ח'כ שלי יחימוביץ': לפני שנה בדיוק נבחרתי לראשות העבודה. זו הייתה שנה מצויינת בשבילנו ואני גאה בכם ומודה לכם

23.9.2012

 

לפני שנה בדיוק נבחרתי לראשות העבודה. זו הייתה שנה מצויינת בשבילנו, ואני גאה בכם ומודה לכם על השותפות ועל האמונה ועל העבודה הקשה ועל זה שאתם כל כך מקסימים

 

לפני שנה בדיוק נבחרתי להיות יו"ר העבודה. מי שרוצה נוסטלגיה בת שנה מוזמן לנאום הניצחון:


זו הייתה שנה מדהימה, ועשינו אותה יחד. המפלגה שלנו עברה החייאה, שיקום והתחזקות חסרי תקדים גם בהיבט הציבורי וגם פנים מפלגתית, ארגונית וכספית. הפכנו להיות המפלגה השניה בגודלה, ולאלטרנטיבה השלטונית היחידה לנתניהו ולליכוד, עם מובהקות גבוהה של סדר יום לאומי כלכלי וחברתי חד ומבודל. אנחנו נדבק בסדר היום הזה בגאווה כמשימה לאומית ראשונה, לצד סדר יום מדיני בטחוני ואזרחי. וזה לא קשור לסקרים או לאופנה. זה קשור לאמונה בצדקת הדרך, גם כשהיא קשה. אני גאה בכם ומודה לכם על השותפות, על העבודה הקשה, על זה שאתם מקסימים ומפתיעים, על כך שאתם כל הזמן יוצקים חיים ומשמעות לתוך החיים הפוליטיים שלנו. הנה סיכום שנה. והנה גם ראיון אצל רינו צרור בגל"צ על סיכום השנה, וגם בערוץ אחד אתמול.

 

אבל הראיון הבא ממש שווה צפיה... התארחתי אמש באולפן ערוץ 2, דני קושמרו ראיין אותי ראיון מקיף על כל הנושאים שעל סדר היום (כלכלי, פוליטי, מדיני, בטחוני), ובראשם האירוע הקשה בגבול ישראל מצרים. עד שהגיח השטרסלר. כן אני יודעת שהמרואיין אמור להאזין בצייתנות ל"פרשן", אבל למה נועדו כללי משחק עבשים אם לא כדי לשבור אותם? על שתי משכורות דשנות, פלוס חלטורות, סביבו מפטרים את החברים שלו בלי פנסיה, והוא לא פוצה פה, יושב נחמיה שטרסלר וממשיך להתרפס בפני בעלי ההון. כל עובד מאורגן הוא אויב, כל טייקון ממונף, גם אחרי שהוא מתרסק בגלל תאוות בצע וניהול כושל - מלך. שטרסלר הוא אחד הסמלים לכל מה שאנחנו נאבקים בו, ואין ספק שההצלחה שלנו מוציאה אותו מדעתו, וככל שאני מתחזקת, כך הוא נעשה אובססיבי יותר. צפו ותהנו והנה גם תקשורת על זה.

מעריב. עופר נמרודי צריך למכור מייד את בית מעריב שאותו רכש בעסקת בעלי עניין נכלולית, ואת מלוא התמורה להעביר להבטחת הזכויות הסוציאליות של עובדי מעריב שעל פי החשד רומו בתקופתו ולא הופרש להם מה שמגיע להם כחוק. בשנת 2009, רגע לפני שמכר את מעריב, מכר לעצמו נמרודי, המו"ל הקודם של מעריב, בעסקת בעלי עניין מפוקפקת את הבניין שבו שוכן העיתון ברחוב קרליבך בתל אביב בסכום מגוחך של 32 מיליון שקלים. היום הוא כמובן כבר שווה פי כמה וכמה. את זה חשפתי השבוע.

 

והנה, לא עובר יום, ונמרודי, שהוא גם עבריין מורשע שישב בכלא, משגר אליי איום מחוצף בתביעת דיבה. להגנתו הוא אומר שזו עסקה שנעשתה בין קונה למוכר מרצון! ברור שמרצון. רצונו של המוכר נמרודי למכור את הנכס לקונה נמרודי שמאוד רצה לקנות את מה שנמרודי מכר לנמרודי. גם העיתונים שפרסמו את ההודעה שלי קבלו איומי תביעת דיבה. גם מעריב. אין בושה. קראתי לעיתונים האלה לא להיבהל מאיומי הסרק ולחטט עוד יותר ביסודיות בסיפור הזה. נוחי דנקנר ונמרודי ימשיכו לחיות בבתי פאר ולחיות חיים שרק מעטים בעולם זוכים להם. עובדי מעריב הם שיזרקו לרחוב בלי פנסיה.

 

פארק הירקון השבוע, עם ראשי המשמרות הצעירות שלנו מכל הארץ וראשי תאי הסטודנטים שלנו בגיבושון של מחשבות ודיונים אידיאולוגיים וארגוניים. אני באתי למנגל בסוף, היה כיף.

 

הכוונה לייצא חצי מעתודות הגז הטבעי של ישראל, בלי שאנחנו יודעים בכלל אם בשבילנו יש מספיק - היא פשוט מופקרת ומסוכנת. במקום עתיד ירוק כחול לבן, עם אנרגיה זולה ונקיה לתעשיה, לביטחון, לתחבורה, לחשמל ולאזרחים – מפקירים אותנו להמשך ההתמכרות לדלק היקר והמזהם שמי שמספקות אותו הן לא ממש חברות שלנו. ממשלת נתניהו מוכיחה שוב שהיא מעדיפה את האינטרסים של טייקוני הגז על אלה של המדינה ואזרחיה. וכדי שלא תחשבו שהמשמרת שלנו רק ממנגלת, הנה הפגנה שלהם השכם בבוקר השבוע מול ביתו של שר התשתיות עוזי לנדאו מישראל ביתנו במחאה על ההחלטה.

 

יש לכם קצת זמן פנוי בחגים? נצלו אותו למשהו משמעותי, ותתפקדו או תפקדו חברים ומשפחה עכשיו. הדקות המעטות שתקדישו לזה עכשיו יתנו לכם כלי השפעה מדהים ושותפות אמיתית אתי ועם סדר היום שלי. אני מבקשת מכם לעשות עוד צעד קטן במחויבות שלכם לשינוי פני החברה, ולחזק אותי אידיאולוגית ופוליטית בכך שתתפקדו או תשכנעו אחרים להתפקד ותלוו אותם עד שתוודאו שהם באמת עשו את זה. למה ואיך? הקליקו כאן

 

ועוד כמה דברים, בקטנה:

 

רביב דרוקר בבלוג שלו מפתח את ספקולציית שלי-ציפי.

 

תמלוגי כי"ל. אני תובעת מהמדינה לחשוף את פרטי הבוררות על התמלוגים שכי"ל חייבת למדינה.

 

סקר סלונה בוחר בי לאישה המתאימה ביותר להיות ראש ממשלה בישראל, עם 76% מהקולות.

 

טוני בלייר. עוד פגישה שלי עם שליח הקוורטט למזרח התיכון, ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר, על כלכלה, איראן, והתהליך המדיני.

 

הן אפשר. המשורר והפזמונאי חיים חפר נפטר, בן 86. זה עצוב, אבל המלים שכתב לנו כה יפות, מגוונות וחיות - עד שגם בלכתו יוסיף להטביע חותם עמוק על מדינת ישראל, שפתה, תרבותה וההומור שלה, ובעצם יישאר אתנו תמיד. הלכתי לנחם את בתו מימי בשבעה, ופגשתי משפחה מקסימה, ערכית ונטולת פוזות. אז לסיום, ועדיין לכבוד השנה החדשה שבפתח, "הן אפשר", מלים קסומות בנות אלמוות על אהבה, מלחמה, וכמיהה לשלום.

 

בשלכת נושב כבר הסתיו,

האבק בדרכים אט שקע,

והיום רק אלייך נשרף

וחולם על פגישה רחוקה.

 

הן אפשר כי עוד ערב יבוא,

והשער יחרוק לו דומם,

ועינייך יהיו כה טובות,

כמו אין מלחמה בעולם.

 

הן אפשר, הן אפשר,

שיהיה זה פשוט כבר מחר.

הן אפשר ובג'יפ שעבר,

שאגו בחורים כי נגמר.

הן אפשר, הן אפשר

שיהיה זה פשוט כבר מחר.

 

הן אפשר כי חדרך העצוב

מחכה בחיוורון קירותיו,

וקורא הוא לשנינו לשוב

מקרבות מדרכים ומסתיו.

 

הן אפשר כי פתאום ניפגש

במשלט או בדרך עפר

הן אפשר בין עשן ובין אש

גם לחלום שהכל כבר נגמר.

 

תנחומים והשתתפות בצער למשפחת יהלומי מהישוב הקהילתי נוף איילון, שאתמול חרב עליה עולמה, והיא אבדה באירוע הקשה בדרום את בנה, רב"ט נתנאל יהלומי בן העשרים. יהי זכרו ברוך, ומי יתן ומילותיו של חיים חפר יחולו מעתה והלאה.

 

שבוע שקט שיהיה לכם,

שלכם,

שלי

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית