ח'כ שלי יחימוביץ': מה בין מסי לביני ומי הליכודניק שמוכן שברצלונה תרד ליגה כדי שאבחר לראשות הממשלה. חודש לבחירות... ועוד

23.12.2012

 

מה בין מסי לביני ומי הליכודניק שמוכן שברצלונה תרד ליגה כדי שאבחר לראשות הממשלה. חודש לבחירות, ואני קוראת לכם להתגייס למערך המתנדבים הנהדר שלנו, וגם מבקשת: תענו לסוקרים

 

שלום לכולכם,

 

חודש לבחירות - ואנחנו עושים חיל! צלחנו לא מעט אתגרים, ואנחנו מיוצבים ברוב הסקרים על 20 מנדטים, עם בוחרים יציבים ונאמנים. אבל אנחנו רוצים יותר, אנחנו יכולים יותר, ויש לנו כל ההזדמנויות שבעולם לנצל פוטנציאל אדיר לא ממומש. אנחנו רואים את זה בסקרי העומק, וגם אתם בטח מרגישים כמה אנשים פתוחים אלינו, אוהבים אותנו וקשובים למסרים שלנו. כמה הגל הזה יצבור תאוצה - זה תלוי במידה רבה בכם. באנרגיות שלכם, באמונה ובהתגייסות.

 

ועכשיו לעבודה, ככה אתם יכולים לעזור:

 

מחכים לכם במטות המתנדבים שלנו - יש המון מה לעשות, בשטח, בצמתים, בטלפון וברשתות החברתיות - כנסו ללינק הזה וכתבו לנו איך אתם רוצים להתנדב.

 

בעניין פעילות ברשת. אם יש לכם הרבה חברים, אם אתם בקיאים בתחומים הקשורים לאינטרנט, לתוכן, לגרפיקה, לתכנות, לצילום, וגם אם אתם סתם אוהבים את הרשתות החברתיות ופעילים בהן, הכנסו לכאן וסמנו אינטרנט בשורת ההתנדבות.

 

תענו לסוקרים, זה חשוב! כשהטלפון מצלצל ועל הקו מישהו שעושה סקר - אל תנפנפו אותו, תהיו סבלנים ותענו. סקרים לא רק משקפים תודעה אלא גם יוצרים אותה, ובכל פעם שאתם עונים - אתם תורמים המון.

 

בית בית ודלת דלת. דופקים בדלת, אומרים שלום, ומסבירים לאנשים למה להצביע עבודה. כבר עשינו פיילוט אחד בראשון לציון, התוצאות היו מעולות, ועכשיו אנחנו פושטים על כל הארץ ביום ב' 24/12/12 בין השעות 16:00-21:00 בעיר שלכם. גם המועמדים שלנו לכנסת ישתתפו. להרשמה: http://alturl.com/3kcbw לפרטים נוספים: 03-7283606

 

השבוע היו לנו שני ניצחונות יפים בשתי אוניברסיטאות חשובות. מפלגת העבודה ניצחה בבחירות דמה לכנסת באוניברסיטת בן גוריון, השתתפו 5000 סטודנטים (!) הגענו ראשונים.

כבוד לאפרת הולצמן, יו"ר תא אופק בן גוריון, לוטן רוזנבלום יו"ר המשמרת הצעירה בבאר שבע, ואור הרפז מתא אופק בן גוריון שניצחו על יום הבחירות.

באוניברסיטת תל אביב (בחירות אמת...) תא דור חדש שלנו ניצח בבחירות לאגודת הסטודנטים וקיבל רוב גדול של נציגים בועידת האגודה. גלעד ארדיטי יו"ר התא, ענבר הוכברג מזכירת התא, וכל פעילי תא דור חדש - אחראים להישג המרשים הזה, כל הכבוד! הנה עוד פרטים.

 

יום הבחירות בקמפוס הבאר שבעי השבוע

 

זו לא הפעם הראשונה שאני כותבת לכם בגנות הסרבנות. הפעם זה אחרי שיו"ר מפלגה בישראל, נפתלי בנט, אמר שיסרב פקודה וישב בכלא אם יבקשו ממנו לפנות מאחזים.

סרבנות היא מסוכנת, משום שהיא חותרת תחת היסודות הדמוקרטיים של המדינה. היא אנטי ממלכתית, והיא מערערת על החלטות ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי בידי העם. אצלנו באופן מיוחד, השרות הצבאי הוא חלק בלתי נפרד מחיינו כאן כעם וכמדינה. הוא מבטא את הערבות ההדדית, את הסולידריות, את הנטילה המשותפת בעול. מדינת ישראל היא מדינה חזקה וצה"ל הוא צבא חזק, ועל כן הדמוקרטיה שלנו יכולה לספוג סרבנות מימין ומשמאל כשהיא נעשית ע"י יחידים שמגיעים משוליים קיצוניים. אבל כשסרבנות חודרת לזרם המרכזי בחברה, ולהנהגה שלה, היא מסכנת אותנו כחברה, כעם וכמדינה. לפוסט המלא

 

כן לשתי מדינות לשני עמים. לא לשנאה למתנחלים. כן מתווה קלינטון, אבל כל עוד אין הסדר - לא ליבוש סתמי של ישובים שהוקמו כחוק ועל פי החלטות ממשלה. הדברים האלה שאמרתי בראיון ל-ynet  ושאני אומרת שוב ושוב (ואמשיך להגיד אותם ולהאמין בהם), מחוללים כל פעם סערה זוטא. הנה ראיון על זה ליעל דן בגל"צ. ובטח שמתם לב שכל המפלגות ללא יוצא מן הכלל (ליכוד, ליברמן, מרצ, בנט, "התנועה", לפיד, בנט) תוקפות אותנו בלי הפסקה. אנחנו מצדנו מתרכזים בנתניהו ובליברמן. הנה סרטון קמפיין שהכינונו מראש כי ידענו שזה יבוא: "היא ימנית - היא שמאלנית"! שזכה כבר ל-51,000 צפיות. על הסרטון, וגם צפו ושתפו:

 

   

"מנהיגת השכל הישר" ו"ליונל מסי של הפוליטיקה הישראלית" כותב על זה מתי גולן במאמר מאוד מפרגן בגלובס, והנה עוד מאמרים בעניין.

 

ואם אנחנו כבר בענייני כדורגל, הנה מפגש בטבריה עם ליכודניק לשעבר שמוכן שברצלונה תרד ליגה כדי שאני אהיה ראש הממשלה:

התנגדנו באופן גורף לפסילה של מפלגות. על זה וגם על למה באמת נתניהו מבעיר את הזירה המדינית בראיון לאריה גולן בקול ישראל.

 

עוד לא היה בתולדות המדינה ראש ממשלה שהפגין תאוותנות כל כך גדולה לשליטה על כמה שיותר אמצעי תקשורת. השבוע הסתיים בהצלחה קרב קשה על גורלו של ערוץ 10, שנתניהו התנכל לו קשות רק משום שהערוץ ועובדיו התעקשו לעשות עבודה עיתונאית וסירבו לספק לו תשדירי שרות חינם. וזה לא נגמר בערוץ 10. כינסנו מסיבת עיתונאים כדי להתריע מפני הסכנה לחופש הביטוי.


שלום קיטל, מירב מיכאלי, ח"כ איתן כבל, ח"כ יצחק הרצוג, מיקי רוזנטל

 

הנה קטע וידאו שלי ובו אני מתארת את מצבו העגום של שוק העיתונות, ואת הסכנה המוחשית לחופש הביטוי ולדמוקרטיה. ועוד תקשורת על התקשורת.

 

הנה נאום שלי בכנס שדרות, שהיה אמור להיות אחרי נאום של שר האוצר יובל שטייניץ, אלא ששטייניץ ביטל ברגע האחרון, משום מה. באופן כללי יש היעדרות מכוונת ומוחלטת של נתניהו ואנשיו מכל זירה ומכל דיון בסוגיות כלכליות וחברתיות. אפשר להבין אותם, אבל בוודאי לא צריך להשלים עם זה:

 

כנס ישראל-שדרות לחברה 2012

 

דו"ח העוני. בלי חמלה בבקשה. נאום שלי בועידת "עדיף" של אנשי עסקים: "הנטייה, כשמדברים על דו"ח העוני היא להתייחס לנתונים בעיניים של חמלה, של סעד ושל מסכנות. העוני בישראל הוא לא תאונת דרכים או משהו שצריך בגינו לייצר תוכנית נקודתית למלחמה בעוני. העוני הוא תוצאה של מדיניות כלכלית מכוונת, אידיאולוגית, מודעת, שנמשכת מזה עשור שלם - העשור הכלכלי של נתניהו." עוד תקשורת על דו"ח העוני האלטרנטיבי ועל דו"ח המועצה לשלום הילד על מליון ילדים עניים.

 

"רודפים אחרי קולות הבוחרים מבלי לספק תשובות לציבור. למעט מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ', אף מפלגה לא הציגה תוכנית כלכלית" כתבה של שאול אמסטרדמסקי בכלכליסט, והנה גם הטבלה שלא משקרת:

 

עוד עניינים: על האחיות, הנמלים, המתנחלים, העוני, מעמד הביניים - ועל הגיהנום החברתי והכאוס הכלכלי שמאפיין את סוף כהונתו של נתניהו, בראיון לבן כספית בערוץ 2, על שר המשפטים יעקב נאמן שמכניס עוד הקלות בחוק שכר בכירים המסורס ממילא, כאן, ראיון עם חגי גולן על הסיכויים לנצח בבחירות, על סדר היום הכלכלי חברתי, על ליברמן ועל התכנית לכלכלה הוגנת, וגם ראיון לרדיו קול חי, על פוליטיקה שמחפשת דבק מאחד לעומת פוליטיקה שחוגגת על שסעים. באוניברסיטת בר אילן יש לנו תא אופק יחסית קטן מטבע הדברים, אבל כזה שעושה עבודה מעולה. היה מפגש מצויין עם הסטודנטים, רובם מצביעי ימין. הזכרתי להם שבגין החזיר את סיני ושרון עשה את ההתנתקות, והפצרתי בהם להצביע פעם אחת על סדר יום מוסרי כלכלי וחברתי של החברה הישראלית, ולא על סוגיית הגבולות. הנה תמונות.

 

נסו לתת שוחד לשוטר ותוך שניה תהיו עצורים. ככה זה אצלנו, במדינה שהשרות הציבורי בה מסור ולא מושחת, למרות שמתעללים בו. ובכלל, נוכח הליברמניזציה והשחיתות השלטונית הקשה שעולה מפרשת ליברמן - כדאי להיזכר בחצי הכוס המלאה. בבית משפט עליון שיש לנו ששמו יצא לתהילה בעולם, בעובדה שגם מושחתים בצמרת נשפטים בסוף כאחד האדם אם פשעו. אבל לצמרת הפוליטית שלנו שוב ושוב מתברגים מי שהמדינה בשבילם היא ממילא עסק וערוגת כסף. ומי שרואים ככה את המדינה אין להם בעיה לקחת גם לעצמם גזר קטן. בכנס שעשינו השבוע (חוץ ממני השתתפו חילי טרופר, מיקי רוזנטל ומשה מזרחי) - הצגנו תוכנית מפורטת למאבק בשחיתות, שכתב מיקי רוזנטל, והנה הנאום שלי בכנס:

 

הרחוב הרוסי פינת העבודה. זה השם של קבוצת הפעילים דוברי הרוסית שלנו שהתגבשה בחודשים האחרונים. בשבוע שעבר הם יצאו למבצע שטח מוצלח בבת ים. והיום, למרות הסערה, הם יצאו לראשון לציון כדי לדבר עם דוברי רוסית על מפלגת העבודה. הגשם הבריח אותם לתוך חנות "מניה" שם הם דיברו עם הקונים והעובדים. אם אתם רוצים להתעדכן ולהצטרף לפעילות כתבו ללורה טלינובסקי בדף הפייסבוק של הקבוצה.

 

שבת שלום ושבוע טוב שיהיה לכם,

הנה שוב הלינק להתנדבות

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית