ח'כ שלי יחימוביץ': למה אסור לפספס את הפריימריס ביום חמישי; יומן מלחמה - למרות החמיצות - לתת סיכוי להפסקת האש ועוד...

25.11.2012

 

למה אסור לפספס את הפריימריס ביום חמישי. יומן מלחמה - למרות החמיצות - לתת סיכוי להפסקת האש. ואיך למרות כל נבואות הזעם וסדר היום הביטחוני - שמרנו על כוחנו

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

כל כך הרבה דברים קרו השבוע, אבל אתחיל דווקא עם הפריימריס שיהיו ביום חמישי. למה? כי ביום חמישי יש לכם הזדמנות יוצאת דופן להשפיע באמת. על הכל. חברה, כלכלה, ביטחון, שלום, שלטון החוק. אני מבקשת מכם לבוא ולהצביע, על פי צו מצפונכם ובלי תכתיבים מאף אחד. למעשה, משום שההצבעה ממוחשבת ותוצאותיה אינן נספרות בקלפיות ביישובים, אלא זורמות למוקד מרכזי - איש לא ידע לעולם מה הצבעתם!

 

אז בשום פנים ואופן אל תרשו לעצמכם לפספס את היום הזה, או להעלות על דעתכם לא להצביע.

זכרו: ככל שאחוז ההצבעה יהיה גבוה יותר, ככל שתבואו מרצונכם, ככל שההצבעה תהיה חופשית יותר, עצמאית יותר, וככל שיהיו יותר אנשים כמוכם שמצביעים נקי, דמוקרטי, מצפוני - כך הרשימה תהיה טובה יותר ואטרקטיבית יותר.

מהי רשימה טובה? רשימה שתדע לעבוד יחד על המטרות המשותפות שלנו. שתהיה מקובלת ואהודה ואמינה על הציבור הרחב. רשימה ערכית. רשימה של אנשים שעשו בחייהם דברים משמעותיים, בכל התחומים, ויש להם אמונה אמיתית בלב. רשימה של אנשים שהוכיחו מנהיגות לכל סוגיה, או שאתם מזהים בהם מנהיגי עתיד. רשימה שמשלבת בתבונה ותיקים וחדשים.

זה יקרה ביום חמישי השבוע, 29/11, בין השעות 10:00 ל-22:00.

 

מאוד נוח להצביע הפעם - לא תצטרכו להצביע דווקא בכתובת הרשומה בתעודת הזהות, אלא בכל מקום שנוח לכם ויש בו קלפי.

אני מבקשת מכם להיכנס לרשימה של 83 המועמדים, ולבחון אותם היטב. תלמדו את הרשימה שלכם, תגבשו אותה בעצמכם או בהתייעצות עם חברים. וכשאתם עומדים לבד בקלפי - תבדקו את עצמכם שוב, והצביעו רק מה שנכון.

 

האם אתם זכאים להצביע (זכאי להצביע מי שחבר מפלגה לפחות שישה חודשים)? לחצו כאן

 

מי המתמודדים? לחצו כאן לרשימה. ואם אתם רוצים לדעת עליהם יותר היכנסו לחוברת יפה ומיוחדת שערכנו עבורכם.

 

איפה נמצאות הקלפיות? לחצו כאן

 

וחזרנו כמובן למערכת הבחירות, אחרי שהיינו מפלגה בצו 8. עם תחילת המבצע הפסקנו לחלוטין את קמפיין הבחירות (כנסים, איוש צמתים, אירוע השקת התוכנית הכלכלית - הכל) וגם מהמתמודדים בקשתי שלא לקיים אירועי פריימריס. אם להודות על האמת: גם אם היינו רוצים לא היינו מצליחים לנהל קמפיין, כי שיעור המגוייסים אצלנו היה עצום. הנה מנהל הקמפיין, איתי בן חורין, ומנהלת פעולות מטה הבחירות, הדס גרינוולד, השבוע:

 

לכל החבר'ה שלנו בדרום, וגם למילואימניקים שלנו שעוד לא כולם השתחררו - קבלתי מכם לא מעט מסרונים וטלפונים של אכזבה וכעס עם החתימה על הפסקת האש. אני לחלוטין מבינה ללבכם. אתם בטח יודעים כמה קל לי, כאופוזיציה, במיוחד עם שוך האש, לבקר את תהליך קבלת ההחלטות. אבל צריך לתת סיכוי להפסקת האש. המבחן יהיה מבחן המעשה והתוצאה. נתתי גיבוי למבצע, ואני מקווה שהמטרות המוצדקות שהוצבו בראשיתו - הפסקת הירי בדרום, השבת כוח ההרתעה, מכה כואבת לחמאס ופגיעה אנושה במערך הרקטות - אכן הושגו. לרשות הממשלה עמדו צבא שהשיג הישגים מופלאים, ציבור שגילה איתנות יוצאת דופן, הנהגה מקומית מעוררת השראה, גיבוי בינלאומי ותמיכה חריגה שלנו, האופוזיציה. האם כל אלה הניבו את ההישגים האסטרטגים שיכלו להניב? נעקוב, אני מקווה לטובת כולנו, ובאמת בלי פוליטיקה, שכן.

 

ועוד הערה לכל אלה שרוצים שנהיה "עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב" - שוב התגלו כאן חשיבותם של התיאום עם ארה"ב וגם התפקיד המיוחד של מצרים, שעל אף החששות והחשדנות באה לידי ביטוי החיוניות שלה כגורם שיכול להשפיע על היציבות באזור.

 

במבצע הזה הוכח שוב עד כמה חברה חזקה וביטחון כלכלי של אזרחים ושל יישובים שלמים הם כורח חיוני לעוצמה ביטחונית. עכשיו בואו נפשיל שרוולים ונתקן את כל מה שטעון תיקון בחברה הישראלית. זה גם מה שאמרתי בראיונות אחרי הפסקת האש:

 

בערוץ 10 עם תמר איש שלום

בחדשות 2 עם יונית לוי

ראיון בוואלה בבוקר שאחרי הפסקת האש

 

בחדשות 2 עם יונית לוי, בערוץ 10 עם תמר איש שלום, ראיון בוואלה בבוקר שאחרי הפסקת האש.

 

חזית נבונה, שקולה ועניינית. והנה גם גל"צ וקול ישראל בבוקר שאחרי, ועוד הרבה מאוד תקשורת שעשיתי השבוע. זה חשוב, וזה חיוני כדי לשמור על כוחנו הפוליטי גם כשהדגל המרכזי שלנו, החברה והכלכלה, כאילו, רק כאילו, נדחק. חברי הכנסת שלנו וגם רבים מהמועמדים בפריימריס, הציגו יחד חזית נבונה, שקולה ועניינית, ועשו עבודה מצוינת.

 

הוכחנו שאנחנו יציבים וחזקים בכל מזג אוויר, וגם הסקרים שנעשו במהלך המבצע ובסופו הראו שאנחנו נעים במתחם של בין 21 ל 24 מנדטים.

 

יוסי ורטר: "במחנה השני שלי יחימוביץ' ממשיכה להוביל בבטחה את הגוש. סקר הארץ הצביע על יציבות מרשימה. קהל המצביעים של יחימוביץ' מחויב. הוא אינו חול נודד במדבר. הוא יישאר אתה עד לבחירות".

 

מזל מועלם: "מי שמצליחה לשרוד יפה את השבוע הביטחוני היא יחימוביץ'. הישג מכובד למפלגה השניה בגודלה שמצביע על כך שהצליחה לבסס מאגר בוחרים קשיח".

 

והנה גם פרשנות של רביב דרוקר וירון לונדון, וגם עמוד הבית של וואלה מדבר על העוצמה שלנו.

 

ומנגד אני יודעת שלחלקכם, גם אם תמכתם במבצע, זה לא היה פשוט לראות אותי תומכת בממשלה. תני גולדשטין, לשעבר עיתונאי ב-Ynet, העלה סטטוס לעמוד הפייסבוק של לורה ובו שאל אותי 14 שאלות קשות על התמיכה שלי בעמוד ענן ועל שלל סוגיות ביטחוניות ומדיניות. ניר רייזלר מצוות המתנדבים שלנו, שמלווה אותנו כבר הרבה שנים, ענה לו בהרחבה רבה, ובלי שראיתי אפילו. למי שרוצים תשובות - הנה. טוב גם להסברה לאחרים.

 

בתמונה למטה: אשדוד, צבע אדום במקלט (שהוא גם בית הכנסת) של מפעל טבע. בניגוד לעסקים הקטנים שספגו מכה אנושה, בטבע הצליחו להרים ראש ולהמשיך לתפקד בתפוקה כמעט מלאה, להמשיך לייצר, להרוויח ולספק פרנסה לעובדים, ואפילו לפתוח שמרטפיה ממוגנת לילדי העובדים. צל"ש למנהל המפעל באשדוד זוהר זהבי.

 

וכאן דפוס בארי, מפעל נהדר וחדשני בקיבוץ בארי, עם גל כהן, סמנכ"ל התפעול, שגייס השבוע הרבה חברי קיבוץ כדי להתגבר על החוסר בעובדים השכירים, שנאלצו להישאר בבית עם הילדים. בבארי העובדים, גם הזוטרים, מקבלים בונוס מהרווחים.

 

ולסיום ירדן, אני ולורה, תופסים מחסה בצבע אדום בצומת אורים

 

שבת שלום וסופשבוע שבו רק הרעמים יחרידו את שלוותנו,

שלכם,

שלי

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית