ח'כ שלי יחימוביץ': אש חיה על שלטון החוק. ה ב.מ.וו ב-400 אלף שקל, הניתוק והראוותנות; חפשו את האשה וביבי מחלק אוכל לעניים

15.7.2012

 

אש חיה על שלטון החוק. ה ב.מ.וו ב-400 אלף שקל, הניתוק והראוותנות. חפשו את האשה, וביבי מחלק אוכל לעניים

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

השבוע חזרתי לתפקוד מלא אחרי כמעט שבועיים בבית עם דלקת ריאות, והאמת היא שזו הייתה סיטואציה שאני פשוט לא בנויה לה נפשית, לתת לאירועים לקרות בלי יכולת להשפיע על הזירה באופן אקטיבי... עד כאן קיטורים, ועכשיו לאירועי השבוע.

 

אש חיה נגד הפרקליטות ושלטון החוק. ככה נראה השבוע הזה, אחרי שבפעם הראשונה בהיסטוריה הפוליטית של מדינת ישראל הורשע ראש ממשלה באישום חמור, וזוכה מחמת הספק בשניים אחרים. זו הייתה הילולה מעוררת שאט נפש של חגיגות ניצחון, עם מסגור כוזב: הצגתו של סיפור שחיתות שלטונית שיטתי, כמסע רדיפה והתעללות בקורבן חסר ישע: אולמרט. זה ירי באש חיה על הפרקליטות ובראשה פרקליט המדינה משה לדור. המטרה: שלדור יפרוש, כדי שלא יהיה מי שיעז לשקול אפילו להגיש ערעור על פסק דין.

 

יש כאן חבורה שלמה שלא תנוח ולא תשקוט עד שהמשטרה, הפרקליטות, היועץ משפטי לממשלה, מבקר המדינה, בתי המשפט - יהיו חלשים ומבוהלים. או לחילופין "אנשי שלומנו". כל אחד בתורו אם רק יחשוף בדל של נקודת תורפה, אמיתית או מדומה - יחטוף.

 

נשיא ופקיד בנק, ראש ממשלה ועובד הייטק, בעל הון ומנקה עובדת קבלן - אני רוצה שמוסדות שלטון החוק ינהגו בכל אלה כשווים בפני החוק, בלי פיק ברכיים, בלא מורא ובלא משוא פנים, בלי שיקולים פוליטיים ובלי הכרת תודה על מינוי. ואני מתכוונת להיאבק על זה, גם אם אשאר לבד לגמרי במאבק. הנה ראיון בערוץ 2 אצל אברי גלעד והילה קורח:

 

וגם אצל אריה גולן בקול ישראל, אצל ירון וילנסקי בגל"צ ועוד הרבה תקשורת. ולכל מי שקונה את הספין שכתבי האישום של הפרקליטות נגד אישי ציבור נגמרים בסוף בזיכויים, הנה סקירת הרשעות ממצה של אבישי מתיה.

 

ה-ב.מ.וו ב-400 אלף שקל שארגן האוצר לשרים ולשאר שועי ארץ היא משל ענקי ומדויק לנתק הבלתי נסבל בין הממשלה ובין הציבור הנורמלי. מה נשאר להגיד? ראוותנות, חוסר בושה, ניקור עיניים בזמן שעבור זוגות צעירים רכישת דירה היא בגדר פנטסיה, שכרם נשחק, ויוקר המחייה עולה לשיאים חדשים. הנה ראיון שלי על זה למיכה פרידמן ביומן הבוקר של גל"צ.

 

סטטוס שלי בפייסבוק עם המם* היפה הזה (*מם - meme - איור, טבלה, צילום עם כיתוב שנון - כל גימיק ויראלי ברשת) שהכינו המתנדבים שלי, יחד עם עוד קצת תקשורת שלי, הביאו את שטייניץ להודיע שהוא יבחן את העניין מחדש. ומה העלתה הבדיקה? שהיבואן נתן לאוצר הנחת סלב של 50%, ועל כך אומר האוצר "שמרנו על עיקרון השוויון והתחרותיות". האם מדובר בחוש הומור בריא או על אטימות שאינה יודעת גבולות? שוויון בין שרי הממשלה לבין האלפיון העליון? מעניין מה יהיה השלב הבא בפרשה המקוממת הזאת.

 

מי האיש ובאיזה רכב הוא נוסע? בינתיים אתם מוזמנים להעיף מבט בנשיא וראש ממשלת אורגוואי, חוסה מוחיקה, עם הרכב שלו (חיפושית מודל 87), שבו הוא ממשיך לנסוע שלוש שנים אחרי שנבחר. הוא חקלאי וסוציאליסט, ומנהיג כלכלה משגשגת ומצליחה, שבצד חקלאות מצטיינת בטכנולוגית מידע (IT) ובצד שוק חופשי מעניקה, למשל, חינוך חינם מגיל אפס ועד האוניברסיטה. איכשהו הוא נוסע ברכב הזה ומצליח להישאר בחיים.

 

חוק טל - ביצה מהבילה של פוטו-אופים וספינים פוליטיים. השבוע שחלף היה עדות כאובה לכך שהסוגיות העמוקות, הערכיות, החברתיות והכלכליות של שילוב החרדים בחברה וערך השרות בצבא העם - רודדו ובוזו לכדי פוטו-אופים, סיסמאות סרק, ספינים פוליטיים מבוקר עד ערב, זיגזוגים שאפשר לקבל מהם סחרחורת, ואין ספור פתרונות עלובים שאינם אלא הונאת הציבור וניסיון הישרדות של הקואליציה. כולם, ובראשם נתניהו, פשוט קובעים מדיניות ממבזק למבזק. בושה וחרפה. את הפארסה הזאת חייבים להפסיק, וללכת לבחירות. ראיון אצל עודד בן עמי בערוץ 2, אצל אטילה שומלפבי בערוץ הכנסת, ועוד הרבה תקשורת.

 

משהו שקרה לי השבוע. תשמעו סיפור על הפרטת נמל אילת, מופז, משפחת עופר, והפער המטורף בין מעשים ובין מילים וסיסמאות. השבוע השתתפתי בפאנל של לשכת עורכי הדין באילת. אתי על הבמה היו מופז, ושר התחבורה ישראל כץ. בסוף הפאנל שאלה אשה מהקהל מה דעתנו על הפרטת הנמל. מה עניתי אתם בטח יודעים, כץ אמר את עמדתו, ואילו מופז ציין בנחרצות שנמל אילת הוא נקודה ביטחונית ואסטרטגית קריטית, יציאה יחידה לים סוף, יעד למתקפה בעת מלחמה וכו' - ולכן אסור בשום אופן שיופרט, והוא חייב להישאר בידי המדינה.

אמרתי לו: מופז, אני מסכימה עם כל מלה שלך! יש רק בעיה אחת קטנה: ההחלטה להפריט את הנמל, עם מתווה של הפרטה מוחלטת - התקבלה והוחל בישומה בשנת 2005 כשאתה היית שר הביטחון בממשלת שרון, ואתה הצבעת בעד!"

הקהל אמנם צחק, אבל החלק העצוב הוא שמופז באמת נדהם ממה שאמרתי, ובאופן כן לחלוטין היה ברור שאין לו מושג שבהיותו שר ביטחון הצביע כפי שהצביע בעניין ביטחוני כה חשוב, על פי עדותו שלו.

האם אין גבול לפער הנורא בין מעשים ובין מלים? בין מלים שנאמרות בבוקר ומלים שנאמרות בערב?

בתחילת השבוע שיגרתי מכתב אזהרה לנתניהו, שטייניץ וכל גורמי ההפרטה - שאם לא יבטלו את המכרז, אחרי שמשפחת עופר (שוב) נשארה מתמודדת יחידה - אעתור לבג"צ. באותו ערב כונסה ישיבת חרום והמכרז נדחה בחודש כדי לבחון אותו מחדש. כעת אני מתכוונת להיאבק נגד עצם ההפרטה הלא חוקתית של שער היציאה והכניסה של המדינה לידי גורם עסקי. הנה עוד מסמך מפורט ששלחתי למפריטנים, וגם ראיון ברדיו דרום ועוד תקשורת.

 

צדק ולא צדקה. במסגרת כלכלת הבחירות, חילקו נתניהו וכחלון, במסיבת עיתונאים מתוקשרת, מאה מליון שקלים לעמותות של עניים רעבים. זו כלכלת בחירות בוטה, דוחה ומיושנת של חלוקת נדבות מזון לעניים. בעשור הכלכלי שעיצב נתניהו מאז שהיה שר אוצר ועד היום גדל מספר העניים באופן מבהיל, ובעיקר של העניים העובדים, קורבן לעבודה בתנאי עבדות שיצרה מדיניותו של נתניהו. צדק אנחנו צריכים ולא צדקה. פרנסה בכבוד שתייתר נדבות מזון. לתקשורת.

 

חפש את האשה. שתי שאילתות שלי בעניינים מעצבנים, עם תשובות מעצבנות עוד יותר של שר המשפטים: נתן אשל ממשיך לעשות שליחויות ממלכתיות בשביל נתניהו אחרי שנזרק משרות המדינה בגלל הטרדת עובדת, וכתבי אישום בגין העסקת עובד זר מוגשים משום מה נגד נשותיהם של שר הביטחון ברק ושל היועץ המשפטי ויינשטיין - כאילו העובדים הזרים לא ניקו גם את השירותים שלהם.

 

אם אתם גרים באזור עמק יזרעאל - בואו לפגוש אותי בעפולה ביום חמישי הקרוב, 19 ביולי, שעה 19:00. אשמח לראות שם את כולכם. לפרטים - אוריה כספי, ראש מטה המתנדבים שלנו באזור 050-5731830.

 

שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית