ח'כ שלי יחימוביץ': אנחנו בבחירות. הן יהיו על מדינה חזקה שחולקת בהגינות את משאביה... אני זקוקה לכם במאבק הזה

13/10/12

 

אנחנו בבחירות. הן יהיו על מדינה חזקה שחולקת בהגינות את משאביה כדי לאפשר חיים של שגשוג וביטחון, מול מי שרוצים לפגוע במדינה ולחלק את הונה ואת אוצרותיה לקומץ שליטי הון, תוך שחיקת כל היתר. הרבה כוחות ינסו להסיט אותנו משם. אני זקוקה לכם במאבק הזה

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

אנחנו בבחירות.

 

אלה בחירות שתהיה בהן הכרעה בין כלכלה פראית ואלימה שמפרקת את המדינה שלנו ומרוקנת אותה מתוכן ומדרך, לבין כלכלה הוגנת וחברה מוסרית וצודקת. בין חברה ששואפת לחלק בהגינות את משאביה כדי לאפשר לאזרחיה החיים של שגשוג וביטחון, ובין חברה שמחלקת את כוחה, את הונה ואת אוצרותיה לקומץ שליטי הון, ושוחקת בהדרגה את כל היתר.

 

כל יתר העניינים שעל סדר היום - השלום והביטחון, שלטון החוק, כבוד האדם וזכויותיו באשר הוא - נגזרים מהכוח שלנו כחברה חזקה וערכית שיש בה ערבות הדדית.

 

רובכם מבינים את זה באופן עמוק וחולקים איתי את החזון הזה. ויש לנו המון שותפים חדשים לדרך. הציבור בגר ומבין היטב שביטחון אינו רק ביטחון בגבולות אלא גם ביטחון של פרנסה, בריאות, קורת גג ואוכל במקרר. שישראל מוכרחה שתהיה לה תשתית ערכית.

 

בהרבה עבודה, נחישות ודבקות באידיאולוגיה, הגענו למצב המדהים שבו מפלגת העבודה בראשותי היא האלטרנטיבה היחידה לנתניהו ולליכוד.

 

ולמרות זאת, זה ממש לא מובן מאליו שעל זה יהיו הבחירות. יש כוחות רבים שינסו להסיט אותנו משם. להרבה כוחות חזקים העוצמה שצברנו תקועה כמו עצם בגרון.

הם ינסו לשים בראש את סדר היום הביטחוני. הם ינסו להחזיר אותנו לפוליטיקה הישנה של "גוש ימין" ו"גוש שמאל". הם ינסו להעלים את התוכן הייחודי שלנו ולהפוך אותו לשולי. הם ינסו להסית את הקבוצות בישראל זו כנגד רעותה כדי לעורר שנאה ומדון כדלק למערכת בחירות: חילונים מול דתיים, יהודים מול ערבים, ימין מול שמאל. הם ינסו לתפור בכוח קומבינציות פוליטיות מושחתות.

 

אנחנו לא ניתן להם ונאבק על סדר היום שלנו גם כשזה יהיה קשה וגם כשהספינים והמזימות יבואו בגלי צונאמי. זה לא יהיה קל, אבל יש לנו יתרון עצום: אנחנו צודקים, ואנחנו מאמינים במה שאנחנו עושים.

 

הימים האחרונים היו עמוסים אפילו יותר מתמיד. יש לנו עבודת ארגון כבירה, גם בתוך המפלגה, וגם כמובן החוצה, אל הציבור. הפוליטיקה בישראל הפכה להיות מאוד אישית, ואני מודעת כל הזמן לאחריות העצומה שרובצת עלי. בקרוב יתקיימו פריימריס לחברי הכנסת, ואתם תבחרו בעצמכם מה יהיה אופיה של רשימת העבודה לכנסת, ומי יהיו אלה שיחלקו אתי את האתגר הזה.

 

בואו תהיו אתם בעצמכם חלק מזה! אני זקוקה לכל אחת ואחד מכם, ומבקשת מכם להירתם ככל שאתם יכולים, להתנדב, ולהיות שותפים למשימה. כל מי שרוצה ליטול חלק במערך המתנדבים המופלא שלנו, מוזמן לכתוב ל mitnadvim2013@gmail.com לירדן, לספר בקצרה על עצמו, ולהוסיף (אם יש) לינק לפרופיל בפייסבוק. אהיה ישירה אתכם: יועצים אסטרטגיים יש למכביר. אנחנו זקוקים לאנשים שיפשילו שרוולים וירתמו בלי אגו לכל מאמץ: ארגון והנעה, צבע ברחובות, עבודה במטה הבחירות ובמטות המתנדבים ברחבי הארץ, פעילות ברשת - זירה שהפכה להיות חשובה מאוד, בכנסת במתן תשובות ועזרה לציבור - כל אחד במה שהוא טוב בו. זה יהיה תובעני וגם כיפי, וכל יחידת זמן שתוכלו לתת לנו תתקבל בברכה.

אז יוצאים לדרך, ובהצלחה לכולנו!

 

כולכם בקמפיין. זה אומר שכל אחד מכם צריך להיות דובר, מסבירן, מתווכח ומשכנע. הנוכחות והבולטות שלכם בעבודה, במשפחה ועם חברים היא קריטית! כמובן שגם אני עשיתי הרבה מאוד תקשורת השבוע, זה חיוני בקמפיין. סיכוי קלוש שתצליחו לקרוא הכל, אבל בכל זאת אני ממליצה לאלה מכם שנמצאים בחזית ונשאלים שאלות קשות (ולגיטימיות!) בקשר אלי, לצפות ולהאזין לפחות קצת כדי להצטייד בטיעונים ובתשובות. הנה מדגם מצומצם: ריאיון למיכה פרידמן בגל"צ ובגל"צ גם אצל ירון וילנסקי, וגם לדני קושמרו ב'נכון להבוקר'. ראיון טלפוני (מבריסל) לחדשות ערוץ 2 ולפוליטיקה בערוץ 1 אחרי ההחלטה על הבחירות, לגדי נס ברדיו חיפה, ולגלי ישראל עם קווה שפרן.

וצפו בראיון אצל מוטי קירשנבאום ורביב דרוקר בערוץ 10:

 


עשרות סקרים היו השבוע, טובים יותר וטובים פחות, אבל בכולם ללא יוצא מן הכלל אנחנו שומרים על מקומנו כמפלגה השניה בגודלה אחרי הליכוד. זה טוב, אבל בהחלט לא מספיק, ויש לנו עוד הרבה עבודה! הנה הסקר הכי טרי - "פאנלס פוליטיקס" עבור ערוץ הכנסת. ניתוח הסקר: "נכון להערב, 103 ימים לפני, צפויה ההתמודדות להסתיים כשהליכוד תהיה המפלגה הגדולה ביותר. עם זאת, מסתמנת מגמה של התחזקות התמיכה במפלגת העבודה, כך שזו צפויה להיות הסיעה השנייה בגודלה בכנסת אחרי הליכוד.

 

נתון מעניין בסקר עלה בבדיקת עמדת הציבור באשר לתרחיש של איחוד בין מפלגות מרכז-שמאל לגוש אחד. 35% אמרו כי היו רוצה לראות את ח"כ שלי יחימוביץ' בראש מפלגה מאוחדת שכזאת; 11% היו בעד ציפי לבני; 10% בעד יאיר לפיד ו-9% בעד האפשרות שאהוד אולמרט יעמוד בראש מפלגה פוטנציאלית שכזאת. באשר לאחרון, חרף הספקולציות במערכת הפוליטית, נראה כי עמדת הציבור ברורה: כשני שלישים מהציבור, 64% מהנשאלים אמרו כי לא היו מעוניינים בשובו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לפוליטיקה. עוד פרטים כאן 

 

שלום קיטל ואני. שלום, מבכירי העיתונאים בישראל, לשעבר מנכ"ל חדשות ערוץ 2 הצטרף השבוע לקמפיין כיועץ אסטרטגי. הוא אחד האנשים שהשפיעו מאוד על חיי, החל מהשלב שעוד הייתי כתבת רדיו צעירה בבאר שבע. הוא היה המנהל שלי ברדיו ושוב הבוס שלי בערוץ 2. לעיתים קרובות הוא לא הסכים איתי, אבל תמיד אפשר וכיבד, עודד אותי להיות מי שאני באמת, ולעשות את מה שאני מאמינה בו - וידע לייצר עבורי פלטפורמות שיעצימו אותי ויעשו את המסר שלי אפקטיבי. יש לו הבנה עמוקה בהסברה ובהגעה לציבור הרחב, שבאה לידי ביטוי כשהיה מנכ"ל חברת החדשות והביא אותה להצלחה מסחררת, והוא גם מצויד בתבונה רבה, בהבנה עמוקה באקטואליה ובאתיקה אישית גבוהה. יש בינינו יחסים של אמון וחברות, ואני בטוחה שתהיה לו תרומה עצומה לקמפיין. הנה שלושה ראיונות איתו, בערוץ 2 אצל עמית סגל, בערוץ 10 אצל לונדון וקירשנבאום ובתוכנית הבוקר של רשת עם אברי גלעד והילה קורח. ועוד תקשורת על ההתארגנות לקמפיין.

 

הקדמת הבחירות תפסה אותי באיחוד האירופי בבריסל, כמובן שחתכתי את הביקור וחזרתי במהירות לארץ. הספקתי לעשות את הדבר המרכזי שלשמו הוזמנתי לשם - הופעה משותפת לצד נשיא הפרלמנט האירופי מרטין שולץ, שהוא סוציאל דמוקרט ויש לי אתו יחסי ידידות וקרבה אידיאולוגית. כותרת האירוע הייתה "דיאלוג ישראל-אירופה - דמוקרטיה, מדינת רווחה והמשבר הכלכלי העולמי". היה מאוד מוצלח, והשתתפו בעיקר חברי פרלמנט סוציאליסטים וסוציאל דמוקרטים. תמיד חשוב לי בהקשרים האלה להציג את המכנה המשותף הגלובלי, ולהראות את ישראל כחלק מהקהילה הבינלאומית ולא רק דרך הסוגיה הפלשתינית ואיראן. הנה הנאום שלי, שבאופן משעשע למדי היה דומה מאוד לנאום של שולץ. לבקשת משרד החוץ נפגשתי עם עוד בכירים באיחוד, כדי לפוגג התנגדויות לקראת הצבעה בפרלמנט על הסכם סחר בינלאומי בין ישראל לבין האיחוד בנושא תקינה של תרופות ומכשור רפואי, הסכם שיקל על היצואנים הישראלים בייצוא לאירופה.

עם נשיא הפרלמנט האירופי מרטין שולץ

 

רמי לוי. האביר על הסוס הלבן שרק מתחזה לאביר. במאמר התשובה שלי לשטרסלר מהשבוע שעבר, כתבתי על סגידתו של שטרסלר לבעלי ההון ועל גסות הלב שלו כלפי העובדים. בין היתר על "קופאית מעונה ממזרח ירושלים שהראיס מטיל אותה בפתח ההאנגר של רמי לוי אביר העוף בשקל, ושלדידה אפילו שכר מינימום הוא חלום. ועל מי מגן שטרסלר? על רמי לוי, שמשך לו ולאשתו דיווידנד ושכר במיליוני שקלים, אבל סירב לחתום עם ההסתדרות על הסכם שהיה מעלה את שכר הקופאית בשקל וחצי". רמי לוי כתב נגדי מאמר השמצה בתגובה, טלי חרותי סובר בכתבה מצויינת בדה מרקר בודקת לעומקם את חילופי הדברים, ועופר קורנפלד ראש המטה שלי (שגם מתמודד לפריימריס!) ענה גם הוא במאמר משלו. ועוד מאמר של מאיה לקר במוסף הארץ המפריך את טיעוניו של רמי לוי נגדי.

 

זה שנרמס וזה שמקבל מתנות. וכדי להזכיר (שוב) על מה התכנסנו כאן, התפרסם השבוע סקר הלמ"ס על הכנסות והוצאות של בני אדם רגילים, ואישר את מה שאנחנו חווים יום יום: יוקר המחיה בישראל הוא בלתי נסבל, רמת ההכנסה של משקי הבית הולכת ויורדת, ואי השוויון הולך ומאמיר למחוזות חדשים. זה מעשה ידי נתניהו להתפאר. וביום שבו הסקר מתפרסם - נתניהו ושטייניץ מתכננים מחטף בנושא הרווחים הכלואים, התרפסות וחלוקת מתנות ומחיקת חובות של מיליארדים לחזקים ביותר. תקשורת.

 

שבוע טוב, בהצלחה לכולנו, ויאללה לעבודה - הנה שוב המייל למי שרוצים להתנדב mitnadvim2013@gmail.com

 

שלכם,

שלי

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית