ח'כ שלי יחימוביץ': על פרות שמנות ועל ציפורים רזות; על עשירים שהם גם סוציאל דמוקרטים; על המהפכה הפמיניסטית וגילה אדרעי כמשל ועוד...

11.3.2012

 

על פרות שמנות ועל ציפורים רזות. על עשירים שהם גם סוציאל דמוקרטים, על המהפכה הפמיניסטית וגילה אדרעי כמשל, ואני מזמינה אתכם לועידה האידיאולוגית של העבודה!

 

שלום חברות וחברים,

 

אנחנו ואיראן. מקסימום סנקציות תחילה, ופעולה צבאית רק כאופציה אחרונה, תוך שמירה מכל משמר על הברית האסטרטגית עם ארה"ב. זה מה שהיה חשוב לי להעביר השבוע סביב פגישותיו של נתניהו בארה"ב, ובתוך הפטפטת הגרעינית חסרת הרסן והמופקרת, שהפכה כבר לשגרה מזיקה. הנה חלק מהראיונות שלי השבוע - בקול ישראל אצל אריה גולן, ואצל לונדון וקירשנבאום. הנה גם בערב חדש אצל דן מרגלית. וגם דברים שאמרתי בפתח ישיבת הסיעה.

 

הצמיחה, הפרות השמנות, והציפורים הרזות. מכירים את האגדה שאם ניתן אוכל משובח ויקר לפרות השמנות, מתישהו ינקרו הציפורים בצואת הפרות ויתחזקו גם הן? אתמול התפרסם שהצמיחה ב-2011 עלתה ב-4.7%. אלא שנתוני אי השוויון הגדלים אצלנו בקצב מפחיד מעידים על כך שהצמיחה נעצרת אצל האלפיון העליון. השכר הממוצע נשחק, מיליון עובדים כבר מועסקים כעובדי קבלן, ורק קומץ בעלי הון ומנכ"ליהם ממשיך להתעשר. הסיפור על העושר שמחלחל למטה הוכח כבדיה והוציא מיליונים לרחובות בשנה האחרונה, בכל העולם, בדרישה לצדק חברתי. לממשלת נתניהו אין כוונה לרסן את אי השוויון ההולך וגדל ולהביא לכך שכל אזרחי ישראל יהנו מפירות הצמיחה. הגיעה תורה של הסוציאל דמוקרטיה להחליף את הקפיטליזם החזירי.

 

וההפרטות נמשכות בעוצמה. המרכז לצדק חברתי במכון ון ליר עושה עבודה מדהימה וייחודית של מעקב, ואני נעזרת בהם הרבה במלחמה בהפרטות. השבוע הם מסרו את הדו"ח השנתי שלהם ליו"ר הכנסת רובי ריבלין ולי, ואני מאוד ממליצה לקרוא. שימו לב בדו"ח לשתי הפרטות קשות במיוחד: הפרטת החזון והתכנון, והפרטת הפיקוח על מה שהופרט. כן, ממש כך. הנה הדו"ח של אמיר פז פוקס ושל אלעד לשם, והנה הופעה שלי בתוכנית "פוליטיקה" בעקבות הדו"ח.

 

ובתוך זה, אפשר ואף רצוי להיות גם עשיר וגם סוציאל דמוקרט! שלושה אנשים עשירים, אלון פילץ (נדל"ן, דיזנגוף סנטר), אבנר סטפק (פיננסים, בית ההשקעות מיטב, גזבר המפלגה בהתנדבות) ועופר קורנפלד (יזם הייטק ופעיל חברתי, ראש המטה שלי בהתנדבות) פורשים בהרחבה את עמדותיהם הסוציאל דמוקרטיות, לא מהססים גם לחדד הבדלים, ומסבירים למה הם נרתמו במסירות שכזאת לסייע לי ולמפלגת העבודה. כתבת השער של מוסף דה מרקר מוקדשת לראיון איתם, מומלץ.

 

 

בתמונה, מימין לשמאל: אבנר סטפק, שלי, אלון פילץ ועופר קורנפלד.

צילום: אילייה מלניקוב איפור: ענבל צור

 

שכר הבכירים. האם זה כלכלי, הגיוני ומוסרי שבאותו מקום עבודה אסור שהמנקה תרוויח יותר מ-22.04 לשעה, ואילו המנכ"ל ישתכר מליון שקלים בחודש? ועוד על חשבון הדיווידנד של החוסכים שכספיהם מושקעים בתאגיד? כבר כמה שנים שאני נאבקת על הגבלת שכר הבכירים כך שלא יעלה על פי חמישים (פי חמישים! לא פי עשרה!) מהשכר הנמוך בחברה, והממשלה יחד עם לובי סוער של אינטרסנטים מטרפדים את הצעת החוק. לפני יותר משנה הקימו נתניהו ושר המשפטים נאמן "ועדה" לבחינת שכר הבכירים, כדי להשתיק את הדיון בחוק שלי. השבוע הם הביאו הצעת חוק שלהם, עלובה ומסורסת. הנה התייחסויות שלי בתקשורת. בראשית המושב הבא של הכנסת אני מתכוונת להעלות את ההצעה המקורית שלי מחדש ולהיאבק עליה.

 

נכון שכבר מותר לנו, הנשים ללמוד קרוא וכתוב, להתפרנס ולהצביע, אבל המהפכה הפמיניסטית לא נגמרה והיא בעיצומה, ויש לנו עוד הרבה לעשות. נאום שלי במליאה ליום האישה הבינלאומי, ובו גם התייחסות ליחס האלים והשוביניסטי כלפי גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבת. האתר סלונה בחר את הח"כיות הפועלות למען נשים. סתיו שפיר לסלונה: "שלי מעוררת הערכה במאמציה הבלתי נדלים למען החברה הישראלית, בעיקר בכל הנוגע לתנאי ההעסקה - עניינים שנשים, כעובדות סוג ב' טיפוסיות, סובלות מהם מאוד. מצליחה לשמור על פשטות רבה, להיות נוכחת בהמון מקומות במקביל, לשתף פעולה עם שלל גורמים אזרחיים ופוליטיים וגם עם הציבור הרחב. כל הכבוד".

 

הועידה האידיאולוגית של מפלגת העבודה מתכנסת ואתם תהיו חלק מזה! היא פתוחה לכל חברי המפלגה, והדיונים שלה, סביב יותר מעשרים שולחנות עגולים, יהוו בסיס לכתיבת המצע של מפלגת העבודה. חשוב לי שתירשמו, תגיעו ותשפיעו. זה יקרה ב22.4 בשעות שלוש וחצי בצהריים ועד תשע וחצי בערב, באולמי גאלרי פאלאס במתחם וולפסון שעל גבול יפו וחולון. היכנסו לאתר המקסים שפתחנו לכבוד הועידה, והירשמו לשולחן שמעניין אתכם.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית