ח'כ שלי יחימוביץ': לו אני ראש ממשלה, היו מתגייסים לצה"ל ויוצאים לעבודה יותר חרדים מאשר בכל אחד מהמתווים הקיימים ועוד...

8.7.2012

 

לו אני ראש ממשלה, היו מתגייסים לצה"ל ויוצאים לעבודה יותר חרדים מאשר בכל אחד מהמתווים הקיימים. בלי גזירת קופון פוליטי ובלי שנאה. מצגת מיוחדת – "יש את נתניהו - ויש את המציאות", משפחת עופר שוב קונה את המדינה, כריש בשמי חנתון, ויום הולדת שמח אמריקה

 

הי חבר'ה,

 

סליחה שנעלמתי. השבוע החולף עבר עלי עם דלקת ריאות שכפתה ריתוק מוחלט לבית והפחתה של 80% בכמות העבודה הרגילה (התנחמתי בעבודה מול המחשב). זה התחיל הרבה קודם, אבל התעלמתי כהרגלי בעזרת אקמולים, עד שהבת שלי שהיא מתנדבת במד"א התעקשה שיש לי סימפטומים של דלקת ריאות, ושחייבים רופא. והיא צדקה... מקווה לשוב אליכם במהרה לתפקוד מלא.

 

סערת טל. ועכשיו אכתוב כאן משהו שאולי ישמע יומרני, אבל אני יודעת שהוא נכון. לו אני ראש ממשלה, היו מתגייסים לצה"ל יותר חרדים מאשר בכל מתווה שמונח כעת על השולחן. ומה שעוד יותר חשוב: יותר חרדים היו משתתפים בשוק העבודה. ויותר חרדים היו יוצאים לרכוש השכלה אקדמית. ואת כל זה אעשה, אם וכאשר אהיה ראש ממשלה, בלי לגזור רבע קופון פוליטי, בהסכמה, ובשיח שלא יהיו בו אלמנטים של שנאה. סוגיית אופן שילובו של הציבור החרדי בחברה הישראלית הכללית היא סוגייה חשובה, מורכבת ועמוקה והיא אתגר לכל מנהיג. גם סוגיית ערך השרות בצבא העם היא חשובה מאין כמותה, והיא חלק מהערבות ההדדית בינינו כאן.

 

מי שחושב שהסוגיות האלה יעלמו או יפתרו אחרי הפשרה העלובה שתושג בסוף רק כדי שמופז וקדימה יוכלו להישאר, חבוטים ופתטיים, בקואליציה - אינו אלא טועה. כוונותיו של פלסנר טובות, וחלק מהמסקנות ראויות, אבל הן מתנפצות אל מציאות פוליטית צינית. אני מאמינה שיום אחד כל זה יתגלגל לפתחנו, ועם כמה שזה לא פשוט, אנחנו נטפל בזה טוב מאחרים.

 

מה שכן, בחירות, כאן ועכשיו. השבוע הודעתי שאנחנו מביאים להצבעה מחודשת את החוק לפיזור הכנסת ולהקדמת הבחירות. הבחירות היו אמורות להתקיים בספטמבר, והן נמנעו רק בגלל התרגיל הציני ההישרדותי של הליכוד וקדימה, שחברו לקואליציית ענק חסרת תועלת, שלא מסוגלת לייצר הסכמה סבירה אפילו סביב חוק טל. את תיאטרון האבסורד הזה יש להפסיק מיד וללכת לבחירות בהקדם, כמו שהיה צריך לקרות לפני התרגיל הפוליטי של נתניהו ומופז. הנה ynet על זה בכתבה ראשית, ועוד תקשורת.

 

הכי חמור ומכאיב ומזיק: קדימה בראשות מופז ממשיכה לגרום נזק אנוש לדמוקרטיה בכך שהיא מביאה את הציבור לשפל חדש של היעדר אמון בנבחריו, והנחה מוצדקת כי למילים אין כל ערך. מופז - האיש שאמר בית לא עוזבים ולמחרת עזב את הליכוד, הודיע על פרישה מהפוליטיקה וחזר למחרת, בישר שינהיג את מחאת הקיץ ושכח ממנה יום למחרת, והצהיר כי נתניהו שקרן וכי לעולם לא ישב אתו בממשלה וזינק לזרועותיו באותו יום - יכול להפריח מלים כרצונו ולהציב אולטימאטום חופשי חופשי. הוא הפך את המילים לחסרות משמעות, ומחק את המושג בושה. הנה עוד תקשורת על המהומות הפוליטיות של השבוע.

 

קחו כמה תשובות בשביל הויכוחים שאתם מנהלים. ראיתם את המצגת הדמיונית של נתניהו על "הישגיו החברתיים והכלכליים"? הוא צייד במצגת את השרים שלו כדי שיהיה להם מה לענות על תביעות המחאה. צוות המתנדבים שלנו הפיץ ברשת מצגת נגדית משובחת שהיא העתק כמעט מדויק של מצגת נתניהו, בפורמט דומה, אבל כנגד כל תשובה של נתניהו למחאה מוצגים הנתונים כפי שהם במציאות. ממליצה להיכנס ולהפיץ בכל דרך, זה גם באתר וגם בפייסבוק, הנה עמוד אחד לדוגמה:

הרווחים הכלואים, העדפת עשירים בוטה, והנה לכם מקור תקציבי: אתם בטח מכירים את ההאשמה הנפוצה נגדנו, הסוציאל דמוקרטים, שאנחנו רוצים לחלק לכולם, אבל לא מצביעים על מקורות. שימו לב למקור ענקי, שנתניהו ושטייניץ ויתרו עליו בניגוד לחוק, בניגוד להגיון כלכלי, ובניגוד לצדק, כשעשו שמיטת חובות מס שערורייתית לחברות החזקות במשק. ממליצה מאוד לקרוא מסמך קצר שעמית בן צור ואני הכנו, ובו כל מה שרציתם לדעת על הרווחים הכלואים, איך הממשלה הולכת למחוק עשרות מיליארדים, ואיך בכל זאת אפשר לקבל גם את הכסף לקופת המדינה וגם השקעה בתעשיית כחול לבן ישראלית. לקצרי הרוח הנה התקציר, וגם תקשורת.

 

מי צריך מדינה כשיש את משפחת עופר. כל המתמודדים על המכרז להפרטת נמל אילת פרשו, ומי היחיד שנשאר? נכון! עידן עופר! זה הזוי ובלתי נתפס. תבינו: בזמן שהממשלה מביאה ברוב טקס הצעת חוק למניעת ריכוזיות, היא ממשיכה להפריט חלקי ענק של משאבי הטבע, התשתיות, והחברות הממשלתיות לידי משפחה אחת ועכשיו ליורשיה. הפרטות צים, בז"ן, כי"ל, ועוד רשימה אינסופית - יצרו שליטה חסרת מעצורים המשפחה על המדינה ועל כלכלתה. אני תובעת מנתניהו להפעיל מיידית את הסעיף במכרז המאפשר פסילת מועמד מחשש לריכוזיות, ולבחון מחדש את עצם ההפרטה. אם כי"ל שבשליטת עידן עופר תקבל לידיה את הנמל - אעתור לבג"צ.

 

טעם מר. הוצאתו של יגאל עמיר רוצח רה"מ רבין מהבידוד והבאתו בקהל האסירים האחרים מותירה טעם מר. הוא לא אסיר רגיל, והפשע שביצע לא היה מעשה רצח פלילי אלא ירי אל לב ליבה של הדמוקרטיה וניסיון של אזרח אחד לסכל מהלך מדיני של ממשלה נבחרת באמצעות רצח ראש ממשלה נבחר. הקלה בתנאיו היא לא בגדר הפגנת אנושיות לאסיר רגיל, אלא, למרבה הצער, טשטוש נוסף של אירוע נורא שצריך להיזכר באופן נוקב וחד בהיסטוריה של מדינת ישראל. תקשורת.

 

המאבק על קיבוץ חנתון. בסוף השבוע התפרסמה בגלובס כתבה על קיבוץ חנתון. משה ליכטמן מתאר (סוף סוף) את הסיפור האמיתי מאחורי המתרחש בקיבוץ: מסחר בלתי-חוקי בקרקע חקלאית, הפיכת האגודה השיתופית לכלי ריק למכירת נכסים ומגרשים למקורבים, וגירוש מתיישבי דרור ישראל, שנשלחו על ידי התנועה הקיבוצית, מביתם - לטובת הגזל. זו מוטציה שאם תתפשט היא עלולה להביא כליה על התנועה הקיבוצית. וכל הכבוד למזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור על ההתגייסות שלו למאבק. את התמונה הזאת לקחתי מהפייסבוק של גיל פלוטקין:

יום הולדת שמח, אמריקה. ארצות הברית חגגה השבוע 236 שנים לכינונה. לכבוד יום ההולדת קבלו קטע קצרצר מפרק הבכורה של "The Newsroom" של HBO ששודר השבוע. המפיקה (אמלי מורטימר) למגיש החדשות (ג'ף דניאלס): "..אנחנו מגיעים לנקודת הכרעה. הולך להיות דיון ציבורי נרחב. האם הממשלה היא מכשיר לעשיית טוב, או שכל אדם לעצמו? האם יש משהו גדול יותר שאנו רוצים להשיג, או שהדאגה לאינטרס האישי היא ברירת המחדל שלנו?" מזכיר לכם משהו?

 

אני רוצה שתתמודדו על תפקידים במפלגה. צירי ועידה, מזכירי סניפים, הכל פתוח לבחירות דמוקרטיות. בהמשך השבוע תקבלו ממני מייל נוסף ובו הסברים מפורטים איך מתמודדים. זה גם בדיוק הזמן למפקד מחודש, כדי שלמי שמתפקד עכשיו תהיה תקופת אכשרה והוא יוכל להצביע בפריימריס לחברי הכנסת. תוכלו להתפקד או לפקוד משפחה וחברים עכשיו דרך האתר של המפלגה, או דרך הפייסבוק שלי. הנה שתי תמונות מועידת המפלגה שהייתה ביום ראשון, ובה אושרו כל התקנונים לבחירות. 

 

רמון והמעשה המגונה בפוליטיקה. בתוך כל המהומה הפוליטית הגיח לפתח חיים רמון, איש שבעשרות שנותיו הפוליטיות הצטיין בעיקר במניפולציות ותחבולות, לא חוקק חוק ולא בנה דבר. אה, כן, הוא עשה משהו: הרס את העבודה המאורגנת כשהיה יו"ר ההסתדרות. השבוע הוא יצא במחול השמצות נגד כל מה שזז, והודיע שהוא, הרענן, הזך, הקים מפלגה חדשה (שתהיה פלטפורמה לשובה של ציפי לבני!) רמון, נזכיר, הורשע לא מזמן בביצוע מעשה מגונה. הוא נאלץ להתפטר מהממשלה בגלל זה. הנסיבות גם הן מגונות במיוחד: זה קרה בלשכת רה"מ בליל הדיונים על היציאה למלחמת לבנון, והקורבן הייתה קצינה צעירה, שאחר כך גם הוכפשה ונרדפה על ידו. לעניות דעתי די במעשה המגונה הזה, ורמון מתבקש להפסיק ולבצע מעשים מגונים גם במערכת הפוליטית.

 

די לירות בתוך הטנק. טל אנגרט במאמר ב ynet-- יחימוביץ' היא האלטרנטיבה הפוליטית היחידה שיש היום לנתניהו... הסיבה לכך שהמחאה עדיין לא השיגה את מטרותיה היא לא המחלוקות המתוקשרות בין שמולי לדפני... הסיבה היחידה לכך היא שקובעי המדיניות ובראשם ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר שלו שטייניץ מתנגדים במוצהר לתפישת העולם הסוציאל-דמוקרטית... כדי לקדם שינוי ממשי במדיניות הכלכלית, חייבים למצוא שותפויות בין כל הכוחות החברתיים וליצור חזית אחידה. לירות אל תוך הטנק זו לא הדרך..."

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית