ח'כ שלי יחימוביץ': ג'ונגל שבו החזק לוקח הכל, או כלכלה הוגנת וחברה צודקת? הגיעה העת שהציבור יכריע; על ריח הבחירות שבאוויר ועוד...

9.10.2012

 

ג'ונגל שבו החזק לוקח הכל, או כלכלה הוגנת וחברה צודקת? הגיעה העת שהציבור יכריע. על ריח הבחירות שבאוויר, על השטרסלריזם כסמל לחנופה להון ולרמיסת האדם הרגיל, וגם על שתי לוויות של נשים גדולות, ועל חתונה אחת מקסימה

 

חג שמח לכולכם!

 

למה אני פועלת להקדמת הבחירות?

כי בפועל הממשלה כבר מתנהגת בחירות ולא מושלת.

כי העובדה שאין תקציב למדינה היא חמורה ומזיקה. אי אפשר גם להתנהג בחירות וגם לא לקבוע מועד לקיומן. זה הרסני.

כי הגיע שעתו של הציבור להכריע איך תראה המדינה שלו: ג'ונגל שבו החזק לוקח הכל, או כלכלה הוגנת וחברה צודקת.

כי מפלגת העבודה בראשותי עברה בשנה הזאת תהליך מופלא של תחיה והתחזקות, ויש לנו סיכוי טוב לנצח.

הנה חלק מהתקשורת הרבה שהייתה סביב הקדמת הבחירות השבוע: ראיון לחדשות 2 באינטרנט, אצל עמנואל רוזן וחגי גולן ברדיו ללא הפסקה, אצל רזי ברקאי ב"מה בוער" בגל"צ, לעוד תקשורת.

וגם טלוויזיה: אצל אורן וינגנפלד בחדשות ערוץ 2 אצל אברי גלעד והילה קורח ב"העולם הבוקר"

 

ממליצה במיוחד על הראיון בגלובס עם עורך העיתון חגי גולן, כותרת ראשית, ראיון נרחב ומקיף, גם מודפס וגם בוידאו. הוא קצת חורג מהפורמט המרפרף הרגיל, ויש בו הרבה שאלות קשות והרבה תשובות מפורטות.

 

כותב חגי גולן: "על דבר אחד אפשר להמר: העבודה תהיה המפלגה המעניינת ביותר בבחירות הקרובות... כרגע יחימוביץ עוד לא חושפת את הקלפים: לא את שמות המתמודדים, לא את הססמה, אבל מצהירה שהמפלגה מוכנה מאי-פעם לבחירות.- על-פי כל הסקרים אתם מספר 2 במספר המנדטים. האם תשבו בקואליציה עם ממשלת נתניהו, בהנחה שהוא זה שירכיב אותה?

"אני לא מקבלת את הנחת הבסיס הזאת. אני קוראת תיגר על נתניהו. והיעד שלנו הוא להביס את נתניהו ולהרכיב ממשלה במקום ממשלת הליכוד. אני יודעת שזה קשה, ואני מודעת לחלוטין לעוצמה הפוליטית של נתניהו. אני לא מבטלת אותו ואני לא מזלזלת בו".

והנה הראיון באתר של גלובס, כולל וידאו:

 

שטרסלריזם, הערצת בעלי ההון, והשנאה לעובדים. מאמר שלי השבוע בדמרקר על נחמיה שטרסלר כסמל. הנה קטע ממנו: "מדהים שגם היום, עם קריסת התאגידים של בעלי ההון ששטרסלר מעריץ, אחרי שורה של הימורים יהירים, מינופים פרועים, עסקות בעלי עניין תוך יריקה בפניו של הציבור, חליבת דיווידנדים שרוקנה את החברות, שכר חזירי למנכ"לים ופיטורי עובדים, תמלוגים מגוחכים על אוצרות הטבע של מדינה, תספורות נמרצות למחזיקי האג"ח - כל התופעות שאני נאבקת בהן שעה ששטרסלר שר להן שירי תהילה – הסגידה של שטרסלר לאהוביו הטייקונים בעינה עומדת... לפי שטרסלר, ביום כיפור עם ישראל היה צריך בכלל לבקש מחילה מהטייקונים..." למאמר המלא.

 

עצב והשראה. בשבוע שחלף השתתפתי בשתי הלוויות של שתי נשים חקלאיות בונות הארץ.

אלה היו הלוויות עצובות אך מעוררות השראה ועוצמה. האחת של תמר שלוי בת ה- 81, מקיבוץ בארי שבדרום, והשניה של סוזן שמחון בת ה- 80 ממושב אבן מנחם שבצפון, שני ישובים למודי אש ומלחמות, קטיושות וסקאדים, שתיהן בשר מבשרה של תנועת העבודה.

סוזן עלתה ממארקש שבמרוקו, הפכה למושבניקית, לולנית, והשאירה אחריה 5 בנים, 18 נכדים ו-9 נינים. תמר עלתה מביה שבהונגריה, הייתה רפתנית, מורה ומחנכת ופעילה פוליטית נמרצת ואידיאולוגית, תוצר של "אחדות העבודה", כלומר ניצית וימנית בדעותיה המדיניות, סוציאליסטית בעמדותיה הכלכליות. היא השאירה 3 ילדים, 11 נכדים ו-3 נינים.

שתי ההלוויות היו רוויות כאב ודמעות. הן אמנם הלכו לעולמן בשיבה טובה וחיו חיים נהדרים ושלמים, אבל הותירו הרבה אוהבים ומעריצים, ומחלתן בסוף ימיהן הותירה את אותו טעם מר ודואב שמותיר סבלם האחרון של אנשים שאהבנו.

ההלוויה של תמר בבארי הייתה קיבוצית וחילונית. הנה ההספד שנשאתי על קברה.

ההלוויה של סוזן שהייתה שומרת מצוות נעשתה בלא הספדים בגלל החג. הרב התיר לאחד מבניה, שר התמ"ת שלום שמחון, לומר כמה מלים. הוא סיפר, תוך מילות אהבה וגעגוע, בעיניים דומעות ובגרון חנוק, על אשה מופלאה, חכמה, עדינת נפש שהייתה למנהיגה של שבט שלם שהקימה במו ידיה.

יהי זכרן ברוך.

 

"נתראה בשמחות" אמרנו כולנו זה לזה, אז הנה גם שמחה שהייתה בסוף השבוע:

מזל טוב למיכל ולסער שהתחתנו ביום שישי. שניהם חיפאים אבל במקור מעין דור (מיכל) ומעין השופט (סער). כן, גם הם פעילים מאוד במפלגת העבודה שמשמשת לאחרונה מועדון הכרויות וחתונות משובח. זה היה טקס חילוני ושוויוני. סער אמנם שבר את הכוס אבל מיכל ברכה, והסבירה שהכוס היא סמל שהעולם שבור ועוד יש מה לתקן בו. את הטקס ערך עופר קורנפלד, שהוא גם יו"ר המטה שלי, גם יזם הייטק וכלכלן, אבל גם יו"ר ארגון הוויה, ארגון שעורך טקסים יהודיים-חילוניים שנטועים ביהדות ומבטאים התחדשות חילונית-ציונית בת זמננו. עוד פרטים על השניים המקסימים האלה בפייסבוק.

מאחלת להם הרבה אושר, אהבה והגשמה. ולכולכם - חג שמח ובקרוב אצלכם.

 

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית