ח'כ שלי יחימוביץ': לא רציונלי ולא במקרה: בטח גם לכם ויתרו לאחרונה על חצי מיליארד שקלים. שירת הגאות והגאים והכונו לוועידה האידיאולוגית המדינית

21.4.2013

 

לא רציונלי ולא במקרה: בטח גם לכם ויתרו לאחרונה על חצי מיליארד שקלים. שירת הגאות והגאים והכונו לוועידה האידיאולוגית המדינית

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

מתי לאחרונה מחקו לכם בבנק חוב של חצי מיליארד שקלים? של אלף שקלים? של חמישים? אצלכם זה יכול לקרות בחלומות הלילה, אצל נוחי דנקנר זה קורה חופשי, ולא בפעם הראשונה. צריך לשפשף את העיניים כדי להאמין: אדם, עשיר, חי בבית מפואר בהרצליה פיתוח, יש לו מטוס פרטי, החיים יפים - והבנק מוחק, כן פשוט מוחק לו את חובותיו.

ככה זה: כשאתם חייבים קצת, ימררו לכם את החיים. כשאתם חייבים הרבה - תקבלו יחס של מלכים. לדברים האלה לא צריך להתייחס כאל מובנים מאליהם, כי הם לא. הנה, לראיה, גם המפקח על הבנקים, גם מנכ"לית הבנק השעו את העסקה המפוקפקת הזאת אחרי מחאה ציבורית עזה.

 

אני מניחה שאם אתם בעלי עסק קטן או בינוני, או סתם לקוחות רגילים, לא יצא לכם לשבת ככה בכיף לקפה עם מנכ"לית הבנק שלכם:

 

2010, נוחי דנקנר ומנכ"לית בנק לאומי רקפת עמינח רוסק (אז מנהלת החטיבה העסקית)

 

הכל נשאר במשפחה. ואם זה לא מספיק, אז לידיעתכם, רואה החשבון המבקר של קבוצת אי. די. בי שבשליטת דנקנר, הוא גם רואה החשבון המבקר של בנק לאומי (ובכלל, של רוב הבנקים)! איך בדיוק זה שעובד בו בזמן בשביל זה שחייב את הכסף ובשביל זה שחייבים לו את הכסף, יכול לבקר את הסיכונים הפיננסיים שהבנק לוקח על עצמו בנדיבות המופלגת כלפי דנקנר? שנה אני מנסה לטפל בריכוזיות רואי החשבון (גד סומך הוא רואה החשבון שכולם חולקים ביניהם), וממוסמסת בנימוס ע"י המפקח על הבנקים דודו זקן. הנה, למתעניינים, חלק מהטיפול המתמשך שלי בעניין.

 

ועוד משהו קטן שישפוך אור על מה שמתרחש. מה עושים המפקחים על הבנקים אחרי שהם פורשים מתפקידם?

 

פורסם בעמוד הפייסבוק של הכלכלה האמיתית.

 

לא רציונלי ולא במקרה. בראיון אצל גאולה אבן אני מסבירה כמה ההתנהגות של הבנק לא רציונלית ואת כל ה"שגיאות" הפיננסיות שעשו:

 

 

הנה הרבה תקשורת על הפרשה, הנה המכתב שלי בעניין למפקח שפורסם והצית את המחאה, וגם ראיון לירון וילנסקי בגל"צ, ראיון לאריה גולן ברשת ב של קול ישראל.

 

כוחו של הציבור. ובינתיים, רק בינתיים, בשורות טובות. בנק לאומי משעה את מחיקת החוב, המפקח מתערב לפתע פתאום. זו קריאת ההשכמה שלכם, מאבק ציבורי של 24 שעות שנושא פירות מידיים, ותראו כמה אתם חשובים ומשמעותיים. לא להרפות!

 

"עיר הנוער אני קורא למקום הזה", אמר לי אב שכול שפגשתי השבוע בבית העלמין הצבאי בחיפה. זו התנסות כואבת ומטלטלת לנאום לפני 30 אלף אנשים ביום הזיכרון, רובם המכריע כאלה שאיבדו את היקרים, הקרובים והאהובים עליהם ביותר, והם מסתופפים סביב המצבות, כל אחד מספר את סיפורו האחד והיחיד של יקירו. ולנסות, במשהו, לנחם. הנה הנאום שלי השבוע ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בבית העלמין הצבאי בחיפה:

 

 

הכונו לוועידה האידיאולוגית המדינית. בשנה שעברה פתחנו במסורת חדשה במפלגת העבודה: ועידה אידיאולוגית מעמיקה פעם בשנה - בנוסף כמובן למפגשים, לכינוסים ולסמינרים שאתם עושים כיוזמות מקומיות וקבוצתיות. כך אנחנו מחדדים את השיח הערכי הפנימי ואת דרכנו האידיאולוגית כמפלגה. הנה תזכורת לוועידה האידיאולוגית המפעימה של השנה שעברה, שעל סמך ניירות העמדה שהוגשו לה, דיוניה וסיכומיה נכתב מצע המפלגה:

 

הפעם הוועידה תתמקד בסוגיות מדיניות, ביטחוניות ואסטרטגיות בהתחשב בתמורות הדרמטיות במזרח התיכון. אתמול התקיימה ישיבה ראשונה של צוות ההיגוי של הועידה, בקרוב יפתח אתר ייעודי לקראת הועידה, שאליו תוכלו להגיש ניירות עמדה, להציע נושאים חדשניים ומעניינים לשולחנות דיון, ולהירשם לוועידה. בינתיים - עקבו אחר עדכונים באתר ובפייסבוק של המפלגה. בהצלחה לכולנו.

 

לצירי ועידה בלבד - שני צירי ועידה, עופר ברזילי ועמית רז, פתחו ביוזמה מוצלחת במיוחד - הם הקימו קבוצת פייסבוק ייחודית לצירי ועידת המפלגה (יש 1800 כאלה שנבחרו בבחירות דמוקרטיות). בקבוצה חברים כבר 343 צירים, וזו בהחלט במה ראויה ואפקטיבית לקיים שיח בקרב חברי הועידה. היא פתוחה לעיני כולם, אבל רשאים לכתוב בה רק חברי הועידה. ממליצה בחום להצטרף לקבוצה.

 

גאות גאים וסטרייטים - מזמינה לצפות ולהתרגש יחד עם חברי הפרלמנט בניו זילנד, שחבריו אישרו השבוע נישואים בין בני אותו מין. חברי הפרלמנט אינם יודעים את נפשם מרוב שמחה, והקהל מצדו פוצח בשיר אהבה ניו-זילנדי. פשוט מקסים. בקרוב אצלנו...

 ...

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית