ח'כ שלי יחימוביץ': המרמרה: זחיחות, חפיפניקיות, עודף ביטחון עצמי של נתניהו וברק; מלחמת הממשלה במחאה החברתית ועוד...

17.6.2012

 

המרמרה: זחיחות, חפיפניקיות, עודף ביטחון עצמי של נתניהו וברק. מלחמת הממשלה במחאה החברתית, משחקי הכס ומשחקי עור הצבי, ואיך קשור גילויו של כוכב הלכת הננסי מאקה מאקה לעליות המחירים

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

הדו"ח על המרמרה חושף רוה"מ זחוח, שמקבל החלטות עם עצמו ועם שר הביטחון ברק, בתהליך חסר אחריות ורווי ביטחון עצמי מופרז. הניסיון הרב של נתניהו וברק לא רק שלא הועיל, אלא כנראה גרם להם להאמין שהם יכולים לנהל הכל לבד, בזוגיות ובארבע עיניים, בלי ידע מספיק ובלי בדיקת חלופות. חבל שאת מחיר השאננות והיהירות שילמו חיילי השייטת, שבניגוד לדרג המדיני נהגו בגבורה, בתושיה, ובאחריות הדדית. הנה ראיון מקיף אתמול בערוץ 1 אצל יעקב אחימאיר, בערב חדש אצל אראל סגל, ל"מה בוער" בגל"צ אצל רינו צרור, ועוד תקשורת.

 

קודם איראן, ועכשיו: ספרד! יוון! עם שוך מסע ההפחדה על האיום האיראני, שטייניץ ונתניהו עברו לאיומים כלכליים. שטייניץ גם תוקף "גורמים באופוזיציה" (הוא התכוון אלי ואל פרופ' ברוורמן) ש"לא מבינים מה זאת אחריות תקציבית". ואילו אני אומרת שקצה נפשנו במסע ההפחדה המטופש הזה, ושההתרברבות של נתניהו ושטייניץ על "אחריות" עומדת בניגוד מוחלט לצעדים המופקרים וחסרי האחריות שהם מתכוונים לנקוט בתקציב 2013. הנה תקשורת כתובה בעניין, ראיון לעודד שחר ב"הכל דיבורים" ("הקיצוץ שמתכננים נתניהו ושטייניץ יפגע בכלכלה בצורה אנושה") וליעקב אחימאיר ביומן הבוקר של רשת ב', שם אני מדברת בהרחבה גם על הפליטים. וגם מאמר מצויין בגלובס של עופר קורנפלד ראש המטה שלי על מדיניות המיסוי המעוותת של הממשלה.

 

מתקפה משולבת על המחאה החברתית. השבוע התגלה פרצופה האמיתי של הממשלה. שטייניץ תקף את המחאה וקרא לצאת נגדה, המשטרה, בחציית גבול מסוכנת ביותר במדינה דמוקרטית, זימנה את פעילי המחאה לחקירות בלי שעשו דבר. עכשיו כבר ברור שמלכתחילה ראתה ממשלת נתניהו במוחים מטרד ואיום ותו לא. יציאה לרחוב תשבש להם, חלילה, את התוכניות הכלכליות להגדיל פערים, להתנער מאחריות הממשלה לאזרחיה, ולחסל את רשת הביטחון הסוציאלי. הנה תקשורת כתובה, ראיון אצל יעל דן בגל"צ, ואצל אברי גלעד בתוכנית הבוקר בערוץ 2.

 

שבוע הספר. חתמתי על הספר שלי "אנחנו - על כלכלה, חברה מוסר ולאומיות בישראל" ביריד שבוע הספר בגן הפעמון בירושלים. היה כיף, אבל האמת היא שנדהמתי ונעצבתי מדלילות המבקרים ביריד, והבנתי שזה ככה בכל הארץ. לפני הפוליטיקה השתתפתי כמה פעמים בירידים כאלה לחתום על שני הרומנים שפרסמתי בעבר, והיה נחשול של מבקרים. ככה זה כשמוכרים ספר בשקל.

 

משחקי הכס ומשחקי עור הצבי. לשבוע הספר גם המלצתי לכתבה במאקו על ספר: "משחקי הכס" Game of thrones)), שעכשיו הוא סדרה בטלוויזיה, אבל עוד לפני זה "A Song of Ice and Fire" סדרת ספרי פנטסיה נהדרת, מסעירה, מלחמתית ופוליטית של ג'ורג' מרטין. ממש במקרה, מישהו שהוא בטח פריק של משחקי הכס לפחות כמוני וכמו המשפחה שלי העלה את "משחקי עור הצבי": דמויות פוליטיות ישראליות ומקבילותיהן במשחקי הכס. ועוד סטטוס מצחיק (הבדיחה על חשבוני) שעלה בפייסבוק בעקבות ההמלצה שלי: משחקי שטייניץ-יחימוביץ'.

 

וגם הופעתי לפני יזמי היי טק בכנס ההיי טק הישראלי בגובה העיניים באוניברסיטת תל אביב, ראיין אותי יזהר שי, שולבו גם שאלות מהקהל ומהפייסבוק, הנה תקשורת שהייתה על זה ולינק לראיון, שבו ניסיתי להסביר מדוע אין סתירה בין הכבוד והחשיבות שאני רוחשת לתעשיית ההייטק שהיא תעשיית אמת יצרנית ומשגשגת לבין זכויותיהם הבסיסיות של עובדי ההייטק, וחברה צודקת בכלל.

 

לסיום, לקוראי הערבית שבכם ראיון אתי באתר "פאנט".

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית