ח'כ שלי יחימוביץ': המלשינון כמשל וכשיטה. תתכוננו: הלחץ להיכנס לממשלת נתניהו הולך להתגבר. מה עשתה סיירת הפייסבוק בין השקדיות והגפנים בצובה, ובואו תתנדבו ותתפקדו

10.2.2013

המלשינון כמשל וכשיטה. תתכוננו: הלחץ להיכנס לממשלת נתניהו הולך להתגבר. מה עשתה סיירת הפייסבוק בין השקדיות והגפנים בצובה, ובואו תתנדבו ותתפקדו

 

שלום לכולכם,

 

בחודש הקרוב אזדקק לכם כדי שתגבו אותי בהחלטה לא להיכנס לממשלה. יהיו רגעים שזה עלול להראות קצת "הגיוני", ושהלחץ הציבורי המתוזמן להיכנס ו"להשפיע מבפנים" יהיה אגרסיבי, שהגזרות יתבררו ככל כך קשות ואיומות עד שהקול "להיכנס ולמתן" יגבר. שביקור אובאמה ייצר אווירה של אוטוטו שלום כולל במזרח התיכון. שהלחץ מבפנים, כן, אותו לחץ מוכר והרסני להיכנס לכל ממשלה באשר היא - יהפך ליותר אגרסיבי.

או אז תזכרו את הבושה והכלימה של ברק ושרי העבודה בממשלת נתניהו. תחשבו על המאבק הנחוש שלנו לכלכלה הוגנת ולחברה צודקת שאין לו שום סיכוי לבוא לידי ביטוי בממשלת ימין כלכלי פרוע. תזכרו שזאת שגיאה מוסרית ופוליטית לחמם כסאות שרים וסגני שרים בשביל כמה כופתאות, במקום להמשיך לייצר בנחישות אלטרנטיבה שלטונית ראויה ונחושה שבסוף תנצח כל טרנד ריקני.

כן, אני מבקשת את התמיכה שלכם משום שאני זקוקה לה במצב הנוכחי יותר ממה שאתם מעלים על דעתכם, ומשום שאני סומכת עליכם, על שיקול הדעת שלכם, ועל הנכונות שלכם לעשות את הדבר הנכון והראוי.

 

שעה וחצי ישבתי השבוע עם נתניהו, אחרי שתי שיחות טלפון. זו הייתה שיחה בארבע עיניים, ובשנים שחלפו לא אני ולא הוא לא הדלפנו את תוכנן של שיחות כאלה, שנעשו תמיד מתוך הערכה הדדית ומתוך הכרה בתהום האידיאולוגית הפעורה בינינו. זה מה שאמרתי בתום הפגישה:

 

 

 

והנה עוד הרבה תקשורת.

 

"ח"כים חדשים, היו ריבלינים ויחימוביצ'ים" כתב לירון מרוז במאמר בוואלה, ביום השבעתה של הכנסת ה-19. השבוע אמרתי בפעם השלישית בחיי (אם לא סופרים את סיום קורס קצינות) "מתחייבת אני", והתחייבתי לשרת נאמנה את הציבור שבחר בי. בטקס ההשבעה הסתכלתי על 120 הח"כים והח"כיות, רבים מהם חדשים, והייתה לי תחושה אופטימית שזו הולכת להיות כנסת טובה מקודמותיה האחרונות. והיא תהיה חייבת להיות טובה, כדי לעמוד בחריצות, בתבונה וגם באומץ מול ממשלה שתרמוס את אזרחי המדינה.

ובכל זאת הייתה פעם ראשונה: צילום קבוצתי עם ראשי כל המפלגות. הנה כאן, רגע לפני שעלינו לבמה לצילום הרשמי.

 

המלשינון. "פטריוט אמיתי והגון משלם את מיסיו כחוק", אמר שר האוצר (בינתיים) שטייניץ, וגם פתח "מלשינון" להלשין על מעלימי מס. יאמר מייד שהעלמות מס הן לא חוקיות, אבל הקונספט הזה כל כך מקומם שאני לא יודעת אפילו איפה להתחיל.

הרי ברור ששטייניץ מתכוון לאנשים רגילים שאנחנו פוגשים: סטודנטים או מורים שנותנים שיעורים פרטיים, אינסטלטורים, עוזרות בית.

אבל בשביל הכסף הגדול באמת, המיליארדים הרבים, לא צריך מלשינון. זה נעשה כחוק ובראש חוצות. בתכנוני מס אגרסיביים, בפטורים שערורייתיים, ובמה לא.

מתגנבת תחושה לא נעימה שהאוצר שולח בני אדם רגילים לרגל זה אחרי זה, כדי שלא ישימו לב לדברים האמיתיים שמתרחשים מעל לראשם.

בני דורוז'קוב העלה לעמוד שלו העתק של טופס המלשינון שהוא בחר לשלוח, וזה אומר הכל:

 

היי שבת שלום לנו :) זה תומישל, בן 22, חייל משוחרר, עובד במלצרות וגר בדירת שותפים בבאר שבע - והשבוע גם אני התפקדתי למפלגת העבודה.

אני מאמין שמפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ' היא האלטרנטיבה לשלטון הכאוס הכלכלי והטירוף המדיני של נתניהו.

אני מאמין שבאמת יכול להיות כאן יותר טוב.

כי למרות שחווינו "אכזבה" בבחירות, מכאן אפשר רק לצמוח. הפעם כחלופה אמיתית, מגובשת ומלוכדת, וגם מספרית (15) יותר גדולה.

ולכן דווקא עכשיו חייבים להתפקד ולחזק את המפלגה ואת נציגינו בכנסת!

שבת שלום לכולם.

ובהצלחה לנו!

 

זה אחד הסטטוסים שהעלינו השבוע. גם אתם מוזמנים להתפקד כאן ולשלוח לנו כמה מלים על למה התפקדתם, עם תמונה שלכם, ל- laura@havoda.org.il ואנחנו נשתף את האחרים.

 

מה משותף למורה ממודיעין, מאבטח מירושלים, כורם מצובה, איש הייטק מהרצליה וסטודנט ממכון וייצמן? משתפת אתכם ברגע אחד של מנוחה וכיף, מרקו סרביה (בתמונה למטה עם הגיטרה), מתנדב נהדר שלנו מקיבוץ צובה שבין היתר מנהל לנו את דף הפייסבוק בצרפתית הזמין את אחת מ"סיירות הפייסבוק" שלנו שאנשיה מכירים אחד את השני בעיקר מהרשת - לגיבושון בלב הכרמים של צובה. כיף להיות עם אנשים טובים ומאמינים בדרך, במיוחד לצלילי "שחקי שחקי" בעברית ו"את חרותי" בצרפתית.

 

עם הילדים של לילי בן עמי 

 

אם גם אתם רוצים להתנדב ולעזור - ברשת, בכנסת, או במקום מגוריכם - כתבו ל-mitnadvim2013@gmail.com

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית