ח'כ שלי יחימוביץ': המבצע - על התמיכה שלי בו, על סדר היום שלנו ומקומו בתוך הנחשול הביטחוני, ועל הקשר הישיר בין חברה חזקה לחברה צודקת

17.11.2012

 

המבצע - על התמיכה שלי בו, על סדר היום שלנו ומקומו בתוך הנחשול הביטחוני, ועל הקשר הישיר בין חברה חזקה לחברה צודקת

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

אנחנו בעיצומו של מבצע "עמוד ענן", ואני תומכת במבצע ובמטרותיו, ומחזקת את צה"ל, שמפגין יכולות ביצוע יוצאות דופן, ואת תושבי הדרום, שעברו ועוברים כעת ימים ארוכים של שחיקה, מתח, איום ממשי על חייהם, ושיבוש מוחלט של חיי היומיום הנורמאליים שכל אדם זכאי להם.

 

גם מטרות המבצע - השבת כוח ההרתעה של צה"ל, פגיעה כואבת בחמאס ובארגוני הטרור ובעיקר השבת השקט לדרום, הן מטרות הגיוניות ולא מתלהמות. זו גם הסיבה שישראל מקבלת כעת תמיכה חיונית מהקהיליה הבינלאומית. את התמיכה הזאת נצטרך למנף בימים הקרובים כדי להגיע להסדר שיבטיח שקט לזמן ארוך מאוד. לכן, אף שאנחנו בבחירות, ואף שאנחנו אופוזיציה חזקה ואגרסיבית בדרך כלל לנתניהו, אני מעניקה את מלוא התמיכה שלי לממשלה ולמבצע הזה כפי שהוא מתנהל עד כה.

 

בחדר המצב של עיריית אשקלון בעת פגיעות - עם ראש העיר בני ועקנין, הנהגת העיר ופיקוד העורף

 

הנה כמה הופעות שלי בתקשורת בימים האחרונים, שם אני מפרטת יותר:

לדני קושמרו בערוץ 2 עם פרוץ המבצע:   הערב לאושרת קוטלר בערוץ 10:
ב-12.11 בנתיבות עם ראש העיר יחיאל זוהר:   ראיון היום בערוץ 2, מהרחוב שלי:
אתמול לאורלי וגיא מבית העירייה בב"ש:   ב-15.11 ראיון לערוץ 2, היום השני למבצע:
 אתמול לערוץ 1 בשידור חי מבאר שבע:

  ללילה כלכלי על הקשר בין חוסן ביטחוני לחברתי:

והנה עוד ראיונות ותקשורת. 


לכאורה לא זה סדר היום שעליו אנחנו נאבקים בכל הכוח - וכן, אנחנו מפוכחים ומודעים לכך שהמאבק שלנו לכלכלה הוגנת וחברה צודקת ומוסרית נידון להישטף בכל פעם מחדש בידי סדר יום בטחוני. את קמפיין הבחירות החלטתי להפסיק לאלתר, וגם מהמתמודדים בפריימריס בקשתי לדחות כנסי פריימריס. אבל הנחישות שלנו והדרך הארוכה והעיקשת שאנחנו עושים יחד, נבחנת דווקא ברגעים כאלה. זכרו: בשביל לצאת למלחמה להגן על אזרחי המדינה, ובשביל האומץ לעשות שלום - צריך קודם כל שתהייה מדינה. סולידרית, הגונה, כזאת שנהיה גאים לגונן עליה. בזה אנחנו עוסקים יום יום ושעה שעה, בזה נוסיף לעסוק כי זה נכון וצודק, ומזה נשאב את עצמתנו. על קורת גג מגנים לא רק מפני ירי של האויב, אלא קודם כל מאפשרים שתהיה לך בכלל קורת גג. 

 

עם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' בחדר המצב בבאר שבע

 

באופן ברור וחד, ככל שחברה היא חזקה, סולידרית וחסינה יותר, כך יש לה כוח ועמידות מפני אויב מבחוץ. היכולות המדהימות של צה"ל נובעות מהאינטלקט, הכישרון, וההשקעה בחינוך של המתגייסים. והנכונות להגן על המדינה נובעת מסולידריות ומהידיעה שאנחנו זה המדינה והמדינה זה אנחנו. לא הגיוני שמי שקיבל היום צו 8 יהיה מורה קבלן שיפוטר בכל קיץ, שמי שיושב כעת בממד או במקלט יפוטר בסוף ה"סבב" הזה, ושילדו יקבל חינוך פחות טוב מזה של ילד במרכז.

 

בקיבוץ בדרום בחצר בית שספג פגיעה ישירה

 

כשחוסל אחמד ג'עברי, או כשמטוסינו הפציצו את משגרי הפאג'רים, או כשהוחלט על גיוס מילואים נרחב לא ישב שום פקיד באוצר עם מחשבון קטן וחישב את העלות (הכבירה) של עבודת השב"כ וזרועות המודיעין על ציודם המשוכלל, את עלות שעת הטיסה (וזה יקר), את עלות החימוש (וגם זה מאוד יקר). בצדק. צבא חזק מאוד והגנה על חייהם של אזרחי מדינת ישראל הם תנאי בסיסי, קיומי והכרחי לחיינו כאן. אותה חובה מוחלטת חלה על המדינה גם בהגנה על מטה לחמם של מי שסופגים ירי רקטות. על ביטחונם הכלכלי ועל חוסנם החברתי. מעציב ומדאיג אותי בכל פעם מחדש לראות אילו עינויים וסחבת עוברים שכירים ומעסיקים כאחד עד שהם, אם בכלל, מפוצים על ימי האימה וההשבתה מאונס מעבודה. לא היה בעל עסק אחד שפגשתי השבוע בדרום, שלא דיבר אתי בעיניים אדומות על העסק הריק והמושבת שלו שצובר חובות, או שכיר אחד שלא היה מוטרד ודאוג על הימים בממד ובמקלט שאיש לא ישלם לו בעבורם.

 

בלי להוציא את הנשמה. הנה הצעת החוק שלי בעניין, לפיצוי עובדים ומעסיקים. עלותו פחותה בהרבה מעלותו של כל אמצעי לוחמה במבצע הזה. לצערי אי אפשר לקדם חקיקה פרטית בגלל הפגרה - קראתי לממשלה פשוט לאמצה כלשונה. היא הוכנה בהקפדה ובמקצועיות כבר לפני יותר משנה - שותפים לה ח"כים מכל הסיעות - אין צורך לענות ולייסר את מי שסופגים עכשיו אש. חובה להעניק להם את הביטחון הזה, בהקדם, ובלי להוציא להם את הנשמה. חלות ומאפים קניתי במאפייה בבאר שבע:

 

זה נראה כמו לפני שנים, אבל הנה עוד קצת מאירועי החצי הראשון של השבוע:

 

כוח נשי. הופעה שלי לפני סטודנטים בעברית, תא אופק שלנו ואגודת הסטודנטים שם מונהגים בידי כוח נשי נהדר של יו"ר האגודה, יעל סיני, יו"ר התא ניצן כהנא ומזכירת התא אור כגן:

 

תוכן, לא קופסה. נאום מול הארגונים שוחרי שינוי שיטת הממשל - היה טעון כי הייתי הדוברת היחידה נגד, קראתי לעסוק בתוכן, במהות, בחזון ובביצוע ולא באריזה, ואף אמרתי שהבעיה היא עודף משילות ולא חוסר משילות:

 

 

ושוב אולמרט? גם לעיסוק (שנמאס) בשובו האפשרי של אולמרט, איש ציני, מושחת ומורשע בדין למערכת הפוליטית - התייחסתי בתחילת השבוע, אבל למה לבזבז מלים? הנה הערעור על זיכויו מחלק מהסעיפים, הנוסח המלא, ממליצה לקרוא, זה קריא, מרתק, וסוגר את העניין.

 

התוכנית "אנשים" בערוץ 2 בדקה את הביצועים של העיתונאים לשעבר בכנסת האחרונה, ומקמה אותי במקום הראשון עם הציון "מעולה". 42 חוקים שלי למען הציבור עברו בקריאה שנייה ושלישית ונכנסו לספר החוקים של מדינת ישראל, ה-16 ש"אנשים" מדברים עליהם מתייחסים לעת האחרונה, כן, אני גאה בזה, במיוחד בשל העובדה שאותם 16 חוקקו בעת שכבר הייתה לי מטלה כבירה אחרת - לשקם ולהנהיג את מפלגת העבודה.

 

ולסיום, למה אני צוחקת? כי אני מדברת עם סטודנטית ממכללת ספיר הסמוכה לשדרות, כשכבר ברור שיש הסלמה רצינית - אבל היא מתעקשת למכור כרטיסים למסיבת סטודנטים שהייתה אמורה להתקיים בהמשך השבוע... נאחל לסטודנטים מספיר שיחזרו ללמוד וגם לעשות מסיבות במהרה.

 

שבוע טוב שיהיה לכולכם,

ובמיוחד שבוע שקט לתושבי הדרום, אנחנו אתכם כל הזמן, מחזקים אתכם, מתפללים לשלומכם ומייחלים לשקט שיבוא,

שלכם,

שלי

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית