ח'כ אראל מרגלית: הגיע הזמן שנחזק את ירושלים גם במעשים

שלום,

 

דיון חשוב התקיים השבוע בשדולה למען ירושלים, שאני עומד בראשה, במסגרת אירועי יום ירושלים. כמי שגר בעיר הזו שנים רבות, אני מכיר מקרוב את הפוטנציאל העצום שלה - ומבין שיש לפנינו עוד מלאכה מרובה. עלינו להפוך את ירושלים למרכז של יצירתיות וחדשנות, למוקד משיכה לצעירים איכותיים מכל הארץ ולעיר המובילה בישראל בבניית דיור בר השגה. במהלך הדיון השבוע הצעתי שנרכז בירושלים פיילוטים של יוזמות לדיור בר השגה, וכך נעזור למחוסרי דיור ולגיל השלישי, ונסייע בשמירה על הסטודנטים והזוגות הצעירים אחרי לימודיהם.

 

משרדי הממשלה ששוכנים בירושלים הם דוגמה נוספת לפוטנציאל הלא-ממומש שלה. בכנסת לבדה ישנם 1,400 עובדים, וסביבה בית המשפט העליון, בנק ישראל ומשרדי הממשלה השונים מאכלסים אלפי עובדים - אבל במקום ליהנות מהעיר ולהזין אותה, העובדים נמצאים בקמפוסים נפרדים וסגורים. אנחנו חייבים להציע מודל חדש; מודל שיפגיש בין עיר הבירה שלנו לאנשים האיכותיים שעובדים בה, ויוביל להפריה הדדית. עומדת בפנינו הרבה עבודה, ואני מאמין שהרעיונות שעלו השבוע בישיבת השדולה יכולים להביא לשינוי אמיתי.

 

במסגרת יום ירושלים הפניתי גם שאילתה לשר הכלכלה, המסחר, הדתות, ירושלים והתפוצות, ח"כ נפתלי בנט, במליאת הכנסת; "חוק יסוד ירושלים והחלטת הממשלה מ-2007 קובעים כי כל משרדי הממשלה והגופים הציבוריים צריכים להעביר את משכנם לירושלים, בירת ישראל. אני שואל את כבוד השר - מדוע צריך לשלם מתקציב המדינה על לשכות כפולות בתל אביב? מה משרדו עושה כדי לקדם החלטה זו? רק משרד התמ"ת מעסיק 1082 עובדים מחוץ לירושלים. האם השר מתכוון להוות דוגמה אישית? הגיע הזמן שנחזק את ירושלים גם במעשים שמחזקים את פניה ולא רק בדיבורים" מצ"ב הקלטה של הדיון בכנסת.

 

אתם יכולים לקרוא עוד על דעתי וחזוני בנושא במאמר מיוחד לקראת יום ירושלים שפורסם ב-MAKO,

 

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לחברי, יושבי הראש של השדולה: ח"כ נחמן שי, ח"כ ראובן ריבלין ח"כ אורי מקלב, לראש עריית ירושלים מר ניר ברקת, לשרים ח"כ נפתלי בנט, ח"כ אורי אריאל וח"כ אורי אורבך ולחברי הכנסת שהגיעו לתמוך - ח"כ חיליק בר, ח"כ איציק שמולי, ח"כ מיקי רוזנטל, ח"כ איתן כבל, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ח"כ אבישי ברוורמן, ח"כ שולי מועלם רפאלי, ח"כ זבולון קלפה, ח"כ ניסן סלומינסקי, ח"כ יוני שטבון , ח"כ מרדכי (מוטי) יוגב, ח"כ ישראל אייכלר וח"כ אורית סטרוק.

 

לפיד גורר את ישראל לפלייאוף התחתון

השבוע התבשרנו שריקי כהן הפכה לכספומט של יאיר לפיד. הצעת התקציב היא ההפך הגמור מהתקציב החברתי שעליו דיבר לפיד במערכת הבחירות:

* מס ההכנסה עולה בכל רמות ההכנסה

* העלאת המע"מ תגדיל את יוקר המחייה באלפי שקלים

* ההוצאות על חשמל יפגעו בכל משפחה בישראל

* הקיצוץ בקצבאות הילדים יוביל לפגיעה של מאות שקלים בחודש למשפחה עובדת עם ארבעה ילדים.

 

האוצר בחר בפתרון הקל - לחלוב את האזרח הקטן כדי לנסות לכסות את האוברדרפט, תוך ששר האוצר מתחמק מקיצוצים אמיתיים במערכת הביטחון ורפורמות במשרדי הממשלה.

 

תקציב המדינה ל-2013-14, הוא תקציב בלי חזון, בלי צמיחה ובלי מקום לאופטימיות. נוסף לפגיעה הישירה באזרחים, התקציב שהוצג השבוע כולל פגיעה אמיתית בכלכלת המדינה עצמה. חברת דירוג האשראי S&P הורידה ביום חמישי האחרון את דירוג האשראי של ישראל במטבע מקומי מ-AA מינוס ל-A פלוס. כדאי להקשיב לחברת הדירוג האובייקטיבית; שם לא מתרשמים מתקיפת החרדים, מנאומים רוויי הסתה בכנסת ומפוסטים של יחסי ציבור בפייסבוק. בחברות הדירוג מתייחסים לדרך ההתנהלות וקבלת ההחלטות של שר האוצר - וכאן הוא מקבל ציון נכשל. אתם מוזמנים לקרוא הסבר מורחב על הנושא הזה ואת דעתי במאמר שפרסמתי בוואלה

 

שבת שלום,

אראל

 

חבר הכנסת אראל מרגלית | לשכה: emargalit@knesset.gov.il | 02-6408868

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית