ח'כ שלי יחימוביץ': או שנרכיב את הממשלה או שננהיג את האופוזיציה. מדליקים את השטח ויוצאים למלחמה על הבית. עימות עם נתניהו, והאם אשה יכולה לטפל בסוגיה האיראנית?

7.1.2013

 

או שנרכיב את הממשלה או שננהיג את האופוזיציה. מדליקים את השטח ויוצאים למלחמה על הבית. עימות עם נתניהו, והאם אשה יכולה לטפל בסוגיה האיראנית?

 

הי חבר'ה,

 

עמכם הסליחה על האיחור במייל, הוא גם ישקף רק חלק קטן מהפעילות העצומה שלנו, וזה בגלל העומס הרב.

 

מחר יום א' אתם מוזמנים להשקת השלב האחרון של הקמפיין ולהשקת הסיסמה החדשה שלנו. זה יהיה בשעה 17:30 באירוע ססגוני בפאב ה"איוונטו", אני אהיה שם, וגם מועמדי המפלגה לכנסת, מתנדבים ופעילים.

 

או שנרכיב את הממשלה - או שננהיג את האופוזיציה. עם ביבי, ליברמן ופייגלין לא נשב. ואפשר, כן אפשר, להחליף את השלטון! השבוע התנענו מחדש את מערכת הבחירות הרדומה הזאת, שבה כל המפלגות כבר המליכו את נתניהו. יצרנו אנרגיות מעולות ותקווה חדשה. התברר לי שכשאני אומרת שהסיכוי שנשב עם נתניהו הוא "דמיוני" הציבור, ואפילו חלקכם, חושב שזה "כן", או "אולי". ואי הבהירות המדומה הזאת פשוט מזיקה. מישהו מכם העלה על דעתו אותי מרימה יד בעד קיצוץ בבריאות, בחינוך וברווחה? ברור שלא! אז הנה זה נאמר, מפורשות. הליכוד מאוד נחלש, ויש כאן הזדמנות מדהימה לקרוא לכל המתלבטים, העייפים, הספקנים, מצביעי מפלגות המרכז הבינוניות, דתיים לאומיים שערכי הסולידריות והערבות ההדדית הם ערכיהם - ליכודניקים שלא יכולים להשלים יותר עם הגהינום החברתי שישתרר פה אם נתניהו יבחר, מצביעי המפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה - הצביעו למפלגת העבודה בראשותי ונשים קץ לשלטון נתניהו ליברמן!

הנה המון תקשורת וגם וידאו של ההודעה שלי במסיבת העיתונאים שכינסנו:

 

 

הנה גם ראיון אמש לערוץ 10:

 

 

ואתמול לערוץ 2:

 

 

וטרי טרי מהערב בערוץ 2 פגוש את העיתונות אצל דנה וייס:

 

 

מעכשיו, לרחובות ולעבודה. הנה כך נראה אתמול המדרחוב של אלנבי כשקפצתי לשם מהבית עם האופניים. הנה וידאו עם "קריאת קרב" שלי, הנה תקשורת, וגם כמה תמונות:

 

עבודה למרחקים ארוכים / יחימוביץ' מול נתניהו - ראש בראש - מאמר באמת מעמיק ומפרגן של ארי שביט: "... כיוון שהיא מכירה את מגבלותיי, היא לא מדברת אלי במספרים ובאחוזי גירעון ובמיליארדים תקציביים. היא מדברת אלי ציונות. התחושה הבוערת בה היא שהכישלון הגדול של הדור של שנינו הוא שהפסקנו לעשות אידיאולוגיה... הבאנו ילדים לעולם ובנינו את בתינו ופה ושם גם תרמנו לאיזה עניין נשגב. אבל לא שמנו לב למה שהתרחש במשך 30 שנים בחברה הישראלית. לא שמנו לב לכך שלקחו לנו את המדינה...

 

 העבודה של שלי היא היום הביטוי האותנטי של המהפכה התודעתית והמושגית שהתרחשה בישראל בקיץ 2011... תודות ליחימוביץ', כאשר מפלגות האופנה יתפוגגו, עדיין תהיה לישראל מפלגת עבודה צעירה, ערכית ורלוונטית. ותהיה עבודה. תהיה הרבה עבודה. צריך יהיה לפנות הרבה מאוד הריסות." למאמר המלא

 

חוג בית למתלבטים אצלי בבית. וידאו וגם תמונות:

 

תקציב 2013 - העימות" אם נתניהו לא מוכן לבוא לעימות, נביא אותו אלינו. קיימנו במודיעין אירוע שבו התעמתתי עם נתניהו - קטע הוא, וקטע אני - תשובה על שאלות זהות. צפו ותיהנו:

 

 

זליכה: ליכודניק וביביסט לשעבר בלב אירוע של העבודה! באותו אירוע, העניק פרופ' ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי באוצר, הרצאה מדהימה, פילוסופית, כלכלית, חברתית – וגם הסביר למה עבר מנתניהו אלי. מומלץ מאוד לצפייה.

 

הנה ירון מרצה:

 

 

ואתם אהבתם, כפי שאפשר לראות:

 

הפרק הבא בגיהינום הכלכלי של נתניהו אם יבחר: הגזרות. אתם יודעים שבכל שנה אני נוהגת לחשוף את הטיוטות הסודיות של התקציב וחוק ההסדרים, אלה שהאוצר לא רוצה שתדעו עליהן, כדי שלא יקום קול מחאה ציבורית וכדי שהם יוכלו להעביר אותן במחטף של לילה אחד. גם השנה ליקטנו חלק מהגזרות המתוכננות וחשפנו אותן לציבור, טעימה ממה שצפוי כאן ביום שאחרי אם יבחר נתניהו. הנה מסמך הגזרות, תקשורת על מסיבת העיתונאים שעשינו, ראיון לאסתי פרז ברשת ב', לגדי נס ברדיו חיפה, גם לרדיו דרום, לרדיו קול חי, וגם לרדיו צפון. וגם תשדיר מצחיק ומר שהכנו על היום שאחרי - לוח השנה של ביבי:

לוח השנה של ביבי:

 

 

וגם קטעים ממסיבת העיתונאים שקיימנו לחשיפת הגזרות:

 

 

פרופ' יוסי יונה (מועמד לכנסת), ד"ר אראל מרגלית (יזם הייטק, מועמד לכנסת), אני, והכלכלן ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן

 

הבכיר מרוויח פי 130 משכר המינימום! דו"ח אדווה שמתפרסם היום מראה מה שכולנו מרגישים גם בלי דו"חות.

הצמיחה שנתניהו מתפאר בה נשארת אצל האלפיון העליון, מצמקת את מעמד הביניים שלנו, שממילא הוא מהקטנים בעולם המערבי, ומרחיבה את הפערים באופן קיצוני ומסוכן.

הנתונים מעידים על מגמה מטרידה שבה העשירים ביותר מתעשרים ואילו היתר נותרים מאחור.

הנתון בדוח, כי 100 המנכ"לים של החברות הציבוריות הגדולות ביותר תוגמלו בסכום ממוצע של 6.5 מיליון בשנה הוא לא פחות משערורייה.

זה סכום הגבוה פי 130 משכר המינימום ופי 60 מהשכר הממוצע.

ארבע שנים פעל נתניהו באגרסיביות לטרפד את הצעת החוק שלי ולפיה שכר הבכיר בחברה לא יעלה על פי חמישים מהשכר הנמוך, וכעת אנחנו רואים את התוצאה המרה:

הפכנו למדינה שבה החזק רחוק אלף שנות אור מהחלש.

אם נתניהו יבחר שוב וימשיך במדיניותו ההרסנית, אנו צפויים לגיהינום חברתי.

חייבים להחליף את ביבי. הנה תקשורת על זה, וגם גרף:

 

אז נכון שח"כים ושרים לא מרוויחים סכומים מטורפים כאלה, אבל העלאת שכרם פסולה, ואני אאבק בה.

בזמן ששכר נבחרי ציבור מתעדכן לפי השכר הממוצע, שכרם של הרבה עובדים במשק נשאר נמוך מאוד ואף נשחק.

עדכון השכר לפי השכר הממוצע הוא פריווילגיה שהרוב המוחלט של הציבור לא זוכה בה.

בקשתי היום מיו"ר ועדת הכנסת (שמטפלת בשכר הח"כים) יריב לוין ומיו"ר ועדת כספים (שמטפלת בשכר השרים) משה גפני, לכנס בדחיפות את הועדות ולהקפיא את השכר.

תחת שלטונו של נתניהו מחצית מהעובדים משתכרים פחות מ-5,800 ₪ ו-65% מהמשפחות העניות הן משפחות עובדות.

הנתונים האלה לא מסתדרים עם הגדלת שכר נבחרי הציבור שאמורים לייצג את כלל הישראלים.

שכר נבחרי הציבור אמנם לא מגיע לרמות השכר של מנכ"ל חברה ציבורית שנסחרת בבורסה, שם השכר יכול להגיע למיליון וחצי שקלים על חשבון הציבור, אבל מדובר בשכר מכובד לכל הדעות, הגבוה יחסית לשכר של עובדים סוציאליים ומורים, למשל.

אין שום סיבה שהשכר שלי יעלה. הנה תקשורת על זה.

 

הזכות להתאגדות התחזקה השבוע! השבוע הייתה החלטה מדהימה של בית המשפט בעניין התאגדות עובדי פלאפון - שאוסרת התערבות מעסיק בהליך ההתאגדות של עובדים.

זו החלטה היסטורית ואמיצה.

היא חשובה במיוחד כי ההנהלה ניסתה לטרפד באופן ברוטלי ואלים את נסיון העובדים להתאגד.

זו אבן דרך בתחום יחסי העבודה, ותמרור אזהרה למעסיקים כמו מנכ"ל פלאפון גיל שרון, שנהג באופן מביש כלפי עובדיו.

אני מקווה שההחלטה תחזק ותעודד עוד עובדים שמנסים להתאגד, אבל פוחדים לעשות את זה.

 

להרוג את השליח. יום אחרי שהסטטיסטיקאי הראשי פרופ' שלמה יצחקי קרא להפרטת השוק הפנסיוני "שוד הפנסיות הגדול" הוא פוטר במייל ע"י לשכת ראש הממשלה.

יצחקי הביא נתונים, כמו שאיש מקצוע הגון וישר. חייב לעשות, ואמר:

... "דמי הניהול נהפכו מס שעובר מעניים לעשירים.

זה סדר גודל של 25% מהפרשות לפנסיה, שזה כמו לתת שלוש שנים של שכר ממוצע במשק לעשירים.

הם לוקחים 2%, בטווח הארוך התשואה לא עולה על 4%. לכן, מי שמנהל את הפנסיה לוקח 50% ממנה ולא נושא בסיכון."

מתברר שמי שלא מוכן לנפק נתונים פיקטיביים שישרתו את הקמפיין של נתניהו וייצרו מציאות מדומה כמו שנתניהו רוצה - מושתק באלימות. הנה תקשורת, סטטוס יפה של הבת של הסטטיסטיקאי, ומם נחמד של חדר המצב:

 

הכאת לוחמי מגב - חרפה וקריאת תיגר על המדינה. אני רואה בחומרה רבה את תקיפתם ופציעתם של לוחמי מג"ב בידי מתנחלי המאחז הבלתי חוקי עוז ציון בשומרון. תקיפת חיילי צה"ל היא שיא של קריאת תיגר על המדינה, על חוקיה, ועל צה"ל שחוסנו הוא תנאי לקיומנו כאן.

יש כאן ביטוי מוחשי ומסוכן למתן הלגיטימציה לסרבנות ולציות סלקטיבי לשלטון החוק. הנה תקשורת, ראיון ליואב לימור וחיים אתגר בערוץ 2, וגם ראיון בעניין הזה ובעניינים נוספים לערוץ 10, לנדב פרי:

 

 

ועל השתלחות הליכוד בנשיא המדינה פרס כאן.

 

ליברמן תקף אותי (שוב) השבוע. עניתי לו במהלך הופעה בפני 600 סטודנטים מדהימים באוניברסיטת בן גוריון. הנה התשובה: "ליברמן הוא אדם מושחת, קיצוני וחסר בושה. מעולם הוא לא נקף אצבע לטובת הפריפריה בפרט והציבור בכלל, גם לא עבור עולי חבר העמים שאותם הוא מתיימר לייצג בכנסת. לו היה מחוקק עבורם חצי מהחוקים שחוקקתי - דיינו, אלא שדרכו הפוליטית מתאפיינת אך ורק בעשיית הון לעצמו בדרכים מפוקפקות. כשגילה רוח קרב - זה היה רק נגד הציבור וממניעים אינטרסנטיים, כפי שניסה בכל כוחו לעצור את החלוקה ההוגנת של רווחי הגז כדי לגונן על חבריו, טייקוני הגז". הנה תקשורת, והנה הסטודנטים:

 

גם בסמינר הקיבוצים היה מפגש מעולה עם סטודנטים. בבחירות הדמה שם זכינו במקום הראשון:

 

כמה מחברי סיירת הפייסבוק הנועזת שלנו באו למפגש במטה הבחירות שלנו, היה כיף.

אם גם אתם רוצים להצטרף לשורות הסיירת, או להתנדב בכל דבר אחר מלאו את הטופס הזה: http://members.havoda.org.il/volunteer/

 

סיירת הפייסבוק

 

בכל פעם שנדמה לי שאפשר לנוח מהמאבק הפמיניסטי.. רק 7% מהציבור סבורים שאשה יכולה לטפל בסוגיה האיראנית. אלה ממצאי סקר שעשתה ויצו. בכנס ויצו שהופעתי בו אמרתי שהמאבק נגד דעות קדומות לא הסתיים. נשים וגברים נולדו שונים אך שווים והמאבק לשוויון בין נשים לגברים על שכר שווה, חלוקה בנטל המשפחתי, ייצוג בהנהגה, וזכותן על גופן הוא מאבק שנצטרך לנהל אותו עוד שנים רבות. תקשורת.

 

כנס נשים בויצו

 

וגם מפגש עם "פישקא", צעירים דוברי רוסית 

 

לורה הביאה את אמא שלה למפגש:

 

לסיום - ראיון עם ינון מגל בוואלה, עם ספי עובדיה בגל"צ, ובעיקר ראיון כלכלי מקיף עם יעקב אילון בערוץ 2:

 

 

שבוע טוב שיהיה לכם,

השבוע אשלח לכם מייל נוסף, להפעלה גיוס ובקשות עזרה

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית