ח'כ אראל מרגלית: לא נהיה רק אופזיציה צעקנית - נייצר אלטרנטיבה ברורה!

שלום,

 

בשבוע שעבר מוניתי  להיות חבר בוועדת הכספים ובוועדת המדע והטכנולוגיה. אני גאה בכך שאייצג את המפלגה בוועדות אלו ובפרט בכספים, שם אשב יחד עם חברות הכנסת מיכל בירן וסתיו שפיר ומאוחר יותר עם חבר הכנסת מיקי רוזנטל. יחד נוביל אלטרנטיבה שונה בתכלית מאלו של נתניהו ולפיד.

 

כאופוזיציה אנחנו חייבים להוביל מתווה אחר לניהול המדינה ולא להיות רק אופוזיציה צעקנית. נייצר אלטרנטיבה ברורה - אלטרנטיבה אשר בונה ומפתחת את המדינה אחרת מאופן בו ראינו אותה בשנים אחרונות. אלטרנטיבה שיוצאת נגד הריכוזיות במשק ותומכת בעסקים קטנים ובציבור העובדים. אלטרנטיבה שנותנת סיכוי ומעודדת יצירת מקומות עבודה חדשים ומרכזים טכנולוגיים בגליל ובנגב. אלטרנטיבה המאפשרת לסטודנטים, למבוגרים, לצעירים מהמגזר הערבי, לחרדים וחרדיות למצוא עבודה איכותית ברחבי הארץ. נצא נגד הפערים בחינוך ונתעקש על חיזוק החינוך הציבורי, על חיזוקה של הרפואה הציבורית וחיזוקה של התחבורה הציבורית.

 

אין ספק שיש בור פיננסי גדול שהממשלה הקודמת יצרה, אך המאבק שהובלתי למען ביטול התקציב הדו שנתי מחזיר לידנו את היכולת לבקרה שנתית צמודה ומאפשר לנו לקדם תכנון וניהול טוב יותר של ההוצאות ותחזית ההכנסות במשק.

 

נצטרך להתמודד ולקדם את תהליך המודרניזציה של מערכת הביטחון והתאמתה מחדש למידותיה של מדינת ישראל.

 

אנחנו נהיה בעד צמיחה כלכלית נכונה, אבל יחד עם זאת נדאג שהמדינה תושיט יד חינוכית למאות אלפי הילדים בישראל שנמצאים מתחת לקו העוני ותעזור להם לקבל ציונים טובים יותר, לעבור בגרויות, לשרת בצבא ולהיכנס למעגל העבודה והיצירה בישראל.

 

הכל מתחיל בעבודה, בעבודה קשה.

 

"המשק הישראלי חנוק אם הוא לא מחובר לצמרת"

 

ביום שבת התארחתי בתכנית "פגשו את העיתונות" עם דנה וייס לעימות עם אלפרד אקירוב, מבעלי בנק לאומי, על הסדרי החוב של הבנקים ובעיית הריכוזיות בכלכלה הישראלית. מזמין אתכם לצפות בריאיון ולהגיב בעמוד הפייסבוק שלי.

 


שלך,

אראל.

חבר הכנסת אראל מרגלית | לשכה: emargalit@knesset.gov.il | 02-6408868

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית