ח'כ שלי יחימוביץ': האם פיל יכול לעוף? הלוביסטים: חוצפה ללא גבולות, מעמד הביניים ממשיך להצטמק, המצב בדרום ועוד...

18.3.2012

 

האם פיל יכול לעוף? הלוביסטים: חוצפה ללא גבולות, מעמד הביניים ממשיך להצטמק, וכמובן על המצב בדרום, פלוס שיעור בדמוקרטיה ובצדק חברתי

 

שלום חברות וחברים,

 

השבוע עמד ועודו עומד בסימן סבב ההסלמה בדרום. גיביתי את התנהלות הממשלה השבוע, על שני חלקיה: גם את הפגיעה הישירה בזוהיר מוסא אחמד קייסי, טרוריסט שהחמאס נראה מתון לידו והוא בדרך להוצאת פיגוע, וזה מבלי לפגוע בחפים מפשע; וגם את ההתנהלות המתונה אחר כך - הימנעות מפעולה קרקעית, חתירה להפסקת אש, ושיתופה של מצרים בתיווך להשבת השקט על כנו. במציאות מורכבת דרושה התנהלות מורכבת. הנה קובץ חלקי של ראיונות על ביקורים שלי בישובי הדרום, על המצב הביטחוני, על הצעת החוק שלי לפיצוי עובדים ועסקים שנפגעו קשות משום שהורים נאלצו להיות עם הילדים באין בתי ספר וגנים, ועל איראן גם. בעושים צהריים עם יעל דן, בהכל דיבורים בקול ישראל, בלילה כלכלי בערוץ 10 ועוד תקשורת.

 

 

בתמונה בוז'י ואני בבאר שבע, עם צמד אחים שמצאו את עצמם עובדים יחד בצל האזעקות - מפקד תחנת המשטרה בבאר שבע, סגן-ניצב תומר בדש, ומפקד נפת דרום של פיקוד העורף, אל"ם ארז בדש.

 

ובשיעור בנושא שוויון, דמוקרטיה וצדק חברתי לתלמידים מאשקלון, במסגרת משדר מיוחד של ערוץ 2:

 

מס ירושה. האם פיל יכול לעוף? האם הקיר יכול לדבר? האם נחמיה שטרסלר יכול לחשוב שאני צודקת? כן, פעם באלף שנים. במאמר המערכת של הארץ הבוקר הוא כותב על הצעת חוק מס ירושה שלי: "מדובר בהצעת חוק טובה וצודקת כי מס ירושה הוא המס הכי פרוגרסווי שיש. הוא מוטל רק על עשירים גדולים, וכך עוזר לחלק מחדש את הקלפים - הוא נוטל קצת ממי שמזלו שפר עליו ונולד למשפחה עשירה ומעביר את הכסף למי שמזלו היה קצת פחות טוב..."

 

רוצות לעבוד. קטע וידאו ממפגש שלי עם סטודנטיות חרדיות בקמפוס באונו: שאלות שלהן ותשובות שלי על צניעות והטרדה מינית, על עבודת חרדים, על תחבורה בשבת, על דיור ציבורי ועוד.

 

אין גבול לחוצפה. הלוביסטים, נציגיהם המובהקים של בעלי ההון, שחרפת ההשתלטות שלהם על הכנסת נחשפה ב"עובדה" של אילנה דיין, יוצאים ל"מאבק ציבורי" על "זכויותיהם", לא פחות. בכתבה נרחבת בגלובס הם כמובן גם תוקפים אותי.

 

דו"ח בנק ישראל על הצטמקות מעמד הביניים: משלמים על חינוך ובריאות (שאמורים להיות חינם), מרוויחים פחות ביחס לעליית המחירים, ועוד. מעמד הביניים הוא עמוד השדרה של חברה יצרנית, משגשגת וצודקת, וככל שהוא נעלם, המדינה נחלשת. שיטת נתניהו להקטנת אחריותה של המדינה, למעבר הון מהרבים אל המעטים, ולפגיעה באנשים המתפרנסים בכבוד - והכל בחסות הסגידה לכוחות השוק - הוכחה ככישלון מוחלט, והיא תמשיך לפרק אותנו עד שתוחלף בשיטה הגונה ומאוזנת, שקוראים לה סוציאל דמוקרטיה. בראיון בלילה כלכלי אני מדברת גם על זה.

 

פתחו את היומנים ושריינו את יום הועידה האידיאולוגית של מפלגת העבודה שמתקיימת לראשונה מזה שנים רבות! 22 באפריל 2012, בין השעות 15:00-21:30 באולם גאלרי פאלאס ביפו. הועידה תתקיים סביב עשרות שולחנות דיון שיעסקו בקשת הרחבה של הנושאים שמהם מורכבים חיינו כאן ודיוניה ישמשו הבסיס לכתיבת מצע המפלגה. מוזמנים להירשם לאחד השולחנות, להעלות ניירות עמדה ולהגיב - דרך האתר המדהים (בפעם הקודמת הפניתי אתכם לאתר לא מוגמר) שבנה מטה המתנדבים שלנו.

 

שבת שלום וסוף שבוע שקט לתושבי הדרום שבכם,

שלכם,

שלי


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית