ח'כ שלי יחימוביץ': ועכשיו - עם סכין בין השיניים! ביבי נחלש ומאבד הרבה מנדטים - הזדמנות לשלהב את השטח ולעשות את ההבדל... ועוד

30.12.2012

 

ועכשיו - עם סכין בין השיניים! ביבי נחלש ומאבד הרבה מנדטים - הזדמנות לשלהב את השטח ולעשות את ההבדל. הפעילות שלנו מדהימה וכיפית - מי שעוד לא איתנו, יאללה לעבודה!

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

ביבי נחלש מאוד ומאבד הרבה מנדטים. זה שוב מייצר הזדמנות אמיתית להחליף אותו.

 

השבוע הזה בקמפיין הולך להיות חשוב, כי התחזקות שלנו מולו תעלה את הסיכוי להחליפו, ולהפיח תקווה בקרב ציבור גדול שויתר על הבחירות האלה.

 

התפקיד שלכם בחודש הקרוב הוא להנהיג את הציבור הזה, להלהיב אותו, לגרום לו להילחם ולהסביר לו שכל קול שלא הולך אלינו או לא בא להצביע הוא קול נטו לביבי-ליברמן.

 

שימו לב, נשארנו המפלגה היחידה שנלחמת להחליף את השלטון. כל האחרות, מימין ומשמאל, כבר הכתירו את נתניהו פומבית למלך ישראל, או השלימו עם מלכותו, או מתחננות לתיקים בממשלתו בסתר ובגלוי, או שלושתם יחד.

 

התבוסתנות הזאת חודש לפני הבחירות היא חרפה.

 

אנחנו לא שם. אנחנו בקרב.

 

המטות שלנו שוקקי חיים ופעילות, פעילות השטח שלנו פוגשת אנשים שרעבים למסרים שלנו ואוהבים אותנו. ואתם - אתם נפלאים! ההתגייסות שלכם, באלפים, האור בעיניים והאמונה בדרך פשוט מרגשים.

 

מגיע לכם יותר. מגיעה לכם חברה צודקת והגונה. ואלה אתם שיכולים לעשות את ההבדל.

לכן מי שעוד לא התגייס - זה הזמן לחמם מנועים. ומי שכבר התגייס - אז מעכשיו – עם סכין בין השיניים (לא להיבהל, זו רק מטפורה, או מקסימום הסכין שחותכת את הפלריגים שיתלו מהמרפסות ויצבעו את המדינה).

הגל שנרים עכשיו - ושרק אנחנו יכולים להרים - הוא שיעשה את ההבדל.

 

אז יאללה, לעבודה!

 

פעילים בבת ים                                                             תולים שלטים בירושלים

 

תיכון אורט אבין ברמת גן                                                             משכנעים מצביעים

 

מבצע שטח בגשם בראשון לציון                                       בגימנסיה הריאלת

 

וככה אתם יכולים להתגייס:

 

מאוד חשוב לתלות שילוט שלנו מהמרפסת ובעיקר אם הבית שלכם פונה לרחוב. זה תורם מאוד לנוכחות שלנו. אם אתם גרים מעל צומת סואן או רחוב מרכזי - עוד יותר טוב! כתבו לכאן אם אתם רוצים לתלות פלריג

 

מחכים לכם במטות המתנדבים שלנו - יש המון מה לעשות בשטח, בצמתים, בטלפון וברשתות החברתיות. היכנסו ללינק הזה וכתבו לנו איך אתם רוצים להתנדב.

 

בעניין פעילות ברשת - אם יש לכם הרבה חברים בפייסבוק, אם אתם בקיאים בתחומים הקשורים לאינטרנט, לתוכן, לגרפיקה, לתכנות, לצילום, וגם אם אתם סתם אוהבים את הרשתות החברתיות ופעילים בהן ובא לכם לחזק את המסרים שלנו וגם לענות למתקפות המאורגנות נגדנו - היכנסו לכאן וסמנו אינטרנט בשורת ההתנדבות.

 

תרומות. אם אין לחם אין תורה. זה לא סוד שאנחנו מפלגה עניה וירשנו הרבה חובות. קמפיין דורש גם הרבה משאבים כספיים. תרמו לנו או התרימו את ההורים שלכם, משפחה, סבים וסבתות. המגבלות הן כאלה: סכום התרומה המקסימלי המותר לבית-אב הוא 1000 ש"ח עד סוף השנה הזאת, כלומר עד 31.12.2012 ומי שידו משגת יכול לצרף לזה סכום נוסף - 2,300 ש"ח נוספים שמותר לתרום בשנת 2013, כלומר החל מ-1 בינואר 2013. לתרומה בכרטיס אשראי היכנסו לכאן. לפרטים או לתרומה בצ'ק פנו לאילן טמיר - ilan.tamir2658@gmail.com ,052-5156464

 

ליכודניק מאוד משמעותי עבר לשורותינו השבוע, וזה החשב הכללי באוצר לשעבר, פרופ' ירון זליכה, מקורבו של נתניהו, שהודיע רשמית: "לראשונה בחיי אצביע עבודה אחרי שתמיד הצבעתי ליכוד". הוא הסביר: "אסור להצביע עבור מי שנכשל, והמדיניות הכלכלית של נתניהו ושטייניץ נכשלה כשלון חרוץ. מפלגת העבודה בראשות יחימוביץ' הניחה לראשונה בפני המצביעים תכנית כלכלית שיעדיה שינוי תמהיל המיסוי, הגברת התחרותיות והפסקת מבול ההטבות לבעלי ההון במשק. אלה אותם כיווני מדיניות שיש להפוך כדי לחלץ את מעמד הביניים מהמיתון שהשיתה עליו הממשלה".

 

בתמונה: ירון ואני בכנס על שוק ההון שכינסתי לפני שלוש שנים בכנסת

 

ירון ואני חברנו זה לזה לפני שבע שנים כשנכנסתי לפוליטיקה, על רקע מאבקו האמיץ בשחיתות. היינו מאוד רחוקים כלכלית - הוא מונה לחשב ע"י ביבי והיו לו עמדות קפיטליסטיות מאוד מובהקות. ביבי מינה אותו כשכיהן כשר אוצר עם מדיניות קיצונית ואכזרית במיוחד. התווכחנו הרבה וגיליתי בו הרבה יושר אינטלקטואלי.

בסוף, דווקא הוא היה זה שהוביל אתי מאבקים לטובת עובדי הקבלן. דווקא הוא, כפה על הממשלה תקנות שמחייבות מחיר מינימום במכרזים כדי שעובדי הקבלן לא יעשקו וחייב את הממשלה לפקח על כך שזכויות העובדים נאכפו.

גם היום אנחנו לא מסכימים בכל, אבל נוצרו המון אזורי הסכמה בכל מה שנוגע לשוק ההון, עולם העבודה והריכוזיות. הוא בעל ברית נהדר, אני מעריכה אותו מאוד, מחבבת אותו וגאה על תמיכתו.

 

ביום שני הוא גם יופיע כמרצה אורח בכנס שלנו "תקציב 2013 - העימות" שאנחנו מקיימים במודיעין. מי שרוצה להשתתף באירוע - שירשם כאן. הנה תקשורת על ההצטרפות המדהימה של זליכה אלינו, כאן ראיון ברדיו תל אביב לנדב פרי שבו בלי להתכוון הוא הודיע על זה לראשונה, והנה ראיון מקיף שנתן למתן חודורוב בערוץ 10 ובו הוא מסביר למה, וגם אומר: "נתניהו ביצע בארבע השנים האחרונות התקפה מאורגנת על מעמד הביניים":

 

גם היוצרת המוכשרת נועה רוטמן, נכדתו של יצחק רבין ז"ל, קראה השבוע פומבית: "בגלל שלי, הנבחרת והבית - יאללה לעבודה!" הנה הסטטוס שהעלתה, וגם תקשורת. "עזבו אתכם מהכל וסליחה על הפאתוס וזה, אבל כן, בשביל הילדים שלי, בעיקר בשבילם. כי אני מסרבת לחיות פה בנוסטלגיה, כי אני מאמינה שאם היה טוב יכול גם להיות שוב טוב וצודק ומוסרי ושזה רק בידיים שלנו. לכן אצביע עבודה. בגלל שלי, בגלל הנבחרת הראויה, בגלל שזה הבית. יאללה, לעבודה".

 

איך תתניעו את המותשים, את המתלבטים, את אלה שחושבים שהבחירות נגמרו? קודם כל באמונה, בשכנוע הפנימי, ובהתלהבות שלכם. אבל הנה גם טיעונים:

1.בשטח אתם נתקלים בהרבה ליכודניקים שמתלבטים בינינו לבין נתניהו, וגם במצביעי ליברמן בעבר. הם היעד המרכזי שלנו. להם תאמרו שיש להם הזדמנות לבחור במנהיגה ובמפלגה שפשוט אכפת לה מהם, אחרי שנים של אטימות נתניהו. שהחיים שלהם ישתפרו, שלנו יש מחוייבות (וגם קבלות מהעבר!) לכך שנדאג לפרנסה, לדיור זול, לבריאות וחינוך שלא משלמים עליהם מהכיס, להורדת מחירי המזון. יש להם התלבטות בעניין המדיני? הסבירו להם שאנחנו מפלגת שלום ציונית הגיונית ומרכזית שלעולם לא תוותר על ביטחון ישראל. וחוץ מזה - הם הצביעו לבגין ושרון שהחזירו שטחים ופינו ישובים. שפעם אחת ינסו ויצביעו לטובת חיים הגונים בתוך המדינה שלנו. הנה כאן ראיון שלי לקווה שפרן ברדיו גלי ישראל שבו אני קוראת למצביעי ימין להצביע עבודה.

 

בעיקר נסו להעביר את זה (מם שמבוסס על הסקר האחרון של קמיל פוקס)

 

2.למתלבטים בתוך הגוש - הנה מאמר מצויין של פרופ' שלמה אבינרי שהתפרסם אתמול ב'הארץ', בוחן את לבני, לפיד ומרצ, ומסביר למה רק עבודה: "בניגוד ליש עתיד ולמפלגת התנועה, שהן רשימות קיקיוניות שהיום הן כאן ומחר יתנדפו לכל רוח (עיין ערך: קדימה), מפלגת העבודה מייצגת ממד רעיוני ופוליטי שהוא בעל שורשים עמוקים במציאות הישראלית כמוקד אלטרנטיבי לימין הפוליטי... לגידול בכוחה יהיו השלכות פוליטיות ממשיות... ככל שכוחה של העבודה יהיה גדול יותר כן יגדלו הסיכויים שתצליח להטות את המדיניות החברתית-הכלכלית לכיוון שיבטא את מה שעמד ביסוד המחאה החברתית: חיזוק המרכיב הסוציאל-דמוקרטי במדיניות הממשלה על חשבון הקפיטליזם הבלתי מרוסן הנוהג כיום." למאמר המלא. העבירו, הדפיסו, ותנו להורים לקרוא.

 

3.ולמי שחושבים שהבחירות נגמרו - מאמר של אריאל כהנא במעריב: "הבחירות חברים, בניגוד לדעה הרווחת, לא גמורות... מישהו או משהו עשוי לחולל סחף של הרגע האחרון. בבחירות הנוכחיות, למישהו הזה, או ליתר דיוק למישהי הזו, קוראים שלי יחימוביץ'" למאמר המלא

 

אתה תותח? "קל יותר לנתניהו לשמוע את המילים 'אתה תותח' משרית חדד מאשר להתעמת ולהתמודד עם הנושאים העומדים על סדר יומנו, הסוגיות החברתיות-כלכליות. אני מודה שאם יתקיים עימות על הסוגיות האלה והאחרות ביני ובין נתניהו, עימות שהוא מסרב לקיים, לא אומר לו 'אתה תותח' אבל זו תהיה הזדמנות לציבור לקבל סוף סוף אמירה ברורה מה כוונתו לעשות אם ייבחר. אם ייבחר נתניהו, הוא יגיש לציבור צ'ק של 20 מיליארד ₪ חובות שהוא יצר במו ידיו במדיניות כלכלית כושלת. מי שיחתום עליו יהיו מעמד הביניים והעניים. נתניהו נאם השבוע נאום שלם בלי אף מילה על כלכלה וחברה, כי הוא יודע שביום שאחרי הבחירות יהיה כאן גהנום חברתי, אם הוא ייבחר שוב", זה מה שאמרתי בהופעה לפני תלמידי ביה"ס התיכון במכבים-רעות, כאן:

 

ועל ענייני "אתה תותח" גם בראיון בגל"צ לרזי ברקאי (שהוא גם ראיון תגובה לאוסף דברי הבל, תסלחו לי על הביטוי, שאמר בראיון לפני יובל שטייניץ), ב-ynet ובעוד הרבה תקשורת.

 

"יצאת פרייר, לא תותח". אבל הנה אחד שהוא באמת תותח, וזה דני אזולאי. 30 שנה מנהל התפעול והאירועים של המפלגה, איש מוכשר מאוד, שמסביר לביבי עם לוח וגיר איך שחטו אותו במחיר כששילם 700 אלף שקלים על אירוע הפתיחה של הליכוד ביתנו עם שרית חדד בבנייני האומה. וידאו מאתמול שהפך ללהיט ברשת. הפיצו גם אתם:

 

 

לא נסראללה, אחמדיניג'ד ומשעל הולכים לקלפי, כפי שניסה נתניהו לצייר בראיונות שנתן בסוף השבוע שעבר, אלא אתם. "אני יושב בנושאת מטוסים", אמר מי שיושב בצוללת אטומה, בלי שום חיבור לחייהם של בני אדם רגילים. עוד הרבה תגובות וראיונות שלי על דברי נתניהו תמצאו כאן. והנה ראיון לאורלי וגיא בערוץ 10: "ישאל את עצמו כל צופה עכשיו, כל משפחה נורמאלית, האם ההכנסה שלה עלתה? לא, היא נשחקה. האם היא משלמת פחות לבריאות ולחינוך? לא. היא משלמת יותר לבריאות ולחינוך. האם מחירי המזון והדיור ירדו? לא, הם עלו. צמיחה זה דבר מבורך, אבל צמיחה היא אפקטיבית כשהיא מגדילה את מעמד הביניים ולא מקטינה אותו".

 

 

מקסיקו וצ'ילה, לא יוון וספרד. הנה נאום שלי בועידת כלכליסט: אנחנו עדים לתנועת מלקחיים שצרה על מעמד הביניים עם עלייה של מחירי המזון והדיור ומצד שני שחיקה בהכנסות וקיצוץ בתקציב המדינה שמאלץ משפחות לשלם מכיסן עבור שרותי בסיס. "אם בנימין נתניהו ייבחר שוב לראשות הממשלה, המגמה הזו תתעצם ותגדל. לעומת זאת המטרה של מפלגת העבודה היא הגדלת הנטו של משפחות מעמד הביניים. אני לא מציעה חבילה עסקית של הגדלת הנטו במין הצעה חלומית כמו סוכנת מכירות אלא תיקון פניה של החברה הישראלית, כי למרות שמפחידים אותנו שנהיה יוון וספרד, היום אנחנו הרבה יותר קרובים למקסיקו וצ'ילה מבחינת פערים בין עוני ועושר וזו הבעיה הגדולה שלנו." לנאום:

 

 

אנחנו מתנגדים לכך שמעמד הביניים ישלם יותר מסים. ראיון לענת דוידוב ב"סדר יום" על התוכנית הכלכלית של מפלגת העבודה. "כן, אנחנו מדברים על שינוי מאוד דרמטי בשיטות המיסוי בישראל. כי הגענו היום למצב שבו ככל שההכנסה שלך נמוכה יותר, אתה משלם יותר מסים".

 

מים הם זכות בסיסית ולא מוצר. המים מתייקרים השבוע. זו לא גזירת גורל, אלא תוצאה של החלטה מודעת של נתניהו להפריט את משק המים. הנה לינק לסטטוס מוצלח של עופר קורנפלד בעניין.

 

חיים ומוות. סל התרופות הולך ומידלדל ומשרד הבריאות נאלץ לבחור מי לחיים ומי למוות. אלה הקיצוצים של נתניהו. אנחנו נתקן את זה. הנה לינק לפרק הבריאות בתוכנית שלנו.

 

הפיטורים בכיתן. גם הם לא הבעיה של ביבי. שום מחויבות לתכנון ארוך טווח של מקומות עבודה, שום הזדמנות להכשרה מקצועית חלופית. על הטיפול הענף שלי ועל החקיקה שלי לטובת עובדי ענף הטקסטיל שפשוט נמחקו והושמדו באטימות לב תוכלו לקרוא הרבה באתר שלי.

 

הורי הילדים האוטיסטים יצאו למאבק חשוב ומוצדק מאין כמותו. בעשור האחרון מספר הילדים המאובחנים כאוטיסטים גדל פי 50 (הסיבה הרפואית והמדעית לכך עדיין לא פוענחה), אבל תקציב משרד הרווחה המיועד לכך גדל פי 10 בלבד. כשאנחנו מדברים על אחריות המדינה לאזרחיה, אנחנו מדברים בדיוק על זה. אני מתחייבת לפעול להעברת חקיקה המסדירה את זכויותיהם של האוטיסטים באופן שראוי למדינה מתוקנת. הנה הלינק לעמוד המאבק שלהם.

 

שתי מדינות לשני עמים, אקטיביות מדינית ולא קיפאון, מניעת התסריט המסוכן של מדינה דו לאומית, צבא חזק וסידורי ביטחון, חברה חזקה היא תנאי בסיסי לצבא חזק, משא ומתן בלי תנאים מוקדמים. נציגות הצוות המדיני בטחוני של מפלגת העבודה, שפועל ביסודיות ובעקביות כבר שנה וחצי בראשות פואד – מגישה לי פומבית במסיבת עיתונאים את עיקרי התוכנית המדינית-ביטחונית.

 
מימין לשמאל - נחמן שי, התומך החדש במפלגת העבודה אלוף במיל' עמירם לוין, בוז'י הרצוג, אני, פואד ועומר בר לב במסיבת העיתונאים.

 

הנה תקציר מסיבת העיתונאים, המסמך שהוגש, וגם הפרק המדיני מתוך המצע הכולל שלנו. ראיון לרשת ב' של קול ישראל, לגדי נס ברדיו חיפה, עוד הרבה תקשורת, וגם ראיון לגאולה אבן בערוץ הראשון:

 

 

מה בין מי שמכים חיילי צה"ל ובין סרבנות. המעשה החמור של תקיפתם ופציעתם של לוחמי מג"ב בידי מתנחלי המאחז הבלתי חוקי עוז ציון בשומרון - מעבר לחוצפה ולאלימות שבו - הוא שיא של קריאת תיגר על המדינה, על חוקיה, ועל צה"ל שחוסנו הוא תנאי לקיומנו כאן. למצות את הדין עם פורעי החוק, מן המאחז ומקרב אלה שבאו לתגבר אותם - זו כמובן חובה. אבל גם חייבים לדבר בגלוי על הזיקה שבין הודעתו של נפתלי בנט שישב בכלא ולא יפנה מאחזים, ובין מה שקרה כאן. כי בשני המקרים - לגיטימציה לסרבנות ממניעים פוליטיים, ואלימות נגד חיילים שבאו לבצע את תפקידם - יש פשוט ציות סלקטיבי לשלטון החוק.

 

גם איל קיציס התפקד לעבודה (ברצינות)! לקראת חזרתה של ארץ נהדרת, הוא מתראיין, סיפר על זה בלי שום בעיה, אמר שהצביע בפריימריס, ואפילו גילה שניים מהשמות שסימן: בוז'י וסתיו. אם גם אתם רוצים להתפקד עשו זאת עכשיו כאן.

וכמובן שלא אוכל לחסוך מכם את הפרסומת המוקדמת לארץ נהדרת:

 

והנה חלי שוב, בפתיח החדש לתוכנית ששודרה, שהוא הומאז' ל"משחקי הכס", סדרת ספרים (וגם טלוויזיה) שאני ממש אוהבת.

 

אדוני ראש הממשלה, אני מזמינה אותך לעימות:

 

וכך נראתה ההזמנה שלי השבוע על עמוד הפייסבוק של נתניהו. "אדוני ראש הממשלה, אני מזמינה אותך לעימות טלוויזיוני כמקובל בעולם המערבי, וכפי שהיה נהוג בעבר בישראל. הציבור זכאי ואנחנו מחויבים לדיון נוקב, אמיתי, על שתי השקפות עולם העומדות לפני הבוחרים. הבחירה האמיתית היחידה, היא בינך וביני, בין הליכוד ביתנו ובין מפלגת העבודה.

ראוי להזכיר: יצאנו לבחירות כשהמצב הכלכלי מידרדר, הפערים החברתיים מעמיקים, ואתה אינך מסוגל להעביר תקציב כי אתה חושש לחשוף לפני בחירות את מה שאתה מתכנן אחריהן: תקציב קשה, דורסני עם תפיסות הפוכות לאלה שלנו על תפקיד המדינה ואחריותה לאזרחיה.

על כך אני רוצה להתווכח איתך..." זה המכתב המלא כפי שפרסמתי אותו בעמוד הפייסבוק של נתניהו, וגם בעמוד שלי, בצירוף המם הזה שהכה גלים, רץ ברשת ועורר דיון נוקב:

 

הנה הרבה תקשורת על הקריאה שלצערי לא נענתה, וגם ראיון בערוץ 2:

 

 

אנחנו מובילים בעוצמה באוניברסיטאות ובמכללות. בשבוע שעבר סיפרתי לכם על ניצחון מוחץ בבחירות הדמה לכנסת בבאר שבע, השבוע זה קרה באוניברסיטה העברית בירושלים. גם שם נצחנו והגענו ראשונים. בקיצור, אם זה היה תלוי בסטודנטים - היינו באופן ודאי מרכיבים את הממשלה. כבוד לתא אופק שלנו! לעומדות בראשו ניצן כהנא יו"ר התא ואור כגן מזכירת התא, לעידו שטסל ולמור רובינשטיין וגם לאגודת הסטודנטים בעברית שמובלת בהנהגתנו, בראשות יו"ר האגודה יעל סיני שלנו וגיורא ואלה, רכז מעורבות חברתית. שאפו לא רק על הניצחון, אלא על העבודה הנהדרת, המעמיקה והנלהבת שאתם עושים כל השנה! והנה קצת תמונות:

 

"ההייטק מוזנח מאוד. נגדיל את תקציבי המדען הראשי ונסייע לעסקים וליזמים קטנים ובינוניים". הנה ראיון ל"אנשים ומחשבים", של פלי ("הנמר", תראו את התליון) פלד, כאן בתמונה עם ראש מטה ההייטק והעסקים שלנו אראל מרגלית.

 

גם כאן יש מצביעים. המועמדים והמתנדבים שלנו פשטו השבוע על פאבים בתל אביב כדי להציג למבלים את מצע המפלגה. ככה זה נראה:

 

מיקי רוזנטל

 

סתיו שפיר

 

מרב מיכאלי

 

יוסי יונה

 

השבוע התחלנו לצלם את תשדירי הבחירות, הנה תקשורת על זה, ותמונה מהסט:

 

ולסיום, מבשלת ומקפיאה. קצת אישי אבל לא יותר מדי. לילה כלכלי מצלמים בתים של פוליטיקאים, הנה הכתבה על הבית שלי. "זה יגמר בבכי", תכנית בידור מיוחדת בגלי צה"ל לתקופת הבחירות, עם דב נבון, דנה מודן ושי אביבי, מראיינים אותי על בישול ואני גם נותנת מתכון לעוף ממולא ומספרת שאני מבשלת ומקפיאה בקופסאות פלסטיק עם מדבקה. וגם ראיון לשרון כידון ושי גולדן בערוץ 2 עם לא מעט אלמנטים אישיים, הנה:

 

 

ושוב, לא לשכוח, הירשמו כאן להתנדבות.

 

שבוע טוב ומוצלח לכולנו,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית