ח'כ שלי יחימוביץ': 14 אלף ₪ לשעה לבכיר, 22 ₪ לעובד הרגיל - למה זה לא מוסרי ולא כלכלי ועוד...

25.3.2012

 

14 אלף ₪ לשעה לבכיר, 22 ₪ לעובד הרגיל - למה זה לא מוסרי ולא כלכלי. דו"ח חקיקה שלי לסיום מושב החורף: 39 חוקים, ועל שותפות הגורל שלנו עם יהודי העולם שמתחדדת נוכח הפיגוע בצרפת שהוא גם פשע שנאה

 

שלום חברות וחברים,

 

התפרעות שכר הבכירים נמשכת, והנתונים הבלתי נסבלים על שכר דמיוני נחשפים כעת יחד עם הדו"חות הכספיים של 2011. הנה כתבה בחדשות ערוץ 2 (גם אני בכתבה). וגם נאום שלי במליאה, על הצעת החוק המגוחכת של הממשלה בעניין, שלא תיגע בשערה משערות ראשם של שיאני השכר. זו הצעת חוק ברוח ועדת השר נאמן, שהוקמה ע"י נתניהו כדי לטרפד את הצעת החוק שלי, המציעה ששכר הבכיר בחברה לא יעלה על פי חמישים מהשכר הנמוך. מי שרוצה לדעת עוד על המאבק לצמצום פערי השכר מוזמן לכאן. "המשמר החברתי" בכנסת העלה לאתר שלו את האיור הפשוט הזה, ששווה אלף מילים:

 

שופרסל סונדל באמצעות אסמס. הנוסחה: רווחים, דיווידנד שמן ומסוכן, שכר פרוע למנהלים ו...פיטורי עובדים - היא הכי מקוממת שאפשר, והשבוע הדגמתי כיצד היא מתרחשת בשופרסל. בשלוש השנים האחרונות משכו שם דיווידנד ענק של 1.2 מיליארד שקלים (יותר מהרווח הנקי של 993 מליון שקלים נטו ותוך סיכון כרית הביטחון של החברה!), ושילמו 65 מליון להנהלה, ובו בזמן הודיעו השבוע על פיטורי אלף עובדים! אחרי החשיפה הזאת בתקשורת, התנהלו חילופי אסמסים מעניינים ביני ובין המנכ"ל, שבהם התחייב בפני לא לפטר. הנה האסמסים, הנה הטיפול של לילה כלכלי באסמסים, וגם ראיון על שכר הבכירים בכלל ועל שופרסל בפרט אצל רינו צרור בגל"צ. לעוד תקשורת.

 

39 חוקים חוקקתי מאז שאני חברת כנסת, 26 מהם בכנסת הנוכחית. את מושב החורף של הכנסת שהסתיים השבוע הקדשתי ברובו להנהגת מפלגת העבודה (ארגון, ניהול, פריסת מטות מתנדבים, פעילות אידיאולוגית, עבודה ציבורית ומפגשים עם קהלים גדולים, ועוד). ובכל זאת הצלחתי לחוקק ששה חוקים (מקום שני אחרי יריב לוין, אבל שלי טובים...) גם במושב הזה, ביניהם איסור "כבילה" של עובדים באמצעות לקיחת ערבונות מהם, והבטחה שגיל הפנסיה לנשים לא יועלה בחמש השנים הקרובות. הנה דו"ח סיכום המושב המלא, של כל החוקים שלי שעברו בקריאה שניה ושלישית. אני רואה קשר ישיר בין עבודת החקיקה, המבטאת מחוייבות עמוקה לתיקון אי השוויון בחברה הישראלית, ובין הכהונה שלי כיו"ר. מפלגת העבודה שואבת היום את איתנותה מסדר יום סוציאל דמוקרטי ברור וחד, שמבדל אותה מכל מפלגה אחרת, ומציב אותה כמפלגה הגדולה בגוש וכאלטרנטיבה יחידה לליכוד ולנתניהו.

 

שניים ממפגשי השבוע: כנס במודיעין, ושיחה עם ילדים מחוגי הסיור של החברה להגנת הטבע, שבאו להגיד תודה לח"כים שמתנגדים לרפורמת נתניהו בתכנון.

 

פיגוע שהוא גם פשע שנאה. רצח הילדים אריה וגבריאל סנדלר ואביהם יונתן, ומרים מונסונגו בת ה-8, בידי איסלמיסט-סלפיסט קיצוני, היה מזעזע ומכמיר לב. יהי זכרם ברוך. קשה להשתחרר מהתמונה של אופנוען חמוש שמבצע וידוא הריגה בילדה. שוב נחשפו השנאה והאנטישמיות שרוחשים בתאים קיצוניים ברחבי העולם, גם בקהילות עם סובלנות לזר. הפעם נמהלה במעשה גם התרסה כלפי צרפת והתרבות המערבית כולה, אבל האירוע הקשה הזה מהווה תזכורת עזה לשותפות הגורל שלנו עם יהדות העולם.

 

ולסיום, חצי שעה על כלכלה, אבל לא רק, בראיון ארוך שלי לתוכנית הכלכלית של גל"צ עם המראיין עודד לוינסון. ועוד ראיון בשישבת בגל"צ אצל אסף ליברמן על תופעת הטבע הנדירה שהתרחשה כשנחמיה שטרסלר הסכים איתי בנושא מס ירושה על עשירים מופלגים.

 

מחר (שבת) בשעה 11:15 אני בשבתרבות בחט"ב מולדת, רח' היסמין (מול אשכול הפיס) במבשרת ציון. תושבי מבשרת והסביבה מוזמנים.

 

סופשבוע שקט ושבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית