ח'כ שלי יחימוביץ': 'יחימוביץ' מאיימת על נתניהו' - סקר מינה צמח לידיעות; על היגון, האובדן והמאבק הסיזיפי בטרור. ועוד...

22.7.2012

 

"יחימוביץ' מאיימת על נתניהו" - סקר מינה צמח לידיעות. על היגון, האובדן והמאבק הסיזיפי בטרור. על ראש ממשלה שיש לו רק חזון אחד: נתניהו, והרבה על המאבק היומיומי שלנו על חזון של חברה חזקה וצודקת

 

עוד לפני המייל - שימו לב, הגשת המועמדות לצירי ועידה ולחברי מועצות סניפים - תפקידים חשובים ומשפיעים שקובעים בסוף את דרכה של העבודה - מסתיימת ביום רביעי הקרוב. אני זקוקה שם לטובים ביותר. אני יודעת שרבים מכם הציצו בהשתוממות במיל המיוחד ששלחתי לכם בעניין, ואמרו "זה לא בשבילי, זה לעסקנים". אז נא לא ליפול לקלישאות האלה! אני זקוקה שם לכן ולכם, אנשים איכפתיים ואידיאולוגיים, ותאמינו לי - זה יותר פשוט ממה שאתם חושבים. היכנסו לכאן להצגת מועמדות מיידית, וכתבו מייל ליאיא yaya@havoda.org.il אם אתם צריכים הסברים והכוונה.

 

ועכשיו שלום לכם חברות וחברים,

 

לעשרות משפחות בישראל זה היה שבוע של הלם ויגון אין סופיים, שימשכו לעד, אחרי שאיבדו את היקרים להם מכל בפיגוע בבורגס. בכל פעם קשה מחדש להכיל את ההרג האלים של הטרור האיסלאמי הרדיקאלי ואת תוצאותיו הנוראות. זו זירה מורכבת שאין וכנראה גם לא יהיה בה "זבנג וגמרנו". על כל פיגוע כזה יש רבים שנמנעים ומסוכלים, ומעבר לכל ויכוח מדיני ופוליטי אנחנו חייבים הרבה לכוחות הביטחון שלנו, חלקנו אפילו באופן ישיר ומבלי שנדע על כך לעולם. יהי זכרם של כוכבה שריקי, מאור הרוש, אליאור פרייס, איציק קולנגי ואמיר מנשה ברוך. הנה ראיון מאתמול בערוץ 10 על הפיגוע, על סיכולים ממוקדים, איראן, וגם על ההתפתחויות הפוליטיות של השבוע.

 

"יחימוביץ' מאיימת על נתניהו" זו כותרת סקר של מינה צמח לידיעות אחרונות אתמול: הליכוד עם נתניהו 25 מנדטים, העבודה אתי 21. לסקרים, אני אומרת לכם תמיד, צריך להתייחס בחשדנות - אבל הם גם מעצבי תודעה בעצמם, וזו סגירת פער מדהימה.

 

"לרה"מ נתניהו יש חזון. לחזון הזה קוראים בנימין נתניהו, ובזה מתרכזים כל מעשיו. היינו עדים להבניה מגוחכת של 'ביבי קינג', אבל בפועל, אנחנו רואים רק הישרדות בכל מחיר. היעדר חזון מוחלט, היעדר דרך. לא דרך חברתית-כלכלית, לא דרך מדינית ולא דרך אזרחית. איך אפשר לסמוך על ראש ממשלה כזה שחי ממבזק למבזק, מספין לספין, שמשנה את דעתו בכל כמה שעות? מגיע לנו יותר. אני פונה אליך ראש הממשלה, ואומרת - ביבי בוא לבחירות..." אלה חלק מהדברים שאמרתי במסיבת עיתונאים שכינסתי השבוע, אחרי 70 יום שבהם נמשך הביזיון הפוליטי הדוחה של חברת נתניהו-קדימה. הנה קטעים ממסיבת העיתונאים:

 

והנה גם תמונות:

 

עוד תקשורת פוליטית וגם תסריט "שלי-ציפי" מעניין של יוסי ורטר בהארץ, בצרוף סקרים שהגיעו לידיו.

 

משה סילמן נפטר אתמול. שבוע חלף מאז הצית עצמו בהפגנה, ומאז פירפר בין חיים ומוות. התאבדות היא תשובה חריגה ומזעזעת לקושי ולסבל, ואסור חלילה שתהפוך לדוגמה. אבל אסור גם לבטל את ההקשר: הקשחה לא אנושית בתנאי הזכאות לדיור ציבורי (שנעשתה ב-2003 כשנתניהו היה שר אוצר), פרימת רשת הביטחון הסוציאלי עד שיש בה חורי-ענק שרבים נופלים דרכם לתהום, והקושי העצום של להיות בעל עסק קטן - בלי מאגרי השומן והאשראי שיש לתאגידים גדולים ובלי זכויות סוציאליות שיש לעובדים. בגרף למטה תוכלו לראות באיזו מהירות אנחנו מפסיקים להיות מדינת רווחה מודרנית, גם ביחס לעצמנו וגם ביחס לעולם המערבי.

 

לא "כולנו משה סילמן", אבל גורלו הוא במידה רבה תוצאה של קריסתה של מדינת הרווחה, ועלייתה של כלכלת ג'ונגל דרוויניסטית. אנחנו נגייס את הכוח לכונן כאן מדינה מתוקנת. יהי זכרו ברוך.

 

איך תעזרו אתם לעוד אלפים כמו משה סילמן? בכל יום מגיעות אלי לכנסת מאות פניות מהציבור. מהן עשרות בכל יום מגוללות גורל דומה לזה של סילמן. צוות מתנדבים מסור מטפל בפניות, אבל אנחנו זקוקים לעוד מתנדבים בכנסת. כתבו ל-syechimovich@knesset.gov.il אם אתם רוצים להתנדב, בצרוף כמה מלים על עצמכם.

 

וגם מתנדבי אינטרנט. עכשיו כשהבחירות נראות קרובות והעניינים מתחממים, אנחנו מתגברים את מערך מתנדבי האינטרנט שלנו! לפגישה איתי ועם הצוות הוותיק והמקסים של המתנדבים, מוזמנים מי שמזדהים עם הדרך שלי, שחובבים אינטרנט ורשתות חברתיות, ושכתיבה, עיצוב, צילום, איור, המצאת ממים, תכנות וכל השאר - הם תחביב אהוב בשבילם. רוצים להשתתף? כתבו לירדן בן צור מהפרופיל שלכם בפייסבוק.

 

לכבות שריפה ולהדליק אחרת. נתניהו מתכוון לקצץ מחר 700 מיליון שקלים בתקציב. זו אותה מדיניות הרסנית של קיצוץ בשירותים חיוניים, הפעם כדי לתקן את ההרס שנגרם בגלל אותה מדיניות קיצוצים ממש. איזה אבסורד! דוח המבקר על אסון הכרמל קובע ששר האוצר נושא באחריות לאסון הכרמל משום שייבש את מערך הכבאות, ומה עושה האשם האמיתי, נתניהו? מקריב צרכי בסיס אחרים כדי לשקם את המערך שקרס. בפעם הבאה, באותו כשל מעגלי, כאשר יתרחש אסון בתחום הבריאות, הרווחה או ביטחון הפנים בגלל הקיצוץ מחר - הוא ישוב ויקצץ כדי לכבות את השריפה הבאה. הנה דברים שלי מהשבוע בוועדה לביקורת המדינה, שעסקה בדו"ח המבקר על האסון בכרמל.

 

ביל גייטס, האיש העשיר בעולם, הוא זה שאומר שמס ירושה שישלמו המולטי-עשירים אחרי מותם הוא מס הכרת תודה חיוני של העשיר לחברה שהעניקה לו את עושרו. אלה שמתנגדים להצעת החוק שלי למס ירושה על עשירים, טוענים בין היתר שהוא ממילא יביא לקופת המדינה רק סכומים זעירים. מחלקת המחקר של הכנסת בדקה לבקשתי את הסוגיה הזאת, ומצאה דווקא שאם הצעת החוק שלי, המטילה אחוז קטן של מס עיזבון על ירושות של עשרות מיליונים תעבור - המדינה עשויה להרוויח 4-2 מיליארד שקל בשנה! הנה כתבה מקיפה של חגי עמית על המחקר של הכנסת, ועל איך שההון מתעצם מדור לדור. והנה איך שזה נראה במדינות אחרות (אצלנו מס ירושה הוא אפס!)

 

ומה לז'בוטינסקי ולמס ירושה? לליכודניקים שבכם (אבל לא רק) הנה נאום שלי השבוע במליאה במלאות 72 שנים למותו של אבי התנועה הרוויזיוניסטית זאב ז'בוטינסקי. נאום עם הרבה כבוד ליריב אידיאולוגי ראוי. אם "יורשו" כביכול, ביבי נתניהו, שבפועל הוא יורש של תאצ'ר ולא של ז'בוטינסקי - היה מאמץ עשירית מדרכו, היינו נראים אחרת. ומה הקשר למס ירושה? ז'בוטינסקי היה הרבה יותר קיצוני ממני - הוא גרס שדווקא בשם התחרותיות צריכה להיות שמיטת הון פעם בחמישים שנה, ושכולם יתחילו באופן שוויוני לצבור הון מהתחלה!

 

לא מוותרת. מעקב עדכני מהשבוע אחרי כמה מאבקים שאני מנהלת שנים. 1. המאבק על הגז הטבעי של ישראל- למעוניינים להתעדכן במהלכים שלי לעצירת המסע הדורסני של טייקוני הגז לגרוף רווחים על חשבון הציבור - היכנסו לכאן. 2. המאבק על המשך שידורי החדשות בפריפריה בלי להתחכם ולעשות אותן על חשבון הפקות מקור. 3. המאבק להגבלת שכר הבכירים, מול שר המשפטים נאמן שמתנגד לעבודה מאורגנת, אבל משמש יו"ר ועד נמרץ להגנה על שכרם של השכירים העשירים.

 

שימו לב - אלה העדכונים על אירועי השבוע - אם אתם רוצים לראות מה עשיתי/חוקקתי בעבר - היכנסו למנוע החיפוש באתר שלי.

 

קטנטונת. הסטטוס הזה גרר 110 שיתופים בפייסבוק, 1569 לייקים ו-162 תגובות, אז אולי יעניין גם אתכם: "הי זאת שלי, בינתיים קוראים לה קטנטונת, והיא עושה דברים מאוד מצחיקים עם הלשון. גורת רחוב שהיא ואחיה נדרסו בתאונה ליד הבית שלנו, והיא ניצלה ונשארה צולעת. בכל פעם אני אומרת לילדים שלי - לא אוספים יותר גורים הביתה, כבר עכשיו יש לנו יותר מדי בעלי חיים לבית כל כך קטן, ומדי פעם אני נשברת. קטנטונת מטופלת בינתיים בגינה, היא ממילא פוחדת מהכלבה, אבל עושה רושם שהיא כאן כדי להישאר. אגב במקביל לעיסוקים בעניינים שברומו של עולם, נורא חם עכשיו, וזה הזמן להשאיר בחוץ כלים עם מים."

 

שבוע טוב ושקט לכולנו,

שלכם,

שלי

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית