ח'כ שלי יחימוביץ': אכזריות, בגידה בציבור, ושגיאה כלכלית מרה - זו 'התוכנית הכלכלית' של לפיד; ועוד...

12.5.2013

 

אכזריות, בגידה בציבור, ושגיאה כלכלית מרה - זו "התוכנית הכלכלית" של לפיד. מעולם לא הייתה התהום בין הבטחה לשברה עמוקה ומדהימה כל כך. ומעמד הביניים חשוב מאוד, אבל אנא, אל תשכחו את העניים

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

תוכנית הגזרות של לפיד היא אכזריות, בגידה בציבור, ובעיקר שגיאה כלכלית מרה שאין בה ולו בשורה אחת. מעולם, מעולם לא היה פער יותר עמוק ומדהים בין המלל שלפני הבחירות (וגם אחריהן!) ובין הביצוע:

 

ומה קבלנו? תוכנית מדכאת. את המשק ואת בני האדם. תוכנית דיכאון ומכות, במקום תוכנית של צמיחה ותקווה. ההיפך המוחלט ממה שצריך לעשות.

הבור בתקציב נוצר כי:

1. לאף אחד לא היה אומץ לגבות כסף ממקורות הגבייה המשמעותיים ביותר - ההון הגדול.

2. הגזירות ויוקר המחיה והשחיקה בשכר פגעו קשות במעמד הביניים ובעניים, בעצמאים ובשכירים, והם הפסיקו לשלם מסים והפסיקו לצרוך ולהניע את המשק.

לפיד ממשיך את אותה טעות קשה בדיוק, אלא שהוא עושה את זה באופן ברוטאלי וחסר בושה עוד יותר. הגרעון עובר מהכיס של הממשלה - לכיס של האזרח.

כל הרעיונות הנכונים להורדת פטורים לחברות הענק שמשלמות אפס אחוזים מס, לתמלוגים על אוצרות הטבע, למאבק בתכנוני מס, להגבלת שכר בכירים מטורף, למניעת תספורות, למס עיזבון קטן על ירושותיהם של עשירים מאוד, הולכים ל"ועדות" ש"יבחנו", או נעלמים כליל.

כל הגזרות המדכאות על העניים ועל מעמד הביניים: כאן ועכשיו ומיד. לכל אלה לפיד לא צריך ועדות בדיקה.

איפה מנועי הצמיחה? מה יוציא אותנו מהמיתון? איפה הבשורה? איפה התקווה?

מעולם לא הייתה "הפוליטיקה החדשה" כל כך ישנה, אטומה, חסרת מעוף ומזיקה כפי שלפיד הדגים אותה השבוע.

הנה מסיבת עיתונאים שקיימתי השבוע:

 

 

וגם: ראיון בתוכנית הבוקר של ערוץ 10:

 

 

ואצל לונדון וקירשנבאום:

 

 

הנה עוד ראיונות: ביומן הבוקר של גלי צה"ל, בתוכנית "הכל דיבורים" בקול ישראל, אצל ניסים משעל ברדיו ללא הפסקה, ועוד הרבה תקשורת.

 

יש לכם תפקיד חשוב בקרב הזה. הוא מתרחש בזירה הפרלמנטרית, הפוליטית, הציבורית והתודעתית. מכם אני מבקשת לתת לנו רוח גבית, להיות ערים, פעילים ומודעים, כל אחד במקום שהוא חזק ורוצה להיות. ברחוב, באקדמיה, ברשת, בתנועת הנוער, בשלטון המקומי, בארגונים החוץ פרלמנטריים, בכל מקום. אני גם קוראת לכם להצטרף לניתוח של הגזרות, כדי שלמאבקים בכנסת נגיע מוכנים, וכמובן נשתף אתכם בידע הזה. הנה התוכנית הכלכלית של לפיד במלואה, שלחו הערות למייל takziv2013@gmail.com ואל תתנו לשמות הישנים והציניים להטעות אתכם. הרבה מלקות מסתתרות מאחורי המלים "ייעול", "שיפור", "חיזוק", "אפקטיביות", "הגברת תחרותיות", ו"הסרת חסמים", שלא לדבר על ההקדמה הריקה והמרהיבה שכתב לפיד ומזכירה את טוריו בידיעות - רק שאין קשר בינה ובין הגזרות שמגיעות מייד אחריה.

הנה לשימושכם דוגמא לניתוח של שלוש גזרות - תוכנית ויסקונסין, הטלת מס על עקרות הבית, ותיקון חוק הגזזת.

 

את העניים שכחנו. והם חוטפים גזרות קשות במיוחד. בצדק אנחנו מדברים על מעמד הביניים (שחוטף קשה מלפיד). מעמד הביניים הוא מנוע הצמיחה של המדינה, הוא חוט השדרה שלה, הוא המדינה עצמה.

אבל 24% (כ-1,924,320) מהישראלים חיים מתחת לקו העוני! יש לממשלה אחריות עמוקה לגורלם. פעם אחת כי חברה נאורה לא יכולה, מוסרית, להתנהג כמו חבורת פראים שבה החזק שועט קדימה ומשמין והחלש ניגף ומת מאחור, ופעם שניה כי במדינה שרוצה להיחשב מפותחת, עוני הוא בעיה מאקרו כלכלית קשה, ואחד מהיעדים הכלכליים שלה הוא להקטין אותו. על הגזרות שהונחתו על העניים ועל ההפקרות שבהפקרתם בפוסט שלי בבלוג. 

 

תוכנית ויסקונסין מתנוססת בלי בושה בראש התוכנית הכלכלית של לפיד. כן כן, אותה תוכנית להתאכזרות בעניים ביותר, אותה תוכנית שהייתה צינור להזרמת מאות מיליונים לחברות פרטיות שלא יצרו ולו מקום עבודה אחד, שמתפוצצת מאינטרסים של גורמים עסקיים. זו תוכנית שכפינו על נתניהו את ביטולה בכנסת הקודמת, תוך איחוד כוחות של ח"כים מכל המפלגות. העתק מוחלט של מה שביטלנו, (אפילו בלי לעדכן את הנתונים!) אבל מה שכן - הוא שינה לה את השם ועכשיו קוראים לה "תוכנית בחזרה לעבודה". זה לא יהיה, לא ניתן לזה לעבור. עוד פרטים בפוסט שלי בבלוג, ואתם מוזמנים לקרוא באתר שלי גם על כל המאבק הקודם שהביא לביטולה.

 

ליברמן, לבני, "משילות" ודיקטטורה - הצעת חוק יסוד ממשלתית - חצופה, ברוטאלית, דיקטטורית וצבועה - עמוסת סעיפים הזויים, שפוגעת קשות בדמוקרטיה עוברת פה אחד בממשלה בהכתבת ליברמן שיושב על ספסל הנאשמים. השבוע היא גם עברה בכנסת בקריאה טרומית, אחרי קרב יפה שהאופוזיציה נתנה, ברוב של 53 מול 41, ועם מבוכה לממשלה אחרי שכמה ח"כים מהליכוד נמנעו או הצביעו אתנו, נגד. גם כאן נילחם ולא ניתן לזה לעבור, הנה תקשורת, והנה הנאום שלי במליאה, בשם כל סיעות האופוזיציה, וממנו תוכלו גם להבין מה כלול בחוק:

 

 

אז איפה, למשל, הכסף? קבל ארבעה מיליארד, תן מיליארד - מבצע שבוודאי לא נועד לכם, אלא רק לחברות העשירות ביותר במשק. אפס מיסים, אין סוף הטבות. היכנסו לפוסט שלי על זה, שמתחיל בסיפור על תגלית מפתיעה שהתגלתה לי ולשגריר סינגפור בישראל (הרמטכ"ל שלהם לשעבר) וינסטון צ'ו בכל הנוגע למס חברות אצלנו ואצלם.

 

המאבק נגד יצוא הגז הוא חשוב עוד הרבה יותר ממה שאתם מדמיינים. הנה נאום שלי על זה השבוע בכנס בנושא מסקנות ועדת צמח שהתקיים במרכז האקדמי למשפט ועסקים:

 

 

ותכירו את רחלי בן צור, הנהגת החדשה שלי, שהייתה נהגת האמר בצבא. היא מצטרפת לנפתלי אסולין המסור, ותוכלו לקרוא עליה כאן ב YNET . רחלי ונפתלי נוהגים על מאזדה 5, כי סירבתי (בשנית) לקחת את ה אאודי A-6 (ששווה מליון וחצי שקל, הגזמה פראית) השמורה ליו"ר האופוזיציה.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית