.

 

אני שוב מזמין את כולם לשמור עמי על קשר אישי.

הטל' האישי שלי הוא 054-9755547

כמו כן אני זמין במייל ishmuli@knesset.co.il

ובעמוד הפייסבוק שלי:


(לחצו על הכפתור...)

 

גם צוותי עומד לרשותכם :

יעל אדיב, עוזרת פרלמנטרית yael@ishmuli.com

052-3309318

 

אייל בסון, דובר eyal@ishmuli.com

0506-795217


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית