ח'כ שלי יחימוביץ': הון שלטון עולם תחתון - על ליברמן ועל השחיתות שמרסקת את הדמוקרטיה, כל אחות היא אחותי, בואו עצבו בשבילנו את שלטי הקמפיין, ואני מבשלת

16.12.2012

הון שלטון עולם תחתון - על ליברמן ועל השחיתות שמרסקת את הדמוקרטיה, כל אחות היא אחותי, בואו עצבו בשבילנו את שלטי הקמפיין, ואני מבשלת

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

40 ימים לבחירות, אנחנו צריכים אתכם במלוא הכוח, מי שרוצה להתגייס, להירתם ולהתנדב - מוזמן למלא את הטופס הזה.

 

מושחת, נמאסת. חוקית, ציבורית, מוסרית ונורמטיבית אסור היה שליברמן יישאר בתפקידו ולו דקה אחת נוספת. אנחנו הובלנו את המאבק להתפטרותו, אנחנו הודענו שבשום נסיבות לא יושבים באותה ממשלה עם מי שהוגש נגדו כתב אישום, אנחנו תבענו מראשי המפלגות האחרות לנהוג כמונו. כי הון - שלטון - עולם תחתון - זו לא סיסמא, אלא תיאור מדוייק של מעלליו של ליברמן. שחיתות שלטונית מהסוג הזה מפוררת את יסודות המדינה, מרסקת את הדמוקרטיה, ומשאירה נזק בלתי הפיך באמון הרופף ממילא שהציבור חש לנבחריו. יש קשר ישיר בין המאבק שלנו לחלוקת משאבים הוגנת ובין פוליטיקאים מושחתים שחוצבים את הונם תוך שימוש במעמדם הפוליטי.

 

הנה ראיון אמש אצל איילה חסון ביומן בערוץ 1, ראיון בגל"צ אצל מיכה פרידמן אתמול בבוקר, עוד הרבה תקשורת וגם וידאו ממסיבת העיתונאים שקיימנו (ראש אגף חקירות ניצב בדימוס משה מזרחי, מיקי רוזנטל ואני) אחרי שפורסמה ההחלטה לא להגיש נגד ליברמן כתב אישום בפרשה העיקרית, וכן להגיש כתב אישום בפרשה הכאילו, רק כאילו, משנית.

 

קוראת לכם להשתתף בכנס חרום להגנה על שילטון החוק שנקיים ביום א', ה-16 בחודש (מחרתיים), בשעה שבע בערב, במוזאון ארץ ישראל בתל אביב. הנה הסבר על האירוע באתר, קישור לאירוע בפייסבוק, והנה טופס ההרשמה.

 

מלה שלי. הנה מם שהעלינו אתמול, ככל שתשתפו יותר בפייסבוק כך זה יעזור:

 

 

שביתת האחיות, שיר של חיים חפר:

כמה שווה משמרת לילה, כשהעפעפיים עייפים והעיניים בוערות?

כמה שווה לחש אנקתו של חולה, להרגיע את עצמותיו המיוסרות?

כמה שווה היד הטובה שגם היא צרי לכאבים ואנחות, כמה שווה אחות?

כמה שווה זאת המחלקת את ימיה בין התחבושות והזריקה?

כמה שווה האישה האוספת את השתן שלי ושלך לבדיקה?

כמה שווה זאת, שמנקה את הצואה ויצועי הדווי של הישישים?

כמה שווה הכוח הנפשי להיות אין אונים במות אנשים?

כמה שווה החיוך הניתן לפצועים ולבני משפחות?

ואתם המבקשים מן האחות להיות רחמנית כאילו אין הן עושות זאת כל חייהן,

כאילו אין ידיהן נקיות.

אבל, תנו להן גם אתם משהו לכל הרוחות.

לא רחמים על ימיהן ולילותיהן בנעלה שבמלאכות

תנו להן את הכבוד ואת הקיום ואת התנאים ואת התודה

כדי שגם הן תדענה כמה שווה אחות.

 

כל אחות היא אחותי. קמפיין של ח"כ לעתיד סתיו שפיר ברשת - אימצנו אותו

 

ביבי לא מדבר עם האחיות בתרוץ שאנחנו ערב בחירות. ההחלטה על עמוד ענן היתה דרמטית לא פחות ויקרה הרבה יותר מהסכם ראוי עם האחיות, ובכל זאת היא התקבלה ערב בחירות. ואני תמכתי בה. אז די לצביעות. ודי להתעללות בעובדות מקצועיות ומסורות שמועסקות בתנאי עומס בלתי-נסבלים. מספר האחיות לנפש בישראל הוא כמעט הנמוך במערב וזו לא תאונה. זו תוצאה של מדיניות נפשעת ומכוונת של נתניהו. הוא מייבש בכוונה את שירותי הבריאות ורוצה שר"פ לעשירים.

 

האחיות הן עמוד השדרה של הבריאות הציבורית והן נלחמות על זכותן וחובתן להציל חיים ולטפל בחולים. הדרישות שלהן מוצדקות מאין כמותן.

 

יש לנו תוכנית להצלת הבריאות הציבורית. הנה היא. פרשנו אותה במסיבת עיתונאים השבוע, הנה הרבה תקשורת על מה שהיה שם ועל הטיפול שלי בפרשה בכלל.

 

מימין לשמאל - הדס עילם, סטודנטית לסיעוד, הח"כית לעתיד סתיו שפיר, אני, ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן ראש המטה הכלכלי-חברתי, והכלכלן עמית בן צור, ראש צוות התוכנית לכלכלה הוגנת.

 

"הלכתי ללמוד להיות אחות כי רציתי לעזור לאנשים", סיפרה במסיבת העיתונאים הדס עילם, סטודנטית לסיעוד, שנגעה ללב ולראש גם יחד כשתיארה את מצבה ואת מצב האחיות. הדס היא גם פעילה ומתנדבת שלנו, ואני ממליצה לצפות:

 

 

וזה קמפיין הבחירות שלנו, שהושק בתחילת השבוע:.

 

מי שרוצה לדעת עוד על הקמפיין, מי עומד מאחוריו, מה הסיבות שבחרנו בקמפיין הזה ומה הוא עוד כולל – מוזמן להכנס לתמצית מסיבת העיתונאים שבה הוסברו הדברים, עם הח"כים שלנו בוז'י הרצוג (ראש מטה הבחירות) ואיתן כבל (ראש צוות תגובות), ועם המועמד איציק שמולי (ראש מטה סטודנטים, מילואימניקים וחיילים משוחררים), וכמובן עם הצוות המקצועי של ההסברה והאסטרטגיה שלנו. 

 

זה לא אנחנו, זה אתם שתוכלו לעצב את הקמפיין הזה כרצונכם ולתת לנו רעיונות. האפליקציה הזאת מאפשרת לכם למלא את השלטים באיזה תוכן שאתם רוצים, ולהעלות אותם כקאבר בפייסבוק. אם תרצו לקחת את זה עוד שלב - תוכלו להזמין את השלט שיצרתם כשלט מרפסת, כחולצה וכעוד כל מיני דברים נחמדים שיותאמו לכם אישית וישלחו אליכם. על האביזרים האלה נבקש מכם תרומה שתכסה את העלות (נשמח כמובן לתרומה גדולה יותר) – כי אתם בטח יודעים שאנחנו מפלגה עניה. מבקשת שתפיצו את זה ותשתפו כמה שיותר. הנה ככה נראה שלט בתולי שמחכה ליצירתיות שלכם:

 

 

בבחירות מנצח לא מי שנותן את התשובה הנכונה, אלא מי שקובע מה תהיה השאלה. ובכוונה אחרי ליברמן, האחיות, והקמפיין שלנו, אני חוזרת לליברמן-נתניהו ולמה שהם מנסים לעשות לסדר היום של הבחירות האלה. הנה פוסט שהעליתי לפיסבוק השבוע בעניינו של ליברמן, עוד לפני שהוחלט להגיש נגדו כתב אישום, וחשוב לי שתקראו אותו ושתהיו נחושים וחזקים מול כל מי שמנסה להחליש אותנו:

"כמה דברים על ליברמן, אדם מושחת קיצוני ומסוכן, ועל המאבק לכלכלה הוגנת וחברה צודקת.

בקמפיינים פוליטיים לא התשובות, טובות ככל שיהיו, קובעות.

בקמפיינים פוליטיים מנצח מי שקובע מה השאלה.

הבטן הרכה של נתניהו וליברמן היא השיח הכלכלי-חברתי.

נתניהו זוכר היטב את התבוסה הצורבת שלו בבחירות 2006, אחרי כהונה אכזרית במיוחד שלו כשר אוצר.

הציבור העניש אותו על זה. הוא פוחד להיות שם שוב.

ויש לו ממה לפחד.

בבטן הרכה שלו ושל ליברמן שואלים אותם איך זה שאנחנו מרוויחים פחות, אבל משלמים יותר על בריאות, חינוך, מזון ודיור.

איך זה שהמדינה הפקירה את חיי אזרחיה.

איך זה שהמדינה שלנו הפכה למדינה עם הפערים הגדולים ביותר בעולם המערבי בין עניים לעשירים.

איך זה שקבוצה קטנה מאוד מתעשרת מאוד והציבור כולו נמעך.

הדיבורים הקיצוניים, הפראיים וחסרי האחריות של ליברמן נועדו לגרור אתכם לזירה שבה הוא ונתניהו מרגישים נוח.

דימויי השואה, הלהטת הרוחות המכוונת, הכל, רק לא השאלות האמתיות על החיים שלנו כאן.

ליברמן הוא אדם מושחת ומסוכן.

בציניות מוחלטת הוא עוזר עכשיו לנתניהו לעשות כל דבר, ובלבד שהשאלה לא תהיה על מה שחשוב לכם.

גינוי אירופי? הכרזה על מדינה פלסטינית באו"ם? נתק עם האמריקאים? כל דבר כזה משרת אותם ומכריח אתכם להיות במגרש שבו המילים המתלהמות גוברות על סדר היום האמתי.

ביבי מוליך שולל גם את הגרעין הקשה שלו. הרי הוא לא מתכוון בכלל לבנות ב-E1. הוא רק רוצה שתתעסקו ב-E1 ולא באחיות, במערכת הבריאות הציבורית שריסק ובדברים שבגללם יצאתם לרחובות.

אני מתחייבת שלא לתת לליברמן לקבוע בשבילכם את סדר היום של הבחירות

ומבקשת גם מכם - אל תתנו לו!

 

אזור הנוחות של הפוליטיקאים. הנה גם ראיון אצל רזי ברקאי בגל"צ בעניין הזה: "השיח המדיני הוא איזור הנוחות של הרבה מפלגות ושל נתניהו במיוחד. אפשר להפריח סיסמאות ולא צריך לתת דין וחשבון לציבור" ועוד תקשורת בעניין. ממליצה על שני מאמרים מעניינים בהקשר: שביל הזהב של יחימוביץ' של אבי שילון, ו"שלי, עשי לנו פנטזיה" של צבי בראל.

 

אצלי במטבח. הגשם החל לרדת על האוכל, המפות והנרות בדיוק כאן, כשהתחלתי לברך את 25 הח"כים והמועמדים שלנו:

 

הזמנתי אותם אלי הביתה לארוחה שבישלתי. כשהחל הגשם, כל אחד תפס בתושיה קערה עם אוכל ורץ אתה אל תוך הבית הקטן שלי. היה צפוף אבל ממש כיף.

 

הנה כמה כתבות וידאו:

 הדלקת נרות, ynet                                     שלי מטגנת לביבות, ynet  

      

הדלקת נרות, ynet שלי מטגנת לביבות, ynet

 

מתוך גיא פינס

 

ועוד המון תקשורת, ועוד כמה תמונות:

 

וחוץ מזה גם קיימנו פגישת עבודה ראשונה, שתהפוך מעתה לשגרה.

 

מלחמת פלאפון בעובדים שלה. שנים ההנהלה לא ספרה את העובדים. בזמן רווחים שמנים, אלה היו רק המנכ"לים שמשכו שכר שערורייתי. ירידה ברווחים לא הפריעה למנכ"ל, גיל שרון, לקבל שכר אסטרונומי ומנותק מהמציאות בעלות של יותר מ-36 מיליון שקל מאז מונה למנכ"ל החברה. אלא שבו בזמן הוא מנהל מלחמת חורמה בנסיונות של העובדים להתאגד.

 

פניתי במכתב ליו"ר דירקטוריון פלאפון, שאול אלוביץ', ובקשתי ממנו לפטר את המנכ"ל, בגלל ההתנכלות לעובדים. הצבעתי על הניהול הכושל שלו, ששכר מופקע בצידו, ותיארתי איך ניסה לשבור את התאגדות העובדים החוקית והמוצדקת, ואיך זה הגיע לשיא כשבהוראתו נלקחו רכבי הליסינג של העובדים השובתים על חפציהם האישיים כולל כיסאות תינוק, בצעד שהוא חסר תקדים בחריפותו בתחום יחסי העבודה. לא העובדים אחראים להידרדרות במצבה של פלאפון, כתבתי לו, אלא גיל שרון שמכהן יותר מדי שנים בתפקידו, ושבימים אלה עסוק גם בלהשמיד את שאריות המוניטין של פלאפון במאבקו בעובדים.

 

אני גם מבקשת מכם להיכנס לעמוד הפייסבוק של התארגנות העובדים, לתת להם לייק ולהביע את תמיכתכם. לתקשורת.

 

לקוחות אכפתיים ב"חצי חינם" דווחו לנו שהאורזות עובדות בעמידה בניגוד לחוק הזכות לישיבה בעבודה שחוקקתי לפני כמה וכמה שנים. הנה מכתב למוטי קופרלי, בעל השליטה ברשת חצי חינם.

 

אחרי שנתניהו העביר את ערוץ עשר ועובדיו סבל ומרורים, הוא גמר אומר לסגור את הערוץ, פשוט משום שהערוץ מתעקש לעשות עבודה עיתונאית ולא מוכן להיות השופר של נתניהו ערב בחירות.

לפני יותר משבוע חתם שר האוצר על המלצות ועדת לוקר שמסדירות את הארכת הזיכיון לערוץ 10, אבל נתניהו מונע העלאה שלהן לממשלה לצורך אישורן כהצעת חוק. בפועל מדובר בגזר דין מוות לערוץ בתוך שבועיים מהיום. מדובר בהתערבות פוליטית בוטה, שתביא לסגירת הערוץ, לפיטורי מאות רבות של עובדים, ולמסר ברור לתקשורת: תתנהגו יפה או שתפגעו. לתקשורת.

 

המאבק שלי נגד שכר בכירים מופרע במיוחד נשא השבוע פרי חלקי כשיו"ר החברה לישראל, אמיר אלשטיין, ויתר על חבילת האופציות שלו, בשיעור של 25 מליון שקלים. לעומת זאת המעשה המגונה של ניר גלעד בציבור, שראשיתו עוד בשיטת השקשוקה (כן, זו הפרשה מהתחקיר של מיקי רוזנטל, היום מועמד שלנו לכנסת) - נמשך. חבילת האופציות (גם 25 מליון) לגלעד מגלמת בתוכה את כל אי הצדק, הפגיעה בכלכלה והריקבון שבקשרי הון ושלטון. גלעד, שהיה החשב הכללי באוצר העניק בשעתו מתנה נדיבה ותמוהה לחברה לישראל. עכשיו הוא מתוגמל שוב ושוב על ידי אותה משפחה כשהוא עובד בשירותה כמנכ"ל החברה לישראל. תזכרו שהביצועים של החברה לא מצדיקים חבילת אופציות כזו. הרווחים נשענים כמעט אך ורק על רווחי כימיקלים לישראל שחוצבת את הונה ממשאבי הטבע השייכים לכלל אזרחי המדינה, שעליהם היא משלמת תמלוגים מגוחכים ועלובים.

תבעתי גם מהמוסדיים וגם מהרגולטורים להתערב, הנה הרבה תקשורת על זה.

 

הנה תמונה לדוגמה ממבצעי השטח שלנו שנמשכים בכל יום שישי. חבר'ה שלנו מסתובבים, מדברים עם אנשים, מסבירים להם את הדרך שלנו, במה אנחנו מאמינים, ולמה מי שרוצה בהפלת נתניהו יש לו רק אופציה אחת: העבודה. אם גם אתם רוצים להתנדב (יש עוד הרבה דרכים להירתם ולעזור!) מלאו פרטים כאן.

 

הי זאת שלי, כך נפתחים הסטטוסים שלי בפייסבוק. על העבודה ברשת, על הפייסבוק, על האתר שלנו, ועל הניוזלטר הזה שאני שולחת לכם בכל שבוע (ובכמה עבודה הנעשית באהבה זה כרוך!) - בראיון בגל"צ על הפעילות ברשת.

 

אפרת גוש המקסימה עושה א-א-אה עבודה בהופעה שלה (בהתנדבות!) בכנס שלנו לכלכלה הוגנת, ומביעה תמיכה פומבית במפלגת העבודה. מעריכה מאוד אמנים שמביעים עמדה פוליטית. יש לזה מחיר. הנה היא:

 

עוד דגימה מאירועים שהשתתפתי בהם השבוע:

 

במשמרת הצעירה שלנו

 

במועצה לשלום ולביטחון (הנה גם תמצית הדברים שלי וסיקור)

 

בכנס בקיבוץ דפנה

 

בכנס בטבריה

 

בתמונה למטה: רחל רבין, מחנכת, אחותו של יצחק רבין ז"ל ואני אתמול בקיבוצה קיבוץ מנרה.

באתי לנחם אותה על מות בעלה רפי יעקב, בגיל 89.

רחל ורפי הם ממייסדי הקיבוץ. רחל, 87, הגיעה לכאן ב1943 עם קבוצה של הנוער העובד, ובמשך שנים עסקה בהוראה ובחינוך.

היום הנכדים שלה, כמוה בשעתו, חברים בתנועת הבוגרים של הנוער העובד והלומד.

כששאלו אותה פעם אם היא לא מתחרטת על כך שחייתה כל ימיה בצניעות רבה על ההר המשקיף ללבנון, ענתה שהיא מאמינה שאנשים שחיים על פי הערכים שהם מאמינים בהם הם תמיד גם מאושרים יותר.

רפי הגיע שנתיים אחריה לקיבוץ, אחרי שעלה בגיל 16 מגרמניה.

אביו של רפי, שהיה רופא, דרש מבנו שילך ללמוד "מדיצינה", אבל רפי ענה לו שיותר חשוב ליישב עכשיו את הארץ.

הוא ורחל הכירו במלחמת השחרור, כששניהם שימשו כקשרים בהגנה על מנרה. בהפוגה הראשונה הם התחתנו. נולדו להם שלושה ילדים: תרצה, יפתח וגדי.

רפי היה לולן בכיר והקים בקיבוץ את אחד הלולים הגדולים באזור.

הוא היה מרכז משק, גזבר, מנהל מפעל הזכוכית ועוד הרבה תפקידים של עשייה צרופה.

הוא היה חיבור נדיר בין אינטלקטואל ואיש מעשה.

יהי זכרו ברוך.

 

שבוע מוצלח ופורה לכולנו,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית